PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorum Büyük Egom da Büyük

teodor
11 Ekim 2015, 01:16
Buna benzer konumuz var ise özür diliyorum öncelikle. Ancak biraz sohbet iç dökme gibi bu akşam başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Belki de muhattaplar bu siteye takılıyor, ortalık karışacak vaziyet alalım :)

Kız arkadaşımla meşhur bir kahveciye gittik. Kocaman bir bahçesi var kaldırım kenarında. Ben motoru park ederken alet patır patır ötüyor, custom bir egzoz yaptırdım bu yüzden de dikkat çekiyor. Racingci abiler motorları sıralamış bir kenarda, bahçe kenarında oturanlar el işareti ile süper gibi hareketler yapıyorlar bana.. Park ettik geçtik bulduk bir masa. Aradan yarım saat geçtikten sonra 3-4 tane YBR li kardeşimiz geldi. Park yeri bakınıyorlar, bu sırada park eden bir ybr'ye geri geri çıkan bir R6 sahibi ayağıyla yanlışlıkla çarparak devirdi. Kardeşimiz de o şokla "abi napıyosun sen ya" dedi. Bu abimiz eline cebine atarak göremediğim bir para vermeye çalıştı ve laf aynen şu (kelimesi kelimesine) : "Lan zaten kaç kuruşluk alet ağlanıyon milletin içinde" gerisi işin magazin kısmı uzatmıyım..

Herkes bütçesine göre, sevdalısı olduğu bir şeyler almaya çalışıyor gayret ediyor. Bilmiyorum ama eskiden böyle değildi yahu, bi motorcu kültürü vardı gibi. Ben de profesyonel, yalamış yutmuş bi motorcu asla değilim ama tek bu olay değil iş tamamen cc muhabbetine dönmüş.. Motor büyük olunca o kafeye girişteki endamlar bile çok komik geliyor bana..

A.Türker
11 Ekim 2015, 01:24
Abinin yaptığı hareket yersiz olmuş ama genel olarak yüksek cc ile hava atanları haklı buluyorum o kadar güçlü aleti zaptediyorsun oynuyorsun. Hele o 4 silindirin sesi zaten insanı kendinden alıyor. Motosiklet çok dikkat çeken ve her insanın az çok hayali olan birşey. Benimki gibi küçük bir motoru gören insanlar bile iltifat ettiğin ister istemez gururum okşanıyor.

Usercom
11 Ekim 2015, 01:26
saygılı davranmayı içselleştiremeden şehirli olmuş ayılardır bunlar

Motosiklet kültürünün de her şey gibi içi boşaltıldı ve yoğun anlamların yerini bir "hava atma çabası" aldı :pr:

Mal üzerinden kendi kimliğini tanımlayan adam boş adamdır

Bi don bi atlet r6 sürüp sıkılınca satıp araba alanlar bunlar değil mi? Bunlara motorcu mu denir?

avici
11 Ekim 2015, 01:29
Şu bi gerçek ki motorun ne kadar güzelse o kadar saygı görüyorsun, ye kürküm ye meselesi yani. Onu yapan arkadaş motosiklet kültürüne sahip değil bence, sadece ego kasmak için bir eşya olarak görüyor.

Tİme_shİft42
11 Ekim 2015, 01:30
Adamına denk gelirse r6lı felan demez Milletin içinde adamı oyarlar

ergunbilgeha
11 Ekim 2015, 01:48
Benimde cok sinir oldugum bir konu sonucta bu ulkede bmw 5.20 gorunce abi ne guzel ya sen en iyi şoförsün tribine girmiyoruz ama motosiklette bu hali aldi.

keremkrmn
11 Ekim 2015, 01:48
Bu işin R6 si ybr si fark etmez kişilik meselesi hatta kişiliksizlik demek daha doğru, benim motorumu markası modeli ne olursa olsun, dikkatsiz armutun biri gelecek devirecek, ben sitem edince de üste laf söyleyecek he :rendeer: adamı

Sokollu
11 Ekim 2015, 01:51

"Abi ne yaptın sen yaa" diye yanına gideceğine o elemanı bi o motordan indirmek eline vermek vardı o parayı da, neyse.

MFTaşkıran
11 Ekim 2015, 01:54
Parasıyla hava atan, sonradan görme, karakteri bozuk bir adam. Ben hep söylerim bu dünyaya 7 milyar insan fazla :D

barodi
11 Ekim 2015, 02:28
600 1000 cc racing kullananların selamıma karşılık vermemesi gibi. belkide o yüzden racing motosikletlere ve kullanıcılarına karşı antipati oluştu bende.

