PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul Sahilde Yaptığım Kaza

Crenox
09 Ekim 2015, 19:49
Dün sabah okuluma gitmek için yola çıktım, hava yağmurluydu bu nedenle olabildiğince yavaş gidiyordum.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum otomobil kullanıcılarınının yağmurlu havada motosiklet kullananların ne kadar zorlandığından nasıl bu kadar habersiz, bilinçsiz olduklarına şaşıyorum.

Kazadan 100m önce önüme bir bayan arkadaş atladı, karşı şeritten U dönüşü yapmak için, köküne kadar kornaya basmama rağmen o klasik "kadın sürücü" halleriyle benim olduğum yöne hiç kafasını bile çevirmeden dönüşünü tamamlamaya çalışıyordu. Her neyse kaydırmadan durabildim, evden çıktıktan 5dk sonra ilk tehlikeden kurtuldum.

Daha sonra 100m ilerledim ve sahil boyu uzanan bu zengin kafelerinden bir araç yine etrafına bakınmadan yola daldı yine U dönüşü yapmak için ve yavaş gitmeme rağmen mesafe çok kısaydı duramadım sol ön çamurluğuna çarptım. Çarpar çarpmaz sürücü arkadaşla göz göze geldik kendisi hatalı olduğunu kabul ederek özür diledi, hemen kafede çalışan elemanlar koşup motoru kenara çektiler, sürücü de kendi aracını çekip yanıma geldi konuşmaya başladık; kendisi hiç problem olmadığını ve masrafları karşılayacağını hatasını kabul ettiğini söyledi, numaralarımızı aldık tutanak vs. tutmadım yolumuza gittik.

Yaklaşık 1 km ilerde karşı şeritten gelen araç benim sağımda olan benzin istasyonuna girmek için beni hiç umursamadan daldı önüme yine mesafe kısaydı, arka teker biraz yalpalandı düşeceğimi düşündüm yine ancak toparladım, art arda yaşadığım bu olaylardan sonra bir nefes aldım ve okuluma gittim.

Daha sonra hasarlı parçaları listeleyip arkadaşa bir fiyat listesi gönderdim 400 liralk bir masraf vardı ve kendisi bana 1000 lira gönderebileceğini söyledi işçilik vs. gönderdi aynı günün akşamı.

Kafamda kamerayı görmelerine rağmen bu insanların bu kadar umursamaz olması beni çileden çıkartıyor, ben yine iyi bir arkadaşa denk geldim ödedi masrafımı ancak yarın bir gün şerefsizin tekine denk geldiğimiz zaman katil mi olalım. Bu istanbul trafiği beni bitiriyor.

Birkaç arkadaşımla öyle hiç amerikan özentiliği falan değil trafikte birbirimizi kollamak için motosiklet klübü kurduk, sayımızı arttırıp en azından bu trafik sıkıntılarını bireysel olarak en aza indirmeyi istiyoruz. Ancak isteğim keşke tüm sürücülerin böyle gözlerinin korkutulmasına gerek kalmasa, bilinçlendirilse.

Logomuz:

http://i.hizliresim.com/QWJVb3.jpg (http://hizliresim.com/QWJVb3)

polo34
09 Ekim 2015, 19:54
Geçmiş olsun, kamera işe yaramış, adam suçunu kabul edip masrafı üstlenmiş, kameralar biraz daha ucuzlasalar da alsak...

Crenox
09 Ekim 2015, 19:56
Sağolasın, dolar bu haldeyken ucuzlamaz malesef uzun bir süre.

Sağolasın, dolar bu haldeyken ucuzlamaz malesef uzun bir süre.

avici
09 Ekim 2015, 19:58
Adama helal olsun, sanada çok geçmiş olsun.

Crenox
09 Ekim 2015, 19:59
Adama helal olsun, sanada çok geçmiş olsun.

Bir daha denk gelmez herhalde öyle bir arkadaş.

Karalı
09 Ekim 2015, 20:47
Herif körmüş ama adam'mış.

IRau
09 Ekim 2015, 21:01
400 liralik masrafa 1000 tl vermis cok iyi yaa ben kaza yaptigimda ninja 250 motorumla adam ben senin motorundan 3 tane alirim arabamla diyodu neyseki tutanak. Tuttuk da masraflari oyle aldim

A.Türker
09 Ekim 2015, 21:08
Geçmiş olsun. Gerçekten varlıklı olan insanların, insana saygısı oluyor.

