PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tekmeleyerek kaçtım

caglar48
11 Ekim 2015, 02:53
Bugun kadıkoyden köpruye gıderken anayolda trafıgın tam durdugu yere gelırken frenleyerek hızımı keserken bı arac bırden onume kırdı anı frenle abs sayesınde durabıldım yanına gıdıp kapısına sağlam bi tekme atıp kaçtım şuan içim rahat yapılmaması gereken bı harekettı fakat resmen canıma kast ettı ıcımde kalırdı

EldekiDebryj
11 Ekim 2015, 03:12
Bu hareket araba sürücüsünü sindirmedi.Eger sana yaptığı hareket kasıtlı degilse bile bidaha ki sefere baska bir motora bunu kasıtlı yapacaktır yüksek ihtimalle.

caglar48
11 Ekim 2015, 03:45
Bu hareket araba sürücüsünü sindirmedi.Eger sana yaptığı hareket kasıtlı degilse bile bidaha ki sefere baska bir motora bunu kasıtlı yapacaktır yüksek ihtimalle.

o konuda haklısınız o yonden dusunmedım hiç fakat kasıtlı yaptı gıbıme geldı bırden serıt degıstırmesı cok ılgınc geldı

atoprak
11 Ekim 2015, 04:39
İlerde açılan yolda seni yakalayıp tamponu ile hafiften sana dokunsa ne olacaktı peki ?

Böyle gereksiz hareketler yapıp, hayatınızı tehlikeye atabilecek olaylara mahall vermeyin ...

bummerangg
11 Ekim 2015, 04:55
Haklı iken haksız duruma düşmüşsün. Geçmiş olsun

buraxdj
11 Ekim 2015, 08:22
Artık o sürücü için tüm kasklılar o...çocuğu . Eğer maddi manevi bir hasarınız yoksa içinizden derin nefes alarak 10 a kadar sayın ve var ise kamera kayıtlarını emniyete verin.Her durumda sakin olabilmeyi becerin. Sen değil ama bir başka motorcu bu hareketin ceremesini çekecek malesef.

Ayrıca size yoga yapmanızı öneririm :cat: Öfke kontrolüne birebir.

pertry
11 Ekim 2015, 09:06
Sonrada diyorlarki motorsiklet sürücüleri asabi, adamın canına kastetmiş kapıya iyi yapmış bence aynasınıda kırıp camından içeri atsaymış keşke.

A.Türker
11 Ekim 2015, 10:10
İyi yapmışsın ayağına sağlık takma kafana. Adam sanki bize çok saygılıydı da senin hareketin bozacak.

yasdal
11 Ekim 2015, 10:23
Orası emniyet şeridi. Farzı misal, sağ şerittesin. Birden göğsünde bi ağrı hissettin, sallamadın, sonra ani bi sıkışma geldi göğsüne, ilk düşündüğün ne olur? Frenleyip emniyet şeridine atayım kendimi... Bu arada oranın kendi yolu olduğunu düşünen bir arkadaş da kapımı tekmeleyip devam etsin.

Beyler, bir kaç şeyi karıştırıyoruz. Tamam adamın o ara kalp krizi geçiyiyor olması binde bir ihtimal. Muhtemelen şu hanzo çakarlı magandalardan biridir ve beklemekten sıkılmış, okkalı bi küfür sallayıp sağ şeritten yardırayım diye düşünüyordur. Önemli değil. Siz emniyet şeridinden gidiyorsanız daima kendini emniyete almak isteyen araçların oraya dalabileceğini hesap edeceksiniz. Misal ben emniyet şeridinden giden otomobile çok kızarım ama dörtleri yakıverdi mi bütün sinirim geçiverir. Aracın içinde nasıl bir durum olduğunu bilemezsiniz. O yüzden dikkatli olmak lazım. Öfke kontrolü tüm ülkemiz insanları için gerekli olan bir meziyet bence. Ona gerekli tepkiyi vermediğin zaman korkak, pısırık güçsüz bir adam olmazsın merak etme. Eğer güçlüysen, sorumluluk taşıyorsun demektir. Kendimden örnek vereyim. Daha trafikte kimseyi dövmedim. Bu hak etmedikleri anlamına gelmez. Öfke kontrolü iyidir.

karşıyaka57
11 Ekim 2015, 10:49
Bence arkadaş iyi yapmış.Artık aniden şerit değiştirmeden önce düşünür çekinir belki.