EldekiDebryj
11 Ekim 2015, 03:07
600 1000 cc racing kullananların selamıma karşılık vermemesi gibi. belkide o yüzden racing motosikletlere ve kullanıcılarına karşı antipati oluştu bende.

Oyle demeseniz iyidi.Bende 250r var ve onun yuzunede kimse bakmiyor :)) ama esimde 600cc ss var. Her gordugu motosiklete selam verir ,selam alır.
Yol kenarında birini gorsek sorarız bisey var mı diye motorun ne olduğu onemli degil.
Buradaki muhhabete ise ben bile icerledim ve uzüldüm o ybrli arkadaşı düşünemiyorum bile ..
Ama kolay kolay değişeceğini sanmıyorum.
Motorcu motorcuyu ezme derdine düşmüş biraz daha farklısı benimde başıma geldi.
Ha o tipler ne kadar motorcudur .............

sey_47
11 Ekim 2015, 06:13
Bende yaşadım beyler o durumu. Yıllar önce. Anlatayım.

Lise sonum 6 yıl önce, bir arkadaş var dersaneden, ismi fuat. Fuat ile az çok tanışırız, muhabbetimiz var motosikletten falan.
Birde yakın arkadaşım var ilkokuldan beri hala görüştüğüm ismi ali.
Bu ikiside birbirini tanıyor bir şekilde.

Bir gün Ali ile bindik benim seyhan'a bizim şehirin elit taraflarındayız, tam yoldan geçerken hoop moop bir selamlaşma oldu cafedeki fuat ile. Dedik bir duralım.

Oo nasılsın fuat, iyi ali ibo sen nasılsın, iyidir falan. Ayak üstü muhabbet.
Bzim fuat'ta yeni motosiklet almış cbr 600rr. Bizim Ali de aldı çocuğun kaskını inceliyor falan(nolan mıydı shoei miydi neydi), Fuat'a dedi ki hacı bunu elimden düşürsem çatlar mı?
Fuat ne dese beğenirsiniz; "Olum düşürmelan sakın ibo'nun motosikletten pahalı o kask" dedi.
Le havle çektim bişey de demedim. Haklı olabilir belki de adam, ancak burada böyle bir örnek kullanması hiç hoşuma gitmedi.
Hehehe höhöhö deyip ayrıldık.
Yaşlar o zaman daha 17-18 falandı, ehliyetleri yeni almışız daha dönen muhabbete bak.
Fuat dediğim çocukta, 1100 virago ile başlayıp, sonra 100 bg'lik motosiklet alıp kaza yapıp, 600rr almıştı, onu da uzun yolda yatırmıştı.

Şimdi durumlar ne mi?
Seyhan hala duruyor namussuz, satmam onu. Önümüzdeki sezona yanına yine bir kardeş koyacağım.
Fuat'ın durumunu bilmiyorum, en son 600rr ı yatırdığını duymuştum. Başka görüşmedim.
Ali ile eskisi kadar sık görüşemiyoruz, o da motosiklete 4 silindir 600 lük ile başlamış. Doğru dürüst bisiklet mazisi yok. Hayırlı olsun.
Umarım kendine bir zarar vermez.

Bu da böyle bir anımdır. Alçak gönüllülük herkese nasip olmuyor.

DKN
11 Ekim 2015, 10:52
ben burdakileri tanıyınca selam vermeyi kestim. arkadaşa da üzüldüm ybr deyip geçmemeli herkesin kendi motoru

karşıyaka57
11 Ekim 2015, 11:03
Goldwing ile gelip biri onun motosikletini düşürse ve ona bu muameleyi yapsa ne güzel olur.Al şu ucuz motorunu dese.

Çinli Japon diye küçümseyerek ayıranlar da bu model tiplere giriyor mu?

westwint
11 Ekim 2015, 11:12
Artık bende, bana selam verenle selamlaşıyorum..

beko12345
11 Ekim 2015, 11:16
İnsan olmak herkese nasip olmuyor malesef.

