PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyet Sınavındaki Platform

Dağcı
10 Ekim 2015, 11:35
arkadaşlar merhaba,
ehliyet için kursa yazıldım kasım başı sınava giricem
kursdaki görevli, direksiyon hocası çok ilgili sağolsunlar
mesela direksiyon hocası istediğin kadar eğitim verebilirim dedi, onun dışında buz gibi havada 2 tur eğitim almama rağmen
istersen biraz daha turla bile dedi, anlayacağınız ilgi alakada sorun yok
ancak eğitim verdikleri alanda bu uzun platformdan yok düz bir sarı çizgi var onun üstünden geçerek eğitim yap dedi
ama bana pek mantıklı gelmedi, sizce durum nedir, platformu simüle etmiş olur muyum gerçekten?
son olarak motor kazalı, önceki eğitimde kursiyer duvara toslamış, ön göbek möbek hep sallanıyor manetler yamuk :D
buda sıkıntı yaratır mı sınav anında?

wantura
10 Ekim 2015, 11:39
motorun dengesi bozuksa platforma girince çizgiden çıkabilir. böyle bir sıkıntısı olabilir sonuçta aletin gidonu düz çizigiyi takip edebiliyor olması lazım.

Dağcı
10 Ekim 2015, 11:49
valla gidon ileri geri inanılmaz sallanıyor, kazayı kafadan yapmış zaten.
gösterge mösterge hiç bişey çalışmyor, hatta kursiyerin parmağı kopmuş o derece sert bir kaza
ha bide gidonun üstünde mili tutan vida varya o yok resimdeki vida

http://img.prntscr.com/img?url=http://i.imgur.com/hBGYzxv.jpg

something123
10 Ekim 2015, 12:11
valla gidon ileri geri inanılmaz sallanıyor, kazayı kafadan yapmış zaten.
gösterge mösterge hiç bişey çalışmyor, hatta kursiyerin parmağı kopmuş o derece sert bir kaza
ha bide gidonun üstünde mili tutan vida varya o yok resimdeki vida

http://img.prntscr.com/img?url=http://i.imgur.com/hBGYzxv.jpg

Sürücü kurslarının eğitim motorlarının denetime alınması gerektiğine inanıyorum, kardeşimde sınava giriyor sabah motoruna baktım cuba motor, gelen carpmış giden çarpmış, hoca hala iyi yawww iyi sorun yok dior... motor mö 500 taş devrinden..

o uzun platformu da gördüm, çizginin sana aynı hisse vermeyeceğini düşünüyorum 4 5 cm yüksekliğinde demir bişi, telaş yapılabilir,
8 den dönerken kardeşim ayagını koydugu içinde önceki sınavda kaldı..

Dağcı
10 Ekim 2015, 12:30
al başına iş
en yakın zamanda arayayım o zaman sürücü kursunu

something123
10 Ekim 2015, 12:37
al başına iş
en yakın zamanda arayayım o zaman sürücü kursunu

çok büyütme kafanda hafif hızını alıp geçersin ama sınava girmeden tecrübe etmemezlik etme, çünkü o sınav anı hafif bir heyecan yanlışlığa sebep olabiliyor,,,,,

Dağcı
10 Ekim 2015, 13:12
ya kolaydır zor demiyorum ama
önceden pratiğini yapmak çok faydalı olur die düşünüyorum :)

Tİme_shİft42
10 Ekim 2015, 13:56
Sürücü kurslarının motorları öyledir kaç tane acemi geçiyor üstünden pratik yaparsan daha iyi olur her fırsatta git pratik yap bi tur 3 tur daha atayım de seslenmiyorlar

keremkrmn
10 Ekim 2015, 14:09
Platformda bende çok zorlanıcağımı düşünmüştüm ehliyet almadan önce ama inanılmaz kolay hiç kendini sıkıntıya sokma, benim sınava girdiğim motorun on fren maneti yoktu :mrgreen: platforma çıktığında hızını biraz yükseltip ve yere değil ileriye bakman yeterli oradan aşağı düşmemen için

capozzz
10 Ekim 2015, 14:17
Dandik motorla işi öğrenmen senin hayrına. Platforma 2. vites ile kompresör yapmayacak devirde gir, ileri bak geçer gidersin dert olmaz.