Geçenlerde hayvani bir şekilde beni sıkıştırıp şeritten atan, üstüne üstlük el kol yaparak artistlenen lavukların aynasını kırıp kaçmayı düşündüm.(içinde 4 hanzo olan doğan model araç)
Canıma kast edecek şekilde art niyet ile yandan sıkıştıran tiplerin aynasını kırsam veya aracını çizsem plakamı alır mı, yani şikayet falan etse sorun olur mu?(Plakam katlanır değil.)

Cebime Taş Koyup Bu Tür Durumlarda Fırlatmayı dahi düşünüyorum yani o derece kuruldum :D :)

ZümeR
11 Ekim 2015, 11:05
Ben yolda giderken şoförün kapıyı tekmelemiştim. 4 tekme ayağımda botla kapıyı yamultup basıp gitmiştim.
Hak ediyorlar bazen.

gurkanerkan
11 Ekim 2015, 11:20
Bir anlık sinirle tekme atmış olabilirsiniz anlayabiliyorum ama neden konu açmak istediniz onu anlamadım. Amaç günah çıkarmak mı ?

BatuhanK
11 Ekim 2015, 11:48
Sabır, öfke kontrolü, hata yapan kişiye küfürrlü uzatmadan uyarı veya ağır küfürsüz sözlü uzun uyarı bu işin en temizi.
Manyak çok, karınca gibi ezerler.
İstisnai durumlar olacaktır elbette ama gözlemime göre trafikte en çok motora yeni başlamış en fazla 3 senelik motosikletciler kavga ediyor araba aynasına, orasına burası à tepik atıyor. Serseri Motorcu tablosuna damarlarımıza kadar işlemişler mi biz mi öyle gösteriyoruz acaba

boora
11 Ekim 2015, 12:44
ne cahilce ne egoist bir tavırdır bu. birde başlık açılmış. ya hayatta hiç mi hata yapmıyorsunuz çok mu mükemmelsiniz bir anlık dalgınlıkla kazalar olabiliyor. adam size çarpmamış ama sizi sıkıştırdığınızı sanmışsınız adamın kapısına tekme atmak nedir ? birisi daha vardı kanuni cruiser motoru ile kask kamerası ile video çekiyordu hiç bir şey yokken millete sataşıyordu sürekli böyle başlıklar dolanıyor forumda. kendimde aktif olarak motor kullanıyorum ve motor sürücüsü araba sürücüsünden daha fazla dikkatli olmak zorunda bu tüm dünyadaki bir gerçek

Iron&Road
11 Ekim 2015, 13:02
Ben de tahammulsuz ve sinirli bir insanim. Hatta bu sebepten cok ciddi anlik sinirle basimi belalara sokmusumdur. Ama yapmamaya gayret gosteriyorum artik. Bosverin. Hepimiz bir bir delirme yolunda gidiyoruz zaten.

iptaluyelik01
11 Ekim 2015, 13:29
Geçmiş olsun

spil
11 Ekim 2015, 14:07
Emniyet şeridini bende kullanıyorum fakat hız olarak düşük seyrediyorum büyük motorlar hızlı seyrediyor genelde onlara yol veriyorum yinede dikkat etmek zorundayız, uyaralım ama şiddet uygulamak çözüm değil , en son çare dir oda adam iner vurmaya gelir, alt edebileceğim bir adamda tutup etkisiz hale getiririm,baktım olmuyor bir iki vurabilirim eski yakın ve uzak savaş sanatlarindan az biraz anlarım sıradan bir vatandaş dengim olamaz o yüzden öfkeyle vurursam adam düşer kalkamaz bu da adaletli olmaz kick box ve uzak doğu sporlarında epey bi zaman harcadım eskiden nekadar idmansizda olsam hala iyi iş cikarabilirim o yüzden hiç dışarda dövüşmem bence sizde yapmayın uyarın sakin bir şekilde,bu insanların dostluğunu kazanalım ,düşmanlikları lazım değil bize,baktınız olmuyor devam edin yolunuza bela hepimizden uzak olsun,değmez kavgaya şiddete.

Bthndmrl
11 Ekim 2015, 22:56
İlerde açılan yolda seni yakalayıp tamponu ile hafiften sana dokunsa ne olacaktı peki ?

Böyle gereksiz hareketler yapıp, hayatınızı tehlikeye atabilecek olaylara mahall vermeyin ...
Haklısınız. Ama duke 390 a.. sanmıyorum yetişebileceğini 😎

cemmoto41
11 Ekim 2015, 23:09
Haklısınız. Ama duke 390 a.. sanmıyorum yetişebileceğini ��

beyefendi motorlara göre yorum yapılıyorsa yazmam hata olur eğer öyle kabul eden varsa şimdiden özür dilerim yalnız şöyle bir şey var bende geçen gün bana durduk yere korna basan birine ne var anlamında el hareketi yaptım başka bir mevzuya sinirli olduğum için o an olmasa bile sonradan başka türlü bir tepki verebileceğim aklıma geldi insanlar sinirlerini aldırıp trafiğe çıkmıyor maalesef her insanın kendi içinde sıkıntısı olabiliyor o yüzden lütfen trafikte insanların özel nedenlerden hata yapabileceğini aklımızdan çıkarmayalım biraz insancıl olmak en fazla vakit kaybettirir.

something123
11 Ekim 2015, 23:29
Kopru yolunda beni gore gore yol vermeyen emniyet seridi babasinin mali gibi duran arabali arkadasa istem disi kufur edip bagirdigimi farkettim.. arkamda motorlu arkadaslar da vardı bi an cok utandim acikcasi.. ama tutamadim ya insanin asabini bozuveriolar.. o yuzden anlik rekleksinizi can havliyle anlayabiliyorum gecmis olsun...

Sepetçioğlu
11 Ekim 2015, 23:37
Orası emniyet şeridi. Farzı misal, sağ şerittesin. Birden göğsünde bi ağrı hissettin, sallamadın, sonra ani bi sıkışma geldi göğsüne, ilk düşündüğün ne olur? Frenleyip emniyet şeridine atayım kendimi... Bu arada oranın kendi yolu olduğunu düşünen bir arkadaş da kapımı tekmeleyip devam etsin.

Beyler, bir kaç şeyi karıştırıyoruz. Tamam adamın o ara kalp krizi geçiyiyor olması binde bir ihtimal. Muhtemelen şu hanzo çakarlı magandalardan biridir ve beklemekten sıkılmış, okkalı bi küfür sallayıp sağ şeritten yardırayım diye düşünüyordur. Önemli değil. Siz emniyet şeridinden gidiyorsanız daima kendini emniyete almak isteyen araçların oraya dalabileceğini hesap edeceksiniz. Misal ben emniyet şeridinden giden otomobile çok kızarım ama dörtleri yakıverdi mi bütün sinirim geçiverir. Aracın içinde nasıl bir durum olduğunu bilemezsiniz. O yüzden dikkatli olmak lazım. Öfke kontrolü tüm ülkemiz insanları için gerekli olan bir meziyet bence. Ona gerekli tepkiyi vermediğin zaman korkak, pısırık güçsüz bir adam olmazsın merak etme. Eğer güçlüysen, sorumluluk taşıyorsun demektir. Kendimden örnek vereyim. Daha trafikte kimseyi dövmedim. Bu hak etmedikleri anlamına gelmez. Öfke kontrolü iyidir.

Beni bu kadar yazmaktan kurtadın sağol :cat: