PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bilerek Çarpıp Kaçan Kadın Sürücü

avici
08 Ekim 2015, 19:07
Az önce vuku buldu, neyseki içim buz gibi.

Ana yolda 30-40 ile ilerlerken tali yoldan burnunu gösterdi aracın hanımefendi, kornaya uzunca bastım farketsin diye bilerek yandan çarptı çünkü ilk bastığımda durdurdu aracı uzun basınca tekrar gaz verdi araca, allahtan dizliğim vardı yoksa diz kapağım dağılmıştı şuan. Ben yere bile düşmedim motor savruldu biraz duracak sandım fakat kaçmaya başladı cama bi yumruk patlattım napıyosun diye iyice gazladı. O sırada eşiyle birlikte transalpli bi arkadaşta benimle birlikte koşmaya başladı aracın arkasından heyecandan arabayı stop ettirdi kevaşe(allahın sopası yokki). Aynanın birini ben diğerini transalpli arkadaş kırdı çalıştırıp kaçtı yinede durmadı. Elim ayağım titriyor ama aynalara en azından 1000 kağıt verir içim buz gibi.

Motorcu dayanışması tekrar devreye girdi, birsürü motoru ne olursa olsun arkadaş durdu yardımcı oldu hepsinden allah razı olsun. Biz bu insanların gözünden bir hiçiz ona üzülüyorum ben durma gereği bile hissetmedi.

MotoGlock
08 Ekim 2015, 19:11
allahtan altında xr1000 yokmuş :mrgreen:
Şaka bi yana allah korumus böyle ibneler yüzünden bok yoluna gidicez. bizede demin -arkadaşın arkasındaydım- ara sokaktan biz çıkarken hızlıca adam geçti önümüzden, sıfırla geçti az kalsın giriyodu bize dikkat etmiyorlar 10 kat daha dikkatli olmamız lazım.

Maalesef. :farao:

seigen
08 Ekim 2015, 22:04
Geçmiş olsun.

Bir benzeri bugün başıma geldi. 50'li yaşlarda bir kadın hafif eğimli bir yolda 1 metre kaydırdı, benim crf'e çarpıp devirdi. Hani mesafe bırakırsın dur kalkta kaydırır falan ama 1 metre nedir ya?! Yokuş falan da yok, az bir eğim var yolda. Bilerek bile yapmış olabilir.

Neyse baktım devam ediyor, tabi trafik gitmiyor. Camın yanına gittim, çarpıp devirdin diyorum. Araçtan inmiyor bile hiç oralı değil, kaydırabilirim geride dursaydın diyor. Bana çarptığı için asıl onun aracı çizildi. Yine de keşke sizin gibi yapıp aracına hasar verseydim, böylesi en iyi kendi malına zarar gelince anlar.

Bir de kask kameram var, bir süredir takmıyordum keşke o olsaydı. En azından kendim tutanak tutar, videosu da delil olurdu. Şu durumda arkadan geldi çarptı dese kimse birşey diyemez. Motorda da çok hasar olmayınca devam ettim.

Yeminle böyle çirkef sürücüler olmaz olsun.

karşıyaka57
08 Ekim 2015, 22:42
Geçmiş olsun size.Gerçekten şaka gibi ya bu tarz şeyleri görünce yaşayınca yanımda silah vs olsada sıkıp geçsem diye düşünüyorum o derece yani.

Mesela bize çarptıklarında kaçarlarsa , ve kaçtıkları için araç plakasını alamazsak nolur nasıl bir yol izlemeliyiz bilen var mı?

A.Türker
08 Ekim 2015, 22:53
geçmiş olsun iyiki kırmışsın aynasını. koca parasıyla araba alıyorlar kendilerini bir b*k sanıyorlar.

yunusus
08 Ekim 2015, 22:54
Bakın bu ve benzer konularda hep söylüyorum yine sòyleyeceğim. Bu dayanışma işini bariz çeteye dönüştürmek şart :)
Bu bahsi geçen insanların gözünde biz zaten ipe sapa gelmez, canlısı para etmeyen serserileriz ve bu yaklaşım asla değişmeyecek. Çete kuralım bari tırsıp yanaşamasınlar :)

Emron
09 Ekim 2015, 00:04
Geçmiş olsun hocam

shruikan
09 Ekim 2015, 00:23
Gene diyim, yanınızda kıytırık bi kelebek bulundurun. Boşver camı aynayı; sapla tekere kaçsa da sonu şarampolde biter.

Iron&Road
09 Ekim 2015, 09:31
Az önce vuku buldu, neyseki içim buz gibi.

