PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sigortamda motosiklet tipi farkli gozukuyor ?

toyoglu
09 Ekim 2015, 18:35
Arkadaslar merhaba bugun motosiklete sigorta yaptirdim 585 tl odedim. Ve buda yetmez gibi policede motosiklet tipi bianchi happy 50 yaziyor. Motosikletim hyosung gt250r sasirdim kaldim. Simdi diyeceksiniz ki yaptirirken bakmadin mi ? Bakamadim cunku izmirden mersine telefonla yaptirdim izmirde tanidik olmadigi icin. Sigortayi yapan arkadas bisey olmaz dedi ama bide size sormak istedim ilk defa basima boyle bisey geliyor. Ilerde bi sikinti cikartirmi polisler veya kaza durumunda bi sorun olur mu ?

Tİme_shİft42
09 Ekim 2015, 18:38
Benimkide öyleydi gittim düzelttirdim bişey olmaz felan dedi olmaz dedim neyse o marka model ne ise o yazacak düzelltti sonradan

Şase noları tutuyorsa gerisi önemli değil diyorlar ama işi neymiş sigortacının marka model farklı yazacaksa orda ne demeye 585 tl para verdin bence ara sigorta şirketini insan gibi düzeltsinler

toyoglu
09 Ekim 2015, 19:02
Peki sen duzelttirdiginde ekstra para verdin mi ?

Tİme_shİft42
09 Ekim 2015, 19:07
Yok extra vermedim sende verme

toyoglu
09 Ekim 2015, 19:10
Peki hocam boyle kalirsa ne olur farzedelim ki adam yarin aradim degistiremeyiz dedi boyle gitsem bi sikinti olur mu veya yarin sigortami iptal ettirmek istesem ettirebilir miyim ?

babaçi
09 Ekim 2015, 21:05
Peki hocam boyle kalirsa ne olur farzedelim ki adam yarin aradim degistiremeyiz dedi boyle gitsem bi sikinti olur mu veya yarin sigortami iptal ettirmek istesem ettirebilir miyim ?

allah korusun bir kazaya karışmanız durumunda sigorta şirketi parayı ödememek için bunu kullanacaktır emin olun.mutlaka düzelttirin

MotorKafa
09 Ekim 2015, 21:28
Senden gt250r, hatta muhtemelen 600rr gibi bir sigorta parası alıp, happy 50 olarak göstermiş.
Aradaki farkı da cebe indirmişler
Ne yap et düzelttir

karadenizz
09 Ekim 2015, 22:48
Tabi ki iptal ettirebilirsin.Prim günün hesaplanır ücret iade edilir. Satarken de böyle olur.Çok fazla çıkmış,iyi bir araştırman lazım ;)

fabialife
09 Ekim 2015, 23:58
benimki de yıllardır farklı yazıyor.
sigortacım çok samimi arkadaşım 20 yıldır bü6ün sigotalarımı o yapar, ak sigortada sym fidlle II ismi geçmediği için sym nin 200 lük bir motoru gözüküyor. kaç defa sordum şase numarası tuttuktan sonra bir şey olmaz diyor.

serkanADH13
10 Ekim 2015, 00:08
Arkadaşlar Bu işlem aslında sıgortanın fıyatını etkıledıgı ıcın farklı yazıyorlar,
yani bence hada ucuz olmalıydı,

shooter1
10 Ekim 2015, 01:21
düzeltilmesinden yanayım ruhsatta farklı model sigortada farklı model sıkıntı çıkabilir belki