Ali1903
11 Ekim 2015, 11:20

Sözün bittiği yer ...

izmir3535
11 Ekim 2015, 11:33
Mesele basit'Hiç bir şeyin yokken gösterdiğn sabır; Her şeyin varken sergilediğin tavir...

iptaluyelik02
11 Ekim 2015, 12:24
Gün içinde çin malı scooterla,motorla uzun yola çıkacaksam enduro ile,iş için bir yere gideceksem otomobil ile gidiyorum.Hiç birinde ruh halim değişmiyor,efendilikten taviz vermiyorum.
pahalı ve gösterişli bir motor kullandığı için kendini diğerlerinden üstün görende bir sorun vardır.Bir insanın hayatından çok yücelttiği şeyleri çıkarın,geri kalana bakın insanlık ve adamlık kalmıyorsa gereksizdir.

mozgur
11 Ekim 2015, 12:28
Olayın motorla motorculukla bir ilgisi yok. Toplumumuzun üzerine yapışıp kalmış olan eziklikle ilgili. Heryerde var aslında bunlardan.

Saygınlık getirecek bir karakteri yok. Hayatı boyunca bile bir kişiye dahi yararı dokunacak bir iş yapmamış.Kafa zaten sıfır, burger king soğan halkası ile acılı adana arasına sıkışmış bir halde....

Elde bir tek bu var. Ya anadan babadan gelme bir parayla yada salak gibi elde avuçta ne varsa buna yatırılarak alınmış yüksek cc(!) bir motosiklet, yeni model bir iphone,son model bir oyun bilgisayarı, 1000-2000 tl lik bir gözlük veya herhangi benzer birşey.

Adam daha geçen gün Nobel ödülü aldı, bu tipler kadar gururlanmadı herif.

Yani olay cc ile motor ile vs. ile ilgili değil. O yüzden çok da takılmamak lazım.He deyin geçin(Hoş çoğu zaman ben de yapamıyorum ama).Boş gelip boş ölecekler. Acı ama acınacak haldeler.

Üretime, bilime, sanata, insanlara bir gıdım katkıları yok ama tüketim had safhada. Ve utanmadan bununla böbürlenebiliyor insanlar. Şaka gibi....

oguzhan6161
11 Ekim 2015, 12:31
Gün içinde çin malı scooterla,motorla uzun yola çıkacaksam enduro ile,iş için bir yere gideceksem otomobil ile gidiyorum.Hiç birinde ruh halim değişmiyor,efendilikten taviz vermiyorum.
pahalı ve gösterişli bir motor kullandığı için kendini diğerlerinden üstün görende bir sorun vardır.Bir insanın hayatından çok yücelttiği şeyleri çıkarın,geri kalana bakın insanlık ve adamlık kalmıyorsa gereksizdir.

Olay budur :wiinkk: :rendeer:

Tİme_shİft42
11 Ekim 2015, 12:33
Apaçi birine denk gelsede keşke r6sını arkadaşın kafasına geçirseydi

aranel
11 Ekim 2015, 13:20
Olayı okuyunca gözümde nedense parmak arası terlikle h2r süren bir şarlatan canlandı.

Onurhan D
11 Ekim 2015, 13:21

Saygılar ...

sezgingulmez
11 Ekim 2015, 13:35
Apaçi birine denk gelsede keşke r6sını arkadaşın kafasına geçirseydi

apaçi lazım değil bana denk gelmeleri yeterlidir.

not: ( ) bu parantez içine gramerde olmayan küfürleri sığdırabilirsiniz

Iron&Road
11 Ekim 2015, 13:50
Soylenecek cok sey var simdi de. Yani nerden baslasam 3 kurusta olsa adamin parasi ona yettigi icin falan... neyse sonuc olarak r6 ya da binse, ayni anda 37 ata binebilse, zapt edebilse yine de bu adam bir kro... kro, ayi, sonradan gorme, ahlak ve incelik yoksunu, zavalli basit bir adam.

zamer
11 Ekim 2015, 15:10
Bende ozellikle ne zaman bana ve motora bakan kucuk bir cocuk gorsem ya el sallarim yada ona şebeklik yaparim.cunku bende kucukken ne zaman bir motor gorsem kafam kopana kadar bakardim arkasindan.simdide o cocuklarda kendimi goruyorum.onun hafizasinda mutlu bir saniye olarak kalabilme duygusu yetiyor:)

Cavalry
11 Ekim 2015, 19:26
Benim de sinir olduğum bir konudur..
Alttaki motordan yüzlerce var üstteki adamdan 1 tane..
Bunun bilincinde olabilirse o şahıs gerisi hikaye..