Ana yolda 30-40 ile ilerlerken tali yoldan burnunu gösterdi aracın hanımefendi, kornaya uzunca bastım farketsin diye bilerek yandan çarptı çünkü ilk bastığımda durdurdu aracı uzun basınca tekrar gaz verdi araca, allahtan dizliğim vardı yoksa diz kapağım dağılmıştı şuan. Ben yere bile düşmedim motor savruldu biraz duracak sandım fakat kaçmaya başladı cama bi yumruk patlattım napıyosun diye iyice gazladı. O sırada eşiyle birlikte transalpli bi arkadaşta benimle birlikte koşmaya başladı aracın arkasından heyecandan arabayı stop ettirdi kevaşe(allahın sopası yokki). Aynanın birini ben diğerini transalpli arkadaş kırdı çalıştırıp kaçtı yinede durmadı. Elim ayağım titriyor ama aynalara en azından 1000 kağıt verir içim buz gibi.

Motorcu dayanışması tekrar devreye girdi, birsürü motoru ne olursa olsun arkadaş durdu yardımcı oldu hepsinden allah razı olsun. Biz bu insanların gözünden bir hiçiz ona üzülüyorum ben durma gereği bile hissetmedi.

geçmiş olsun, ayna konusunda da elinize sağlık :)

abeciMotoru
09 Ekim 2015, 09:34
İstanbulda kavgaya tutuşmayın derim, öldürülebilirsiniz.

mozgur
09 Ekim 2015, 09:37
Geçmiş olsun.

Bir benzeri bugün başıma geldi. 50'li yaşlarda bir kadın hafif eğimli bir yolda 1 metre kaydırdı, benim crf'e çarpıp devirdi. Hani mesafe bırakırsın dur kalkta kaydırır falan ama 1 metre nedir ya?! Yokuş falan da yok, az bir eğim var yolda. Bilerek bile yapmış olabilir.

Neyse baktım devam ediyor, tabi trafik gitmiyor. Camın yanına gittim, çarpıp devirdin diyorum. Araçtan inmiyor bile hiç oralı değil, kaydırabilirim geride dursaydın diyor. Bana çarptığı için asıl onun aracı çizildi. Yine de keşke sizin gibi yapıp aracına hasar verseydim, böylesi en iyi kendi malına zarar gelince anlar.

Bir de kask kameram var, bir süredir takmıyordum keşke o olsaydı. En azından kendim tutanak tutar, videosu da delil olurdu. Şu durumda arkadan geldi çarptı dese kimse birşey diyemez. Motorda da çok hasar olmayınca devam ettim.

Yeminle böyle çirkef sürücüler olmaz olsun.

Kamerayla tutanak tuttursaydın bile cezayı yine sen yerdin. Yeteri kadar pay bırakmak zorundasın kanunen. Kadının tutumunu bilmiyorum birşey diyemem ama olayda kadın yüzde yüz haklı.

Bir de anlamıyorum ben en ufak bir olayda sürücü kadınsa kadın sürücü diye başlık açılıp diğer olaylarda neden erkek sürücü denmez?

shruikan
09 Ekim 2015, 09:44
5 sayısına neden "pozitif beş" denmiyosa "erkek sürücü" de o yüzden denmiyo.

beccaria
09 Ekim 2015, 09:57
Plakayi al , olayi fotografla , tanik bul , sikayetci ol inan daha cok ugrasir ve buyuk maddi zarara girer daha once bununla ilgili bir konu acmistim gerekiyorsa bana ulas

condospree
09 Ekim 2015, 10:00
öncelikle geçmiş olsun. bir şey olmamasına sevindim. ama anlattığından kadının kastı olmama olasılığı da var. sen korna çalınca durmuş kadın, bir olumlu hareket yapmış başta. sonra sen geçerken hareket etmiş. belki ayağını kaçırdı, yanlış yaptı, erken davrandı vs. gerçekten kaza olmuş olabilir. bu onu yine suçlu yapar ama isteyerek yapmış anlamına gelmeyebilir. erkek olsa kaçmasını anlamam ama kadın korkup panik yapmış da olabilir. bu da bir olasılık aklında olsun diye yazıyorum. böyleyse boşuna kırmış olmuşsunuz aynaları. aynaları kırmak bu konuda seni de suçlu yapıyor. haklıyken haksız duruma düşmüşsün biraz.

yasdal
09 Ekim 2015, 10:02
İstanbulda kavgaya tutuşmayın derim, öldürülebilirsiniz.

Kadınlar her konuda olduğu gibi otomobil içindeyken de haklı olduğuna inanırsa en olmadık şekilde tepkiler verebiliyor. Hiç bir erkek (büyük konuşmayayım ama) haklı da olsa seni o kadar sıkıntıya sokacak hareketi yapmaz. Yolda kapışıp küfür etmediysen. kadın orada sana ne gibi bir zarar verebileceğini tahayyül edemediğinden o hareketi yapıyor. Ve işin kötüsü, haklı olduğunu düşünüyor. Bu işin o tarafı. Geçmiş olsun az daha öldürüyormuş sizi.

Yine de !

Bazen bizim hanım arabayla çıkıyor, ben de arkadan motorla çıkıyorum aynı yere gidiyoruz. Trafik de takip ederek ilerliyorum yani. Işıkta bekleyip, sonra yetiştiğimde iki motorcunun kadın içerde çığlık atarken aynalarını yumrukladığını görsem tepkim ne olurdu düşünmek bile istemiyorum.

Haklısınız. Ama teröre terörle karşılık vermeyin lütfen.

mozgur
09 Ekim 2015, 10:12
5 sayısına neden "pozitif beş" denmiyosa "erkek sürücü" de o yüzden denmiyo.

Yani? Kadın sürücü diye özellikle kadının vurgulanmasının sebebi sayılarının az olması mı? Erkeklerden daha aşağı varlıklar olmaları mı? Anlamadım tam.

Sayılarının az olması değildir sanmam. O zaman mavi gözlü sürücülerin de özellikle belirtilmesi gerekirdi.

Dostum kurtulun şu komplekslerinizden. Gidin bu topluma yararlı birşeyler yapın rahatlayın biraz. Kadın , Kürt, Özürlü, vs. kendinden farklı olan veya aşağı görülen varlıkların özellikle vurgulanması aşağılık kompleksi belirtisidir. Şu foruma girdiğimden beri toplumcak nasıl bir aşağılık kompleksine sahip olduğumuzu gördükçe dehşete düşüyorum...

jackonbir
09 Ekim 2015, 10:24
hatalısın
bayan sizi gördüğünde durduğunda size yol verdiği anlamına gelmez
bayan psikolojisini asla çözemezsin
mutlaka yol ver mutlaka
bu sefer ucuz kurtulmuşsun
her bayan şoför elinde pimi çekilmiş el bombasıyla gezen manyak gibidir
buna göre kullan aracını
geçmiş olsun

akbird
09 Ekim 2015, 10:58
aynayı kırıp hırsını almışsın yeter o kadar :) trafikte bayan gördüm mü yol benimse bile durup ona yol veriyorum. Kibarlıktan falan sanıyorlar ama alakası yok, canım kıymetli arkadaş. salak bi kadının arabasıyla üstümden geçmesini istemiyorum.

shruikan
09 Ekim 2015, 13:31
Yani? Kadın sürücü diye özellikle kadının vurgulanmasının sebebi sayılarının az olması mı? Erkeklerden daha aşağı varlıklar olmaları mı? Anlamadım tam.

Sayılarının az olması değildir sanmam. O zaman mavi gözlü sürücülerin de özellikle belirtilmesi gerekirdi.

Dostum kurtulun şu komplekslerinizden. Gidin bu topluma yararlı birşeyler yapın rahatlayın biraz. Kadın , Kürt, Özürlü, vs. kendinden farklı olan veya aşağı görülen varlıkların özellikle vurgulanması aşağılık kompleksi belirtisidir. Şu foruma girdiğimden beri toplumcak nasıl bir aşağılık kompleksine sahip olduğumuzu gördükçe dehşete düşüyorum...

Sen psikoloji eğitimi mi aldın? Ben psikoloji okudum, ben yapamıyorum mesajdan karakter tahlili daha. Ama bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma gibi bi cahilliğimiz mevcut. Sen de ondan böyle yazdın herhalde.

Her cinse atfedilmiş veya vaktiyle yakıştırılmış işler/meslekler vardır. Alışılagelmişin dışında biri bu işi yaparsa, o kişi belirgin özelliği ile ifade edilir. Sürücülük, kadınların sonradan giriştiği ya da onlara atfedilmemiş bir iş.

Sen kadın mısın, yoksa kendini feminist sanan; ama feminizmin "f"sinden anlamayan biri misin de alındın?

İstisnalar kaideyi değiştirmez; kadınlar sürücülük işini beceremiyo.

Sence-bence diyerek başkası adına fikir yürütmek de cahilliğin bi uç noktası.

kızıl şeytan
09 Ekim 2015, 13:36
Sen psikoloji eğitimi mi aldın? Ben psikoloji okudum, ben yapamıyorum mesajdan karakter tahlili daha. Ama bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma gibi bi cahilliğimiz mevcut. Sen de ondan böyle yazdın herhalde.

Her cinse atfedilmiş veya vaktiyle yakıştırılmış işler/meslekler vardır. Alışılagelmişin dışında biri bu işi yaparsa, o kişi belirgin özelliği ile ifade edilir. Sürücülük, kadınların sonradan giriştiği ya da onlara atfedilmemiş bir iş.

Sen kadın mısın, yoksa kendini feminist sanan; ama feminizmin "f"sinden anlamayan biri misin de alındın?

İstisnalar kaideyi değiştirmez; kadınlar sürücülük işini beceremiyo.

Sence-bence diyerek başkası adına fikir yürütmek de cahilliğin bi uç noktası.

"Sürücülük, kadınların sonradan giriştiği ya da onlara atfedilmemiş bir iş." bu cümleyi psikoloji eğitimi alan bir forum üyesi kuruyorsa biz ne yapalım o vakit? elbette sürücülük erkekler için üretilmiş ve onlara atfedilmiş ilahi bir görevdir mutlaka kesin yani

Seko
09 Ekim 2015, 13:37

Aksine kadın oldukları için daha ince düşünceli, nazik vs olmaları beklenirken aksine bazen öküzlük yaptıklarından böyle yazılıyor. Beklentileri karşılayamadıklarından yani...

akbird
09 Ekim 2015, 13:51
"Sürücülük, kadınların sonradan giriştiği ya da onlara atfedilmemiş bir iş." bu cümleyi psikoloji eğitimi alan bir forum üyesi kuruyorsa biz ne yapalım o vakit? elbette sürücülük erkekler için üretilmiş ve onlara atfedilmiş ilahi bir görevdir mutlaka kesin yani

olayı kadınlar araç sürermi süremezmiye getirmek doğru değil. kadınlarda araç sürebilir tabiki , çok iyi sürenleri de vardır ama çok azdır sayıları. Kendi gözlemlediğim bi kaç örnek vereyim.

1- sürücü kursu sınavlarında görev alıyorum sürekli. direksiyon sınavlarında erkeklerin başarı oranı %80lerde sayılır, bayanlarda %30 u geçmez. Bu erkek ve bayanların direksiyon hakimiyetlerini ortaya koyan en büyük resmi kriterlerden birisi bence. Sonuçta bayan ve erkeklere aynı parkuru yapıyorlar. başarı oranları ortada.
2- kadın sürücüler ciddi mana da park yapamazlar, dar olan yerlere girmeye cesaret edemezler , 2 araç geri geri park yapabilen kadın görmedim ben daha trafikte. yan aynaları kapalı giden bayan sürücü çok gördüm. Hatta kırmızı ışıkta inip bizzat aynasını benim açtığım 2 bayan sürücü oldu. Normalde her işini düşünerek adım adım tasarlayarak yapan kadın 3 hamlede araç parkı nasıl yapamıyor kafam basmıyor.

Bu örnekler kadınların araç süremeyeceği anlamına gelmiyor tabiki ama ortada görünende bariz bi durum var. Bu konuda erkekler kadar başarılı değiller. Mesela erkeklerde çocuk bakma konusunda kadınlar kadar başarılı olamazlar zaten bunu da savunmazlar bizde kadınlar kadar çocuk bakabiliriz diye. Şunuda eklemek istiyorum bayanlar trafik kurallarında daha dikkatli ve uymaya özen gösteriyorlar erkeklere göre.

tr_select
09 Ekim 2015, 14:05
Telefona dua filan attım... Sırf böyle durumlarda açıp dinliyorum hemen. Elimden kaza çıkmaması için...

Sakinleştiriyorda. Yoksa ne olur Allah bilir.

Bu ülkede yaşamak çok zor.....

mozgur
09 Ekim 2015, 14:09
Aksine kadın oldukları için daha ince düşünceli, nazik vs olmaları beklenirken aksine bazen öküzlük yaptıklarından böyle yazılıyor. Beklentileri karşılayamadıklarından yani...

O konuda haklısın. Apayrı bir mesele.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:06 ----------

Toplumsal analiz yapana bak, resmen hakaret ediyor, o kadın sana vursaydı kim bilir neler yapardın

Adamına göre muamele deniyor buna bizim orada. Ne kadar ekmek o kadar köfte misali. ;) O iti defalarca uyardım adam gibi konuşması için.

Lucas
09 Ekim 2015, 14:34
Konu karşılıklı hakaret ve tartışmalara yöneldiğinden kilitlenmiştir.