PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kış geliyor , nasıl giyinmeliyiz.

superboycu
10 Ekim 2015, 22:01
Merhaba arkadaşlar kış yaklaştı , Samsunda oturuyorum hava 15 dereceye kadar düşüyor.

Motosiklet'i kullanmayı sevdiğin için binmediğim gün olmuyor ve soğuk gerçekten çok etkiliyor.
Alınan motosiklet montları sizce yeterlimi yoksa eski motor sürücülerinin kullandığı taktikler (Vücuda gazete sarmak) gibi
önerileriniz olacakmı.
Vücudu her ne kadar korusak'da kask olmasına rağmen yüzümüz soğuktan etkileniyor bunun için ne yapmalıyız.

Mexico
10 Ekim 2015, 22:16
Yuz icin balaklava oneririm.

Mengu16
10 Ekim 2015, 22:23
Motosiklet eldiveninin içine lateks eldiven tak öyle giy eldiveni üzerine. Kışın en çok ellerim donuyo motorda. Diğer yerlerim çok rahatsız olmuyo soğuktan.

Sokollu
10 Ekim 2015, 22:37
Yüz için Mexico'nun dediği gibi polar kışlık balaklavalar var , öyle bir soğukta giyilmeli bence.

Gazeteden ziyade termal içlik giyseniz (illa ki revit gibi markalara gerek yok Decathlon'da 30 TL'e satılıyordu alt üst takım) gazete sarmaktan daha konforlu olur diye tahmin ediyorum.

okan kömür
10 Ekim 2015, 22:41
Kışlık mont koruyo soğuktan fakat eldiven sart ki korumalı bi eldiven 170 kar eldivnleride sürüsü çok bozuyo galiba 170 liraya alıcam eldiven kışın içinize atlet giyiyosunuzdur bide yün bellikler korse gibi var onlardanda giyin hem belinize soğuk girmez hemde bel ağrılarınız olmaz ayakkabıdada çift çorab üstüne bot ben kafama bi buff takıyorum boynumada decatlondan aldığım kışlık yün boyunluk simdi ellerim ve dizlerime bi çara bulamadım onuda bulursan çok iyi olucak

Nikkfurie
10 Ekim 2015, 22:43
her mevsimde motosiklet kullanabilirsiniz..

piyasada çok kaliteli kışlık ekipmanlar mevcut..

sadece yağmurda değil çok soğuklarda da yağmurluk giyersen uygun fiyatlı bir kışlık ekipmanla 10 derecede bile durmaksızın 1 - 2 saat sürüş yapabilirsin..

oguzhan6161
10 Ekim 2015, 22:47
:cherry:

https://www.youtube.com/watch?v=U0WbgKNAbUY

something123
10 Ekim 2015, 22:55
Şimdi artık eğer biraz bütçe ayırabiliosan ki ayırmak gerekiyor, rüzgar geçirmez kumaştan bluzlar, sıcak ince mont içinden giyilebilecek içlikler, termaller bulunuyor, montun, pantolonun kışlıksa zaten yuzde 80 sorunu çözmüş oluyorsun gerisi giyinceklerin opsiyonel, üstüne yağmurluk vs giyinmek gibi... kışlık ayakkabı motor için önemli, balaklava (ben baklava diorum,birkan bunu okuosan) yüzünü korur, benim saçlarımı elektriklendirio yarım yüzden boyna doru yüz koruyucu takıorum agzım yüzüm üşümesin die... gibi gibi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

:cherry:

https://www.youtube.com/watch?v=U0WbgKNAbUY

iyiydi :) Dolma mode on!

okoca
11 Ekim 2015, 02:11
ben çarşambadan kamp malzemeleri satan bir dükkandan ucuza üst alt kapatmışdım, 0,5cm kalınlığında etli
yamurluk almıştım, bayadır kullanıyorum bir sıkıntıda görmedim sıcakda tutuyor.

yagusukluRR
11 Ekim 2015, 10:33
@awesomee 😁😁😁

Sen kullanmiyormusun yoksa balaklavayi 😯
Saclarina sorun yaratiyorsa hafta ici gel baska urun vereyim hem artik kislik olani kullanmaya basla windbreaker olanlardan denersin. Kask ve mont arasindsn hava girisinide engellersin. Gelirken kullanmadigin baklavamida 😊 getiriver canim.

Miy33
11 Ekim 2015, 10:39
Kolları ayarlanabilir bir ceket, hava geçirmeyecek deri bir eldiven, baklava maske ( hava geçirmeyenleri var ) vücudun üst kısmı için rüzgarı engeller ve soğuk pek fazla etkilemez.
Bacaklar için ne yapılabilir bu konuda bende fikir sahibi değilim. Bir kaç bacak koruma modeli gördüm ancak çoğu scooter kullanıcıları için uygun.
Keşke bacaklara gazete sarma şansı olsa. Gazete bu konuda birebir ancak sağlıklı değil.