Eagle7
12 Ekim 2015, 11:02
Bu olayın motosikletle falan alakası yok sadece insanlık. Motosiklet sürücülerini geçin şöyle bir sokaklara bakın bakalım insanların birbirlerine saygısı ne düzeyde ? Geliştikçe geriliyor muyuz ne

yasdal
12 Ekim 2015, 11:20
Ayıymış herif. Başka açıklaması yok. Ha zaten kaskı dirseğine takıp tişört spor ayakkabı gezen SS cilerdense kusura bakma saygı falan da gördükleri yok. Ha belki hiç anlamayan normal adam saygı gösterir. Ama motosiklet süren adam bu tipe anca kıçıyla güler.

ZümeR
12 Ekim 2015, 11:20
Pozitif olun..

Eleman içecek masrafını peşinen almış işte..
"-Hadi len oradan"
deyip yürüyüp gitmemiş en azından 600cc

dejavoo
12 Ekim 2015, 11:21
Olayın motorla motorculukla bir ilgisi yok. Toplumumuzun üzerine yapışıp kalmış olan eziklikle ilgili. Heryerde var aslında bunlardan.

Saygınlık getirecek bir karakteri yok. Hayatı boyunca bile bir kişiye dahi yararı dokunacak bir iş yapmamış.Kafa zaten sıfır, burger king soğan halkası ile acılı adana arasına sıkışmış bir halde....

Elde bir tek bu var. Ya anadan babadan gelme bir parayla yada salak gibi elde avuçta ne varsa buna yatırılarak alınmış yüksek cc(!) bir motosiklet, yeni model bir iphone,son model bir oyun bilgisayarı, 1000-2000 tl lik bir gözlük veya herhangi benzer birşey.

Adam daha geçen gün Nobel ödülü aldı, bu tipler kadar gururlanmadı herif.

Yani olay cc ile motor ile vs. ile ilgili değil. O yüzden çok da takılmamak lazım.He deyin geçin(Hoş çoğu zaman ben de yapamıyorum ama).Boş gelip boş ölecekler. Acı ama acınacak haldeler.

Üretime, bilime, sanata, insanlara bir gıdım katkıları yok ama tüketim had safhada. Ve utanmadan bununla böbürlenebiliyor insanlar. Şaka gibi....

Aynen katılıyorum.

KUVVETMİRA
12 Ekim 2015, 11:25
"önemli olan büyüklüğü değildir"
Sugar Ray Robinson

abeciMotoru
12 Ekim 2015, 11:29
Yolda kalmış bir fazer görmüştüm benzini bitmiş, 125'lik motorumla durdum yarım litre kadar vermiştim, gün gelir muhtaç olursun yoldaşına, bunlar boş işler, idrak edilmemiş mantığa bulanmış şekil şukul hareketler, motorun ne olursa olsun saygı duyulması gereken bir alet, değil R6, arkadan audi bilmemkaç model mafyavari bir arabanın ufaktan dokundurmasına bile, inip tersters baktıktan sonra özür diletmek için herşeyi yaptım.

para pul değil mesele, motorcunun gurudur bu makine.

yasdal
12 Ekim 2015, 11:29
Sugar Ray Robinson

Yemişler seni :)

something123
12 Ekim 2015, 12:23
Sugar Ray Robinson

aslan abim ne derse odur :)

o değilde bu meshur kahveci neresiymiş onu merak ettim ben?
cikss bir yer falan mı millet hava atıor?

o havasını yediklerimi yerin dibine girdircen von vonuna bogucan...
ah bana denk gelse.. bide para vericek? guluorum..

akbird
12 Ekim 2015, 12:55
'' senin paranında , senide ..... ...... '' diyip kafa göz daldı diye okumak isterdim aslında yazının sonunu. Dayanamıyorum böyle şeyleri duyunca !!!

Gökhan_Aygün
12 Ekim 2015, 14:32
Bu tipler BMW,MERCEDES içinde tipi bozuk birini gördükleri zaman ya da bu tarz yüksek model araç sahipleri yanlış bir sollama yaptığı zaman,hız yaptığı zaman,diğer araçlara saygı göstermediği zaman." Allahım parayı kimlere veriyorsun,Mercedes'e biniyorsun ama adam olamamışsın " gibi felsefik laflar ederler.

Sonra da aynılarını kendileri yaparlar.

