PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sokak taşlarından motorculara ufak bir latife! :D

Mamba09
10 Ekim 2015, 15:16
efenim video bahane bir konuyu gündeme getirmek istiyorum.
bu taşlar şehir içinde neden kullanılıyor diye araştırdım da en önemli sebebi yazın erimemesi, kışın yağmur yağdığında taşların arasına girip yağmur suyunun gitmesiymiş. sizler ne diyorsunuz? tamamen maliyet amaçlı mı bunlar yapılıyor? örneğin aydında bunlardan var berbat döşedikleri için nefret ediyoruz. yani taşların arasında 4-6 cm olabiliyor "ah uh" diye gidiyoruz resmen. bazı şehirler de de çok güzel döşüyorlar.

https://www.youtube.com/watch?v=kqvTZPshyj4&feature=youtu.be

AhmetH
10 Ekim 2015, 15:20
çok iyi para bırakıyodu zamanında bunun ihalesi yolu molu zaten ipleyen yok işi bitirip çorbasını almaya bakıyor yapan. evimin önü döşenmişti 2011 gibi kamyon geçip yolbozulunca müteahit ulan işi teslim etmedik diye sövüyordu kamyonda kendi ekibinden

shooter1
10 Ekim 2015, 15:21
Sırf boyle yollar yüzünden cross alasım var
En son kortejde motosikletten düşüyordum ana yolda yama için mi nedir bilmiyorum asfaltın bir kismini kesmişler

dejavoo
10 Ekim 2015, 15:24
Şimdide şehir merkezi dışındaki yollara bol mıcırlı asfalt dökmek moda oldu.

Mexico
10 Ekim 2015, 17:08
Kardeşim motorun yapıldı sanırım. Hayırlı olsun. Bir ara yapılan işlemleri özetler, birde tanıtım videosu çekersen sevinirim :)

something123
10 Ekim 2015, 17:20
efenim video bahane bir konuyu gündeme getirmek istiyorum.
bu taşlar şehir içinde neden kullanılıyor diye araştırdım da en önemli sebebi yazın erimemesi, kışın yağmur yağdığında taşların arasına girip yağmur suyunun gitmesiymiş. sizler ne diyorsunuz? tamamen maliyet amaçlı mı bunlar yapılıyor? örneğin aydında bunlardan var berbat döşedikleri için nefret ediyoruz. yani taşların arasında 4-6 cm olabiliyor "ah uh" diye gidiyoruz resmen. bazı şehirler de de çok güzel döşüyorlar.

https://www.youtube.com/watch?v=kqvTZPshyj4&feature=youtu.be

gittin taşı düzelttin devam ettin.. helal olsun arkadaşım..

sahin08
10 Ekim 2015, 17:21
bodrum da bir yer var jandarma kavşağı diye geçiyor
orda asfalt var erimiyor yazın ama drift çalışmak için bire bir ne fren tutuyor ne arka teker :D
sen parke taşı na denk gelmişsin :D geçen yolda çukur vardı ama devasa bir çukur içine kaya atmışlar otomobil düşmesin diye cevizli kurabiye gibi olmuştu :D:D:D:D:
bide virajlar özellikle yazın yol eriyip katlanıyor veriyorlar mıcırı nezaman yatsam zıplaya zıplaya dönüyorum allahtan yol yumuşak teker asfalta batıyor da aşırı kaymıyor :D

skystar
10 Ekim 2015, 17:42
Sırf şu ülkenin gargıcık gurgucuk abuk subuk yolları yüzünden cross alasım var :)
Hem gerektiğinde kaldırıma rahatlıkla çıkabilmek için birebir...

Mamba09
11 Ekim 2015, 12:04
Cross alma fikrini bende destekliyorum. :)

cıbırlover1
11 Ekim 2015, 13:30
O değilde motorunuzun sesi çok güzeldi çok çileler çekmistiniz degmis .. Taşsiz guzel asfaltlarda güle güle kullanın :)

MotoGlock
11 Ekim 2015, 13:39
O değilde buna çok güldüm :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=EN2oVpl-P2w

Bune
11 Ekim 2015, 13:44
Ben seviyorum bu tip yolları eğer yapılmadan önce altı düzgün kumlanır yapıldıktan sonra da üstünde taşların iyice oturmasını sağlayan makina ile çalışma yapılrısa fıstık gib ioluyor, asfalt 2-3 sene de bi yenilenmezse mermer gibi kaygan oluyor ama bu taşlar aşındıkça daha da düzgün yol tutuşu sağlıyor. Tek kötü yani üstünde kar çok uzun süre bekleyebiliyor kolay kolay erimiyor o problem.

Mamba09
12 Ekim 2015, 23:48
Kardeşim motorun yapıldı sanırım. Hayırlı olsun. Bir ara yapılan işlemleri özetler, birde tanıtım videosu çekersen sevinirim :)

kardeşim özetlemiştim kaçırdın heralde :)

berkcigdem
13 Ekim 2015, 00:15
eee o taşlar olmasa belediye her sene bunları değiştirmese o para nereden kazanılcak :) asfalt yapsa en az 10 yıl sonra bidaha yapar ama böyle taş yapınca her sene yenileniyor :)