Darkcity2000
10 Ekim 2015, 17:10
ileri bak gazi hafif ac, on teker duserse platformdan sakin geri cikmaya calisma direk duser motorun altinda kalirsin.. olay bakis ve hafif gaz acma olayi..

something123
10 Ekim 2015, 17:16
ya kolaydır zor demiyorum ama
önceden pratiğini yapmak çok faydalı olur die düşünüyorum :)

tabi tabi aynen,, neden pratik yapmayasın..

benim sınava girdiğim motorda vites 1 de takılı kalıodu hoca vuruodu falan bi kendine geliodu.. ne demek kotu motor hayrına olsun, herseyin bir omrü var.. bakımı var, yası var km'si var, yenisini almayalım die insanları zorlamanın anlamı yok.. bozuk motorlarla acemi die iteliolar, ön fren yokmuş, neden bakımı yapılmıor? sacma..

oggomoggo
10 Ekim 2015, 17:16
İleri bak ve motor kompresör yapmasın platform üzerinde. Yani gazı kapatma.Girdiğin hızla çık.

Emre Öztürk
10 Ekim 2015, 17:18
2.viteste hızlı bir şekilde geç. Sana geçen hafta direksiyon sınavına girmiş birisi olarak kafan ileriye baksın geçersin diyorum.

polemos
10 Ekim 2015, 18:01
Çizgiyle pratik yapamazsın. Mutlaka platformda çalış. İleri bakıp kollarını serbest bırak ve gazı hafif aç.

MotoGlock
10 Ekim 2015, 18:17
iyi yawww iyi sorun yok

:queen: :queen:

A.Türker
10 Ekim 2015, 18:54
O platform ve ayağını yere koyma kuralı kadar saçma birşey yok. Platformun üzerinden hızlı geçersen düşmeye vaktin kalmaz merak etme :D 8 çizerken çok dar dönmemeye çalış yoksa ayağını yere koyarsın.

capozzz
11 Ekim 2015, 11:28
tabi tabi aynen,, neden pratik yapmayasın..

benim sınava girdiğim motorda vites 1 de takılı kalıodu hoca vuruodu falan bi kendine geliodu.. ne demek kotu motor hayrına olsun, herseyin bir omrü var.. bakımı var, yası var km'si var, yenisini almayalım die insanları zorlamanın anlamı yok.. bozuk motorlarla acemi die iteliolar, ön fren yokmuş, neden bakımı yapılmıor? sacma..

Arkadaş, sen önce bir Türkçe yazmayı öğren, "kalıodu", "vuruodu", "geliodu" bunlar ne? Ondan sonra Türkçe yazılmış yazıları okuyup anlamayı öğren. Anca ondan sonra başkalarının yazdığına bir şeyler de bence. Dandik motorla bu işi öğrenmesi bu çocuğun hayrına. İstediğin kadar şikayet et, veryansın et o motor değişecek mi? Değişmeyeceğine göre aptal gibi sadece mızmızlanmanın anlamı yok. Zarar gibi görünen şeyi avantaja çevirmek gerekir. Bu da kötü motorla, eğitmen gözetiminde mümkün olduğunca çok pratik yapmaktır. Böylece kendi motorunu aldığı zaman onunla çok rahat edecek.

wehwetoz
11 Ekim 2015, 12:00
platformdan gecerken kilon ve altındakı motosıklet onemlı eger boyun uzun ve altında cg varsa kesınlıkle ya ayaklarınla depoyu sıkıstırcan yada ayaklarını acıp denge saglayacan 2. vıteste yarım debrıyaj onune bakcan platforma bakmdan gecersın :D

Traveler
11 Ekim 2015, 14:10
Ben daha motor kullanmayı tam bilmiyor iken aldım ehliyetimi. Dediğin platformdan gidemiyordum ama geçtim.

Slalon ve trafikte ki hal ve hareketleriniz iyi olsun geçersiniz merak etmeyin. Aynalarını düzelt, kontrol et, hızlan-yavaşla, geçersin.

Dağcı
11 Ekim 2015, 15:33
boy 180 kilo 85
ikinci viteste kompresyon yapmayacak şekilde geçin diyosunuz ama bu motorda mı durum böyle yoksa zaten hep böylemi bilmiyorum
1. ve 2. viteste hızım düşükse motor öksürüyor ileri dogru atıyor kendini, kuzenimin cbr 125 i böyle değildi

mesela slalom yapıyorum 2 viteste slalomdan cıkıp 8 yapacam hafif gaz acıyorum motor sarsılıyor
motor dediğim gibi kazalı bir honda ace :(

bu arada bi keresinde ikinci viteste gaz vermeden rolantide giderken gazı bir anda açınca stop etti makina
ha son olarak gazı sabit tutsamda gaz ya sürekli artıyor yada azalıyor

MotoGlock
11 Ekim 2015, 17:59
Arkadaş, sen önce bir Türkçe yazmayı öğren, "kalıodu", "vuruodu", "geliodu" bunlar ne? Ondan sonra Türkçe yazılmış yazıları okuyup anlamayı öğren.
ÇABUK TDK GELMEDEN
http://i.hizliresim.com/68ZWEN.jpg (http://hizliresim.com/68ZWEN)