Crenox
09 Ekim 2015, 21:13
Geçmiş olsun. Gerçekten varlıklı olan insanların, insana saygısı oluyor.

Bana sorarsan tam tersi ancak ben o enderlerinden birine denk geldim

Bthndmrl
09 Ekim 2015, 21:16
Bana sorarsan tam tersi ancak ben o enderlerinden birine denk geldim

Bazıları sonradan görme yani parayı kendisi yoktan var etti sanıyor. Ama düzgün bir iş adamı olan daha elit oluyor. O iş sonradan görmelik oluyor.
Geçmiş olsun

MotorKafa
09 Ekim 2015, 21:25
O kadar mesafede o kadar tehlike atlattıysan sorunu kendinde aramalısın

Ayrıca yeleğinde, montunda vs. o logoyu görenlerin gözünü korkutacağını sanman da ayrı bi acemilik belirtisi.

Geçmiş olsun

Emron
09 Ekim 2015, 21:36
Geçmiş olsun çok iyi birine denk gelmişsin inşallah bir daha kaza yapmazsın bende ehliyetimi aldıktan sonra motor almayı düşünüyorum keşke şu sürücüler daha dikkatli olsa

emreengin
09 Ekim 2015, 21:45
geçmiş olsun kardeşim

aliberkgngr
09 Ekim 2015, 22:16
Geçmiş olsun bende öyle lüks araçlar gördüğüm zaman sanki taksi yada minibüs görmüş gibi biraz uzağından geçiyorum çünkü ne yapacakları belli olmuyor

Crenox
09 Ekim 2015, 22:24
O kadar mesafede o kadar tehlike atlattıysan sorunu kendinde aramalısın

Ayrıca yeleğinde, montunda vs. o logoyu görenlerin gözünü korkutacağını sanman da ayrı bi acemilik belirtisi.

Geçmiş olsun

Tesekkurler, 30km/s yi gecmedim ve dedigim gibi normal bir gunde denk gelmedigim sekilde art arda islak yolda denk geldim, her kazada iki tarafinda sucu vardir ben de yuzde yuz sucsuzum demiyorum da sen baya on yargili konusmussun.
Bir de o logoyu gorup birisini korkutma gibi bir amacim yok, bir yola cikacakken ayni yola gidecek bir kac arkadasim yanimda oldugu zaman emin ol seni sikistirmaya vs. calisak biri tekrar dusunuyor.

iptaluyelik01
09 Ekim 2015, 22:29
Geçmiş olsun

Mengu16
09 Ekim 2015, 22:33
Tesekkurler, 30km/s yi gecmedim ve dedigim gibi normal bir gunde denk gelmedigim sekilde art arda islak yolda denk geldim, her kazada iki tarafinda sucu vardir ben de yuzde yuz sucsuzum demiyorum da sen baya on yargili konusmussun.
Bir de o logoyu gorup birisini korkutma gibi bir amacim yok, bir yola cikacakken ayni yola gidecek bir kac arkadasim yanimda oldugu zaman emin ol seni sikistirmaya vs. calisak biri tekrar dusunuyor.
Lastiklerin CST marka ise ıslakta kayman normal. Biraz paraya kıyıp daha kaliteli lastikler al.

Crenox
09 Ekim 2015, 22:38
Lastiklerin CST marka ise ıslakta kayman normal. Biraz paraya kıyıp daha kaliteli lastikler al.

Cst aynen degistirecektim bir kac gune zaten de gidip taktirmaya firsat olmadi, kaydigini bildigim icin ona gore gitmeye calistim.

istanbu_gezg
10 Ekim 2015, 11:11
benze şey başıma geldi bana dedilerki herşeyi karşılayacağız 5 dakika geçti hatalı sensin dedi dönek insan da yok değil

Crenox
10 Ekim 2015, 22:01
benze şey başıma geldi bana dedilerki herşeyi karşılayacağız 5 dakika geçti hatalı sensin dedi dönek insan da yok değil

Aynen tutanak ta tutmadim iyi kurtardik bu sefer.