Bunlar kısacası "üstün kompleksi" adı altındaki psikolojik rahatsızlığına yakalanmış olan zavallılardır.

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%9Cst%C3%BCnl%C3%BCk_kompleksi

" İnsanda Yok İse EDEP Neylesin Medrese Mektep, Okusa Alim Olsa Yine Merkep,Yine Merkep.. "

COQ
12 Ekim 2015, 15:12
Bisikletli yayanın ayağını ezer ulem kaç paralık ayakkabı al şu parayı der mi der!
Mopetli bisikletliye çarpar ulem kaç paralık bisiklet al şu parayı der mi der!
Commuterli mopetliye çarpar ulem kaç paralık mopet al şu parayı der mi der!
600cc motoru olan commuterliye çarpar ulem kaç paralık commuter al şu parayı der mi der!
1000cc motoru olan 600cc motoru olana çarpar ulem kaç paralık motorun var al şu parayı der mi der!

İşte benim evrim teorim de budur.

İşin acıklı yanı benim memleketimde kıyamet al şu parayı denmezse kopar.
Çünkü garibanlık varsa öyle bir anda derdine düşülen şey görülen muamele değil, oluşan hasarın nasıl hangi parayla karşılanacağıdır.
Tıpkı Ankara'da canlı bombalar patladığında insanlar can havliyle sağa sola kaçışırken yanmasınlar diye ızgaradaki köftelerini çevirmeye devam eden gariban seyyar satıcı gibi.

Çünkü yurdum insanı ancak borç harç içinde mal sahibi olabilmektedir.
Ve para sahibi olan adam bunu domuz gibi bilmektedir.
:(

Levent
12 Ekim 2015, 16:00
Asya Nostaljiye bindim az önce, eziliyordum.. Malesef biz buyuz.. Bir de şu var, çok acı ama gerçek.. Burada öfke kusan 100-125-250-300 'lü düşük hacimli motosiklet kullanan arkadaşların yaklaşımları.. Nostalji ile turluyorum, yanımdan geçen Cbr 125 Repsol bi arkadaş şiiiişş napıyon sen öyle yolun ortasında fln diye bana had bildirdi.. İnaniyorum ki o arkadaş da buralarda ve oda şikayet ediyor...

Bu durumları hiçbirimiz kabul etmiyoruz, ama etmesek de maalesef biz yapıyoruz, ben yapıyorum, o yapıyor, şu yapıyor, bu yapıyor, Ama SEN YAPMIYORSUN. Herşey bu kadar basit.

Romedon
12 Ekim 2015, 17:21
Asya Nostaljiye bindim az önce, eziliyordum.. Malesef biz buyuz.. Bir de şu var, çok acı ama gerçek.. Burada öfke kusan 100-125-250-300 'lü düşük hacimli motosiklet kullanan arkadaşların yaklaşımları.. Nostalji ile turluyorum, yanımdan geçen Cbr 125 Repsol bi arkadaş şiiiişş napıyon sen öyle yolun ortasında fln diye bana had bildirdi.. İnaniyorum ki o arkadaş da buralarda ve oda şikayet ediyor...

Bu durumları hiçbirimiz kabul etmiyoruz, ama etmesek de maalesef biz yapıyoruz, ben yapıyorum, o yapıyor, şu yapıyor, bu yapıyor, Ama SEN YAPMIYORSUN. Herşey bu kadar basit.

O DİĞİLDE SOY İSİMLERİMİZ AYNI :) AKRABA ÇIKMAYALIM :))

Levent
12 Ekim 2015, 17:31
O DİĞİLDE SOY İSİMLERİMİZ AYNI :) AKRABA ÇIKMAYALIM :))

Al bir sınıf ayrımı da benden olsun,, Chopper'a binen akrabam olamaz :)

ceydamer
13 Ekim 2015, 06:36
"motorun ne.. aa scooter mı" diye küçük görüyorlar ya, çok pis zoruma gidiyor mesela .. :/

screamaykut
13 Ekim 2015, 09:20
NEDEN BU KADAR DERT YANIYOR SELAM MUHABEETINE BU INSANLAR ADAM VERMEK ISTEMIYOR BELKI O ANDA FARKLI BIRSEY DUSUNUYOR KEYFI ISTER VERIR KEYFI ISTEMEZ VERMEZ BU KADAR BASIT

