PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda 600rr Egzantrik Hakkında!

AreSMorriS
08 Ekim 2015, 15:37
Arkadaşlar merhaba,

600 RR kullanıcısıyım. Gaz verdiğimde 3-6 devirler arasında bir ses geliyor. Vites atınca yada tam gaz verince ses kesiliyor. Motor ısındıktan sonrada daha aza iniyor. Egzantrik zinciri olabilir mi? Daha önce benzer sorun yaşayan var mı aranızda? Yardımcı olursanız sevinirim...

bilginozi
08 Ekim 2015, 16:37
Egzantrik sesi gibi duruyor. Genellikle 30-40.000km ler arasında egzantrik ister 600rr lar Sizin ki kaç km de ?

AreSMorriS
08 Ekim 2015, 17:28
Egzantrik sesi gibi duruyor. Genellikle 30-40.000km ler arasında egzantrik ister 600rr lar Sizin ki kaç km de ?

2005 model ve 39.800 de. Tarife uyuyor. :) Eğer egzantrik ise tahmini ne kadar ücret tutar sizce?

bilginozi
08 Ekim 2015, 17:57
500tl civarı diye biliyorum. Ben henüz yaptırmadım.

enxdesign
08 Ekim 2015, 22:22
Gergiden de olabilir.

biyeybaraküs
08 Ekim 2015, 22:39
Gergiden de olabilir.

otomatik gergi belli bir yere kadar uzayan zinciri geriyor ve zincirin ömrü bittikten sonra bir işe yaramıyor diye biliyorum yanlışsam düzeltin

hakikiteker
08 Ekim 2015, 23:05
Hocam basit yoldan yolcu peglerini kontrol edin derim, benim YBR de oradan gelen bir zırıltı mevcut. Ustaya gittiğimde ikimiz de subap sesi olduğunu düşünmüştük. Motoru ona bırakmam gerektiğini, soğukken de dinlemesi gerektiğini söyleyince eve gidip kurcaladım ve yolcu peginden geldiğini fark ettim. Sizin sorun büyük ihtimal egzantrikten ama bunun gibi basit bir sorunsa boşuna masraftan kurtulursunuz. Tavsiyem eğilip sesin tam olarak nereden geldiğini bulmanız.

xcom
09 Ekim 2015, 03:14
Hocam selamlar Cbr250r motorum 7 binden itibaren özellikle akşamdan sabaha ilk çalıştırmada rolantide hafiften tık tık diye ara ara vuruntu yapıyordu ısınınca ses kesilmekte idi.. Bunu servislere anlatamadım canavar gibi motorun var.. Sıkıntı yok taş gibi vs.. Şekilde yolladılar..en son videoya çektim tavsiye üzerine D&B ye gittim gergi yayı teşhisi konuldu. Parça geldi değişimi yapıldı ve ses kesildi.. Uzun yoldan anlattım kusura bakmayın lütfen.
Kısacası sıkıntı eksantirik fakat zincirden önce gergiyi değişim yapın muhtemelen kesilir.. Kesilmez ise zincir şart gibi.. Başka bu tarz tecrübe yaşayan arkadaşlar yazar zaten..

bassturbin
09 Ekim 2015, 14:28
Önce zincir değişecek, aynı gergiyle ses oluyorsa gergide değişecek.