PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor hakkında bir kaç sorun ?

okncnk
07 Ekim 2015, 23:49
arkadaşlar asya kedi klasik 125 cc motor aldım sıfır suan 240 km de servisteki usta 250 km de ilk bakıma getir dedi yarın nasipse götüreceğim fakat son bi kaç km de farkettim motor hızlanırken gaz kolu aşağıdan kavramaya başladı sanki bi boşluk varmış gibi bir izlenim sergiliyor ve özellikle düşük devirlerde gaza bastığında birden öne atıyor kendini motor acaba sorun nedir bunun olması normal mı çünkü bakım zamanı geldi bunun sebepleri nelerdir yardımcı olur musunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:25 ----------

kimse bilmiyormu

Mexico
08 Ekim 2015, 00:35
250 km de bakim mi olur yahu? Bunlar yakinda cross makinalara ozenip saat usulu bakima baslarlar

savinelli
08 Ekim 2015, 00:44
bir miktar boşluk olması normalmiş, türkiye şartlarında tümsekten falan geçerken yanlışlıkla gazı açma diye bir miktar boşluk bırakılırmış. servisin bana söylediği bu idi. benim motorumda gaz boşluğu ayarlanabiliyor. muhtemelen hepsinde ayarlanabiliyordur. servise gittiğinde buraya yazdığın gibi söylersen ayarlarlar diye tahmin ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

250 km de bakim mi olur yahu? Bunlar yakinda cross makinalara ozenip saat usulu bakima baslarlar

sym lerin de ilk bakımı 300km de :)

okncnk
08 Ekim 2015, 07:46
bir miktar boşluk olması normalmiş, türkiye şartlarında tümsekten falan geçerken yanlışlıkla gazı açma diye bir miktar boşluk bırakılırmış. servisin bana söylediği bu idi. benim motorumda gaz boşluğu ayarlanabiliyor. muhtemelen hepsinde ayarlanabiliyordur. servise gittiğinde buraya yazdığın gibi söylersen ayarlarlar diye tahmin ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

sym lerin de ilk bakımı 300km de :)

prdon

aynen benimde 300 km de yanlış söylemişim ama ben 250 de götürcem .d

sey_47
08 Ekim 2015, 08:52
Gaz kolunun altinda gaz telinin ciktigi yerde ayar vidasi vardir. Bisikletteki fren ayari gibi. Oradan ayarlarsiniz istedgniz gbi.
Servisin dedigine inanmayin, turkiye sartlari falan hikaye. Nasil seviyorsan oyle yap.