DKN
11 Ekim 2015, 10:58
atkı eldiven ne varsa giymeliyiz

mustf
11 Ekim 2015, 11:17
kardeşim, iyi bir eldivenin olacak bu şart. buna en az 200-300 gibi bir para vereceksin ve kışlık dane-difi-rewit ve bu gibi bir el içi deri dışı su geçirmez olan sıcak tutan eldiven sana uzun süre hizmet verir.

kaskın içine maske, altına üst alt ben cold killer aldım yeterli oluyor ancak pahalı fakat tek çözüm. bunlar özel üretim motosiklet içliğidir. gidip yün içliğe boşuna para verme motorun rüzgarı delip geçiyor.

ve tabi harley veya o tarz sağlam yarım bot şart. motosiklet montu olmasa da olur ancak kaliteli su geçirmez ve sıcak tutan bir mont olmalı ki ben adidasta buldum.

tüm bu malzemeleri kredi kartına taksitle alabilirsin günümüzde. ki kışın bineceksen mecbur alacaksın tabi böbrekleri eli dizleri filan sakatlamak yüz felci olmak istemiyorsan.

something123
11 Ekim 2015, 11:20
@awesomee ������

Sen kullanmiyormusun yoksa balaklavayi ��
Saclarina sorun yaratiyorsa hafta ici gel baska urun vereyim hem artik kislik olani kullanmaya basla windbreaker olanlardan denersin. Kask ve mont arasindsn hava girisinide engellersin. Gelirken kullanmadigin baklavamida �� getiriver canim.

bak bak bak :)
baklavayı kaybettim! bulamıyorum :) sizin gibi elini çıkarınca söle bir düzeltip düzelmior saclarım birkancım.. bi tane var evde gelince olur mu die gosteririm.. bugun decatlondan bişilerde bakıcam, aklım spidi montta.. sezon sonu alsam indirim yapar mısın ihihih :)

yakusuklu rr ne yaa.. troll olmuş :)

yagusukluRR
11 Ekim 2015, 13:54
Sensin troll ☺ mahalle muhtari gibi olmussun burada. Benim ne vaktim oluyor nede mesaii saatleri disinda pc kullanmak istemedigimden imkanim. Indirim sana herzaman evet beli uzun spidi mont cok iyi olucak icine kalin bisey giymene gerek kalmiycak. Baklavani getir bakalim. 😊

Bu arada kisa ipucu. Kisin genel yanilgi olarak insanlar kat kat ust uste giyinir aslinda uzun tecrube ile bu yanlistir. Soyle bence kalin kazaklar iclikler giymektense gercekten saglam bi mont bi pantalon ile iyi derecede bu soguk ve yagmurdan kurtulabilirsiniz. Ki ben karda binen biriyim artik. Kalin giyinince vucud atmasi gereken nefesi alamiyor sicak dengelenmedigi icin icerideki fazla sicaklik tere donusuyor. Bu ter size hiziniz arttikca soguga donusuyor. Ve kisin vucudu usutmede daha cok ruzgar soguk ruzgar etken oluyor o yuzden teknolojik yeni tektsil ekipmanlari bu konuda gercekten iyiler eve fiyatlarida iyi olabiliyor. Bir nokta ise kisin vucut olculerinize gore olmayan ekipmanlar sizi soguktan korur belki fakat teninizle aranizda olusan her bosluk size eksi olarak geri donecektir. Ince ruzgar gecirmeyek vucudunuza oturan esnek bir ust kiyafet kapkalin polardan cok daha iyi olacaktir. Awesomee oraya gitmisken bugun ayakkabi icin suya karsi gecirmemezlik katman yapan sprey var. 10 tl 20 tl arasi alip cantana atarsan iyi olur. Hic cozum bulamayanlar uzun yola cikarken mutfakta kullandigiz strect flimler olur buzluga yada kalan kasari salami sarmak icin. Ondan yaniniza alin cok iyi is gorur ayakkabi icin. 3 yada 4 kez ayakkanizin etrafindan donseniz gercekten etkili olacaktir. Anlik yagmura karsi bence yer kaplamayan benim urettigim en guzel cozum budur. Seffaf oldugu icin pek cirkinde burmaz. ☺ iciniz sicak yolunuz acik olsun.

something123
11 Ekim 2015, 17:00
Sensin troll ☺ mahalle muhtari gibi olmussun burada. Benim ne vaktim oluyor nede mesaii saatleri disinda pc kullanmak istemedigimden imkanim. Indirim sana herzaman evet beli uzun spidi mont cok iyi olucak icine kalin bisey giymene gerek kalmiycak. Baklavani getir bakalim. ��

Bu arada kisa ipucu. Kisin genel yanilgi olarak insanlar kat kat ust uste giyinir aslinda uzun tecrube ile bu yanlistir. Soyle bence kalin kazaklar iclikler giymektense gercekten saglam bi mont bi pantalon ile iyi derecede bu soguk ve yagmurdan kurtulabilirsiniz. Ki ben karda binen biriyim artik. Kalin giyinince vucud atmasi gereken nefesi alamiyor sicak dengelenmedigi icin icerideki fazla sicaklik tere donusuyor. Bu ter size hiziniz arttikca soguga donusuyor. Ve kisin vucudu usutmede daha cok ruzgar soguk ruzgar etken oluyor o yuzden teknolojik yeni tektsil ekipmanlari bu konuda gercekten iyiler eve fiyatlarida iyi olabiliyor. Bir nokta ise kisin vucut olculerinize gore olmayan ekipmanlar sizi soguktan korur belki fakat teninizle aranizda olusan her bosluk size eksi olarak geri donecektir. Ince ruzgar gecirmeyek vucudunuza oturan esnek bir ust kiyafet kapkalin polardan cok daha iyi olacaktir. Awesomee oraya gitmisken bugun ayakkabi icin suya karsi gecirmemezlik katman yapan sprey var. 10 tl 20 tl arasi alip cantana atarsan iyi olur. Hic cozum bulamayanlar uzun yola cikarken mutfakta kullandigiz strect flimler olur buzluga yada kalan kasari salami sarmak icin. Ondan yaniniza alin cok iyi is gorur ayakkabi icin. 3 yada 4 kez ayakkanizin etrafindan donseniz gercekten etkili olacaktir. Anlik yagmura karsi bence yer kaplamayan benim urettigim en guzel cozum budur. Seffaf oldugu icin pek cirkinde burmaz. ☺ iciniz sicak yolunuz acik olsun.

Eyvallah kankacim, baklavayi bulucam ;))
Kislik konusa ne diosan imza atarim, bu senin işin.