PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sigortadaki inanılmaz uçurum

caglar48
10 Ekim 2015, 19:38
21 Yasındayım ruhsat sahıbı olarak ılk aldıgım motor ve modeli duke 390 İstanbulda tanıdıgım bi sigortacı 8 9 yerden fiyat aldı en az 1057 en fazla 1860 lira sigorta ucreti cıkardılar fakat marmaristen aldıgım sigorta ucretı 560 lira bu yuzden ordan yaptım sıgortayı bu fıyat farkı nedendır acaba ?:)

MD.Murat
10 Ekim 2015, 20:17
Sigorta nedir sorusundan baslayin o halde bence.
Basitce , marmariste kaza yapma ihtimalin istanbula gore daha dusuk oldugundan sigorta sirketi daha uygun fiyata bu riski aliyor.

Mengu16
10 Ekim 2015, 20:47
Benim ilk aldığım motorda 40 lira sigorta ödemiştik, İstanbulda istanbul plakalı sıfır km motordu. 2011'de böyleydi fiyatlar sonra 2012'den itibaren anormal arttı sigorta fiyatları. Şu anda 34 plakalı motosikletlere şaka gibi sigorta fiyatları çıkıyo. Aslında biraz da normal gibi, geçen istanbuldaydım motorcuların 3'te 2'si kask takmıyodu. Ucuz pahalı motora binmeleri de fark etmiyo. Hâliyle bilinçli, dikkatli motorcu sayısı da azdır bu da kazaları artırır.

ceydamer
10 Ekim 2015, 21:50
Bir çok etmen işin içerisine giriyor. Yaş küçüldükçe risk durumu artıyor, şehirden şehire risk durumu değişiyor ve sürücünün ehliyet aldığından bu zamana gelen deneyim yılı, sürücünün kaza sayısı da riski doğal olarak fiyatı olumlu ya da olumsuz yönden etkileyebiliyor.

Bende 26 yaşındayım ve bir yıllık motor ehliyetine mutabık Gaziantep'den 290 lira sigorta bedeli ödedim. Abim 34 yaşında 70-100 tl filan ödüyor

okan kömür
10 Ekim 2015, 22:49
Şu sigortalara bisey yapılalı resmen ben yemiyorum sen ye insan bi hevesle bi motor alıyo 1000 lira kask alıcağına 1000lira sigorta ödüyo devlette bakıyo millet enayi gibi ödeyince bindiriyor da bindiriyor

sozerten
11 Ekim 2015, 01:16
Sigortalardaki fahiş fiyatın sebebi şu olabilir mi?

http://blog.milliyet.com.tr/acikli-bir-turkiye-komedisi--/Blog/?BlogNo=510866

A.Türker
11 Ekim 2015, 01:28
Şu sigortalara bisey yapılalı resmen ben yemiyorum sen ye insan bi hevesle bi motor alıyo 1000 lira kask alıcağına 1000lira sigorta ödüyo devlette bakıyo millet enayi gibi ödeyince bindiriyor da bindiriyor

enayilikle alakası yok sigorta yapmazsan adam ruhsat vermiyot ruhsatsız trafiğe çıkınca da ne olduğunu hepimiz biliyoruz.

kaçırılan vergileri devlet bu şekilde tahsil etmeye çalışıyor ama anlamıyor ki elindeki 3 kuruşla motor alan adam bu sigortaları nasıl ödeyecek. Büyük şehirde yaşamak resmen ölüm kalım savaşına döndü. 1 gün bile çalışmasak herşeyimizi kaybedecek duruma getirdiler. Kölelik düzeni kaldırıldı ve özgür insanlarız güya. Lanet olsun yeni dünya düzenine.

Shrieker
11 Ekim 2015, 01:45
Benim ilk aldığım motorda 40 lira sigorta ödemiştik, İstanbulda istanbul plakalı sıfır km motordu. 2011'de böyleydi fiyatlar sonra 2012'den itibaren anormal arttı sigorta fiyatları. Şu anda 34 plakalı motosikletlere şaka gibi sigorta fiyatları çıkıyo. Aslında biraz da normal gibi, geçen istanbuldaydım motorcuların 3'te 2'si kask takmıyodu. Ucuz pahalı motora binmeleri de fark etmiyo. Hâliyle bilinçli, dikkatli motorcu sayısı da azdır bu da kazaları artırır.

İlk yaptırdığım trafik sigortasını hiç unutmayacağım. 2008 martında ilk motoruma 27 TL'ye yaptırmıştım. Gerçi o zaman YTL miydi anımsayamadım bak şimdi.

Devlet kanunla zorunlu kılıyor trafik sigortasını. Sonra da diyor ki özel sigorta şirketlerine "istediğin gibi daya kardeş". Yani devlet resmen o...u muamelesi yapıyor vatandaşına.

caglar48
11 Ekim 2015, 02:47
Sigorta nedir sorusundan baslayin o halde bence.
Basitce , marmariste kaza yapma ihtimalin istanbula gore daha dusuk oldugundan sigorta sirketi daha uygun fiyata bu riski aliyor.

Belirtmeyi unuttum plakam 34 yani sigortayı yaptırdıgım şehir herhangi bi etken teşkil etmiyor bence yanlısım varsa duzeltın

okan kömür
11 Ekim 2015, 10:28
enayilikle alakası yok sigorta yapmazsan adam ruhsat vermiyot ruhsatsız trafiğe çıkınca da ne olduğunu hepimiz biliyoruz.

kaçırılan vergileri devlet bu şekilde tahsil etmeye çalışıyor ama anlamıyor ki elindeki 3 kuruşla motor alan adam bu sigortaları nasıl ödeyecek. Büyük şehirde yaşamak resmen ölüm kalım savaşına döndü. 1 gün bile çalışmasak herşeyimizi kaybedecek duruma getirdiler. Kölelik düzeni kaldırıldı ve özgür insanlarız güya. Lanet olsun yeni dünya düzenine.

Hocam 10 kişi gerekli yerlere dilekçe verse 100 kişi verse 1000 kişi verse elbet sesimiz duyulur biz anca lafta sikayet ediyoruz herkes mahallesinde kimin ne yaptığını bilir ama bi 155 i aramaz bi şikayet etmez 1000 kişi dilekçeyi verdikten sonra baktık olmuyo gider dava açabiliriz kazanamassakta hakkınımızı aramıs oluruz ama herzaman çok olmalıyız 1,2,3 kişi hayatta karsı çıkamayız zaten bu soylediklerim yakıp yıkarak değilde demokratik bi devlet kurallarına uyularak yapılan seyler yani biz kimseye zarar vermediğimiz sürece kimse karısamaz hakkımızı engelleyemez

fazil
11 Ekim 2015, 11:19
2001 yilinda Virago 250 motosiklet icin trafik sigortasi 20TL idi. (o zamana gore yaklasik $12)
Istanbul plaka, yas 23, ehliyet yeniydi.