HAZZILHAR
13 Ekim 2015, 10:59
NEDEN BU KADAR DERT YANIYOR SELAM MUHABEETINE BU INSANLAR ADAM VERMEK ISTEMIYOR BELKI O ANDA FARKLI BIRSEY DUSUNUYOR KEYFI ISTER VERIR KEYFI ISTEMEZ VERMEZ BU KADAR BASIT

Hah o yolda selam vermeyenlerden biri de kendini ifşa etti : ) Şaka yapıyorum elbette, gücenme olmasın. Kısmen katılıyorum size. Olabilir, hatta zor bir virajı dönerken selam vermeye çalışıp düşenlere de şahit olduk : )

Bu meseleye şu açıdan bakmak lazım; bir insana selam vermek zarafettir, inceliktir, adaptandır. Buna karşılık verme imkanınız varsa veriniz. Size yapılan bir kibarlığa kabalıkla karşılık vermek hiç hoş olmaz.

Elbette her durumda selamlaşmak uygun olmayabiliyor, kafanız dolu oluyor farkedemeyebiliyorsunuz, virajdasınızdır çıkışa odaklanmışsınızdır. Yani olur böyle şeyler. Selam alamamayı çok yadırgamayınız. Burnu havadalık dışında başka bir durum olabilir önyargılı olmamak lazım. Ben Anadolu Yakası'nda sahilyolunda ışıklarda beklerken yanımda duran X-Max'li bir arkadaşa selam vermiştim İdealtepe'de. Vizörünü açıp "Ne var be ?" diye sormuştu. "Bir şey yok, selam vermek istedim." deyince küfredip vizörünü indirip kırmızıda geçip gitmişti. Yine de kızmadım, belki adamın bir derdi vardı, o an hiçbir şeye tahammül edemeyecek raddedeydi. Bunu bilemezsin. Ama karşılık görmeyip bir de üstüne hakaret işitmek var ki böyle insanların ıslah olması temennisi içerisindeyim.

Bakınız benzer durum:

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/154438-selam-verirken-dayak-yiyorduk-d.html

İstanbul trafiği, insanı strese sokup amiane tabir ile osuruktan nem kapar hale sokuyor : )

oluroyle
14 Ekim 2015, 13:53
Buna benzer konumuz var ise özür diliyorum öncelikle. Ancak biraz sohbet iç dökme gibi bu akşam başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Belki de muhattaplar bu siteye takılıyor, ortalık karışacak vaziyet alalım :)

Kız arkadaşımla meşhur bir kahveciye gittik. Kocaman bir bahçesi var kaldırım kenarında. Ben motoru park ederken alet patır patır ötüyor, custom bir egzoz yaptırdım bu yüzden de dikkat çekiyor. Racingci abiler motorları sıralamış bir kenarda, bahçe kenarında oturanlar el işareti ile süper gibi hareketler yapıyorlar bana.. Park ettik geçtik bulduk bir masa. Aradan yarım saat geçtikten sonra 3-4 tane YBR li kardeşimiz geldi. Park yeri bakınıyorlar, bu sırada park eden bir ybr'ye geri geri çıkan bir R6 sahibi ayağıyla yanlışlıkla çarparak devirdi. Kardeşimiz de o şokla "abi napıyosun sen ya" dedi. Bu abimiz eline cebine atarak göremediğim bir para vermeye çalıştı ve laf aynen şu (kelimesi kelimesine) : "Lan zaten kaç kuruşluk alet ağlanıyon milletin içinde" gerisi işin magazin kısmı uzatmıyım..

Herkes bütçesine göre, sevdalısı olduğu bir şeyler almaya çalışıyor gayret ediyor. Bilmiyorum ama eskiden böyle değildi yahu, bi motorcu kültürü vardı gibi. Ben de profesyonel, yalamış yutmuş bi motorcu asla değilim ama tek bu olay değil iş tamamen cc muhabbetine dönmüş.. Motor büyük olunca o kafeye girişteki endamlar bile çok komik geliyor bana..
Kıssadan hisse

Her insandan Marslow'un kendini tamamlama aşamasına ulaşmasını beklemek yersiz olur. Biz de öylelerini, böyle kabul ediyoruz. Elindeki telefon markası modeliye kendini adam sananlardan böyle davranışlar görmek doğal , oluroyle...

Grhn
14 Ekim 2015, 14:21
Parayla adamlık satın alınamıyor maalesef. Ne kadar çok para o kadar çok adamsın durumu yok Allah'tan...