PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KOPRUDEKİ KAZA,

something123
07 Ekim 2015, 21:18
Köprüye doğru yol almıştım, arkamda kırmızı ducati 1000 cc snrm acelesi var gibi, arkamda vın vın yapıodu, yanıma geldi, tbrkler işareti yaparak bende korna ile selam vererek devam etti.. bi anda bastı gitti tabii göremedim.. ilerde bi baktım kaza, butun motorlu arkadaşlar durmuştu.. allah dedim ducatili kaza yaptı... yaklaştım o değilmiş ama cidden korkuttu, başka bir arkadaşımız ağır şekilde yaralıydı, haberi olan var mı durumu iyi mi ? olayı gören arkadaşlar bilgi verirse, okul minibüsü anadolu avrupa geçişinde köprüden önceki açıklıkta sanırım sağa kırdı ve sağ şeritteki arkadaşı yaraladı...

TIGERSHARK
08 Ekim 2015, 00:37
o minübüsçünün ben ......

seta34
08 Ekim 2015, 07:49
malesef hayatini kaybetmis, mekani cennet olsun

something123
08 Ekim 2015, 07:55

Inanmiyorum, allah kahretsin!!!

aquarist4
08 Ekim 2015, 08:21
Allah Rahmet etsin. Yine bir 4 tekerlekli şoförünün dikkatsizliği ya da vurdum duymazlığı sebebiyle bir canımızı daha kaybettik. Allah geride kalanlarına sabır ve kuvvet nasip etsin.

wehwetoz
08 Ekim 2015, 08:33
ALLAH (c.c.) rahmet eylesin. Yahu biliyoruz bazı sürücülerimiz malın önde gideni o nedenle lütfen hız yapmayalım biz hata yapmasakta karşıda yapabilir. 5 dakika geç olsun hiç olmamasından iyidir. ne denirki sabah sabah okudum üzüldüm. Ya 100le gidersen tekerin patlasa yine felaket ama 30la gidersen pek birşey olmaz birde ekipman ve dikkatli olalım

VESPERA
08 Ekim 2015, 08:55
Allah rahmet eylesin, avrupaya gidiş köprüye girişinde bazı motorcu arkadaşlardan utanıyorum. Kazaya davet çıkarıyorlar,arabaları duba olarak görüp aralarında slalom yapanlar çok hızlı manevralarla arabaların arasında dans ediyorlar sağın sağında çok hızlı gidiyorlar. Allah ıslah etsin

keremkrmn
08 Ekim 2015, 09:02
Allah rahmet eylesin geride kalanlara sabırlar diliyorum. Arkadaşlar dikkat edin özellikle yağmurlar başladı durma mesafelerimiz bir hayli uzadı. Ayrıca yağmurlu havalarda araç sürücülerinin bizi görme ihtimali de oldukça zorlaştı. Dikkat edin geride bırakacaklarınızı üzmeyin.

Ekarahan
08 Ekim 2015, 09:05
18:45 civarı ordan geçerken bende durdum motoru honda cbf 150 idi gördügüm kadarıyla polisin ambulans gelicek boşaltın demesiyle uzaklaşmiştık ordan agır yaralı demişlerdi yol boyunca aklımdan cıkmadı o görüntü dünden beri burukluk var allah rahmet eylesin ailesine sabırlar versin

something123
08 Ekim 2015, 09:06

sanırım inanmak istemiyorum ayıp olmasın diye de durmak istemedim çok kalabalık bir motor arkadaş grubu vardı,
ama kesinlikle durulmalı şeklinde düşünüyorum evet yardım edilemez bir durum söz konusu, ama en azından kimdir ve olayın nasıl gerçekleştiğini öğrenmek gerekiyor sanırım, o yoldan nerdeyse her gün geçtim benden 20 dk önceydi bende olabilirdim. Sende olabilir başkası da olabilirdi sonuçta motor sürücüsüydü ..

Ricam haberi bulamadım, lütfen haberi link atar mısınız?

seta34
08 Ekim 2015, 10:27
sanırım inanmak istemiyorum ayıp olmasın diye de durmak istemedim çok kalabalık bir motor arkadaş grubu vardı,
ama kesinlikle durulmalı şeklinde düşünüyorum evet yardım edilemez bir durum söz konusu, ama en azından kimdir ve olayın nasıl gerçekleştiğini öğrenmek gerekiyor sanırım, o yoldan nerdeyse her gün geçtim benden 20 dk önceydi bende olabilirdim. Sende olabilir başkası da olabilirdi sonuçta motor sürücüsüydü ..

Ricam haberi bulamadım, lütfen haberi link atar mısınız?

Tabi, dün gece saatlerinde muhabbet arasında söylenmisti, arkadastan rica ettim haber linkini attıgında paylasacagım

bahadircolak
08 Ekim 2015, 10:35
Allah rahmet eylesin, çok yazık...
Yalnız şunu belirteyim arkadaşlar, doktor veya ilkyardımcı değilseniz, bir ilkyardım eğitimi almadıysanız orada durmanız gerçekten ilkyardımın gelmesini geciktirecek. Bir ilkyardımcı veya doktorun ilk müdahalesi kalabalığı uzaklaştırmaktır. Kalabalık halk grubundan gelen yanlış yorumlar yaralı hastanın şoka girmesine sebep olabilir, oysa bilincinin açık kalması gerekir... Hava sirkülasyonunu keser, o hastanın oksijen almasını engeller ... Daha bunun gibi başka şeyler...

something123
08 Ekim 2015, 11:14
Allah rahmet eylesin, çok yazık...
Yalnız şunu belirteyim arkadaşlar, doktor veya ilkyardımcı değilseniz, bir ilkyardım eğitimi almadıysanız orada durmanız gerçekten ilkyardımın gelmesini geciktirecek. Bir ilkyardımcı veya doktorun ilk müdahalesi kalabalığı uzaklaştırmaktır. Kalabalık halk grubundan gelen yanlış yorumlar yaralı hastanın şoka girmesine sebep olabilir, oysa bilincinin açık kalması gerekir... Hava sirkülasyonunu keser, o hastanın oksijen almasını engeller ... Daha bunun gibi başka şeyler...

o anlamda demedim bahadır, şöyle yardımımız olmuyor tabiiki ama bir durmak lazım sanki, bide olayı öğrensek sanki anlamlı geliyor..
ama evet ambulansın geçişine vs tabiiki zorlaştırmadan,

YouSuffer
08 Ekim 2015, 12:00
Link var mı arkadaşlar olay nedir nasıl olmuş kaza

Iron&Road
08 Ekim 2015, 12:21
Bence durmak lazım, bazen hiç bişey bilmeyen bir adam yardım edicem derken daha kötüsüne sebep olabiliyor. O nedenle müdahale etmesek te bence göz kulak olmak lazım. Ya da trafiğin açılması için kazayı izleyen arabaları bile kovalamak yeterince önemli bir hizmet olur.

Allah rahmet eylesin diyelim. Hepimiz hem kendi hatalarımız hem başkaları yüzünden hem de motosiklet doğası gereği tehlikeli olduğundan kelle koltuktayız işte. Allah ailesine sabır versin.

Ekarahan
08 Ekim 2015, 13:03
bencede durmak lazım ama yaralanmalı kazalarda doktor degilseniz yapabileceginiz pek fazla birşey yok ama diğer kazalarda yardım edebilirsiniz bu hafta 3. kazaya denk geldim gecen cumartesi hasanpaşada denk geldım taksıcıye arkadan carpmıstı sadece motorda hasar vardı arkadaşa kaza raporu tutmasında yardımcı olmuştuk salı aksamı gene köprü yolunda ktm endurosu olan arkadaş yagmurda onümde kaydı kalkmasına yardım ettik ondada maddi hasar vardı bazen durmak lazım ama yaralanmalı kazalardada gelicek olan ekiplerede yardımcı olmak lazım

Mexico
08 Ekim 2015, 13:56
Dun gece istanbula geldim. 3-4 saat sonrada geri donucem. Surekli gozlemliyorum ve bu sehirde motor kullanilmaz. Lanet olsun bunlara diyorum her seferinde

something123
08 Ekim 2015, 13:57
Dun gece istanbula geldim. 3-4 saat sonrada geri donucem. Surekli gozlemliyorum ve bu sehirde motor kullanilmaz. Lanet olsun bunlara diyorum her seferinde

well come to the hell! dostum...

taiga
08 Ekim 2015, 14:02

Aslında bu şehirde yaşanmaz demek daha doğru ama yapacak bir şey yok ne yazık ki...:pale:

Mexico
08 Ekim 2015, 14:23
23 yasindayim ve hayatimin 19 yili istanbulda gecti. Cocuklugum ne kadar guzeldi. Insanlar saygili, trafik daha az, komsuluk iliskileri iyiydi. Mahallemizde kim kurt, kim turk, kim ateist, kim musluman bilmezdik. Simdi dondum baktim cocuklugumun gectigi yere, arapca tabelalar, telefondan muzigi son ses acmis anlamsizca dans eden apaciler, bozuk yollar, adim basi dilenciler...
Ara ara istanbula donmeyi dusunuyorum ozellikle okulum bitince. Ama 1 gun bile yetiyor nefret etmeye. Su an eminonundeyim, onceden saraydaki tatlilarin bir tadi, balik ekmeklerin bir tuzu olurdu. Simdi nerede? Taksim onceden bir kultur barindirirdi. Simdi resmen kapitalizmin merkezi olmus, kimlik bunalimi yasayan genclerin adresi. (Istisnalar haric) Onceden tinerciler bile bir baskaydi. Uzuluyorum dunyanin en guzel sehirini el birligiyle curuttuk. Artik antalyada bozmaya basladi, insallah yapabilirsem avrupa ulkelerinden birine yerlesecegim.
Istanbulda yasayan arkadaslar lutfen daha dikkatli olun. Umarim bir hanzonun kullandigi arabanin altinda kalmazsiniz.

seta34
08 Ekim 2015, 15:01
23 yasindayim ve hayatimin 19 yili istanbulda gecti. Cocuklugum ne kadar guzeldi. Insanlar saygili, trafik daha az, komsuluk iliskileri iyiydi. Mahallemizde kim kurt, kim turk, kim ateist, kim musluman bilmezdik. Simdi dondum baktim cocuklugumun gectigi yere, arapca tabelalar, telefondan muzigi son ses acmis anlamsizca dans eden apaciler, bozuk yollar, adim basi dilenciler...
Ara ara istanbula donmeyi dusunuyorum ozellikle okulum bitince. Ama 1 gun bile yetiyor nefret etmeye. Su an eminonundeyim, onceden saraydaki tatlilarin bir tadi, balik ekmeklerin bir tuzu olurdu. Simdi nerede? Taksim onceden bir kultur barindirirdi. Simdi resmen kapitalizmin merkezi olmus, kimlik bunalimi yasayan genclerin adresi. (Istisnalar haric) Onceden tinerciler bile bir baskaydi. Uzuluyorum dunyanin en guzel sehirini el birligiyle curuttuk. Artik antalyada bozmaya basladi, insallah yapabilirsem avrupa ulkelerinden birine yerlesecegim.
Istanbulda yasayan arkadaslar lutfen daha dikkatli olun. Umarim bir hanzonun kullandigi arabanin altinda kalmazsiniz.

Haklisin.
Gecen hafta antalya-kundu'daydım fuardan pek cikamasamda gordugum butun motorcuların ekipmanlari hemen hemen tamdı 1-2 apaci istisna tabiki heryerde var onlar.
2 senede izmirde yasadim cidden istanbul yasanacak yer degil. Izmirde hep cevirme olur apaci motorlari baglarlardi. Istanbulda 2. Senemi bitirdim baglanan motoru 1 kere gordum.
Tekeriniz düz bassın

Iron&Road
08 Ekim 2015, 15:37

hep diyorum bir göktaşı tüm bu sorunları çözer.

Türk usta misali, "komple değişmesi lazım"

A.Volkan
08 Ekim 2015, 15:54

Kardeşim eğer Avrupa ülkelerinden birine yerleşemezsen bence meksika'ya falan yerleş hem kullanıcı adınada uyumlu bir yer! :wiinkk:

mgora
08 Ekim 2015, 22:32
Haber linki var mı ? Farkında mısınız son zamanlarda artık motosiklet kazalarında ki ölüm olayları haber bile olmamaya başladı , bence bunların bir veri tabanını tutmak faydalı olur ve duyarlılık sağlar.

something123
08 Ekim 2015, 23:00
Haber linki var mı ? Farkında mısınız son zamanlarda artık motosiklet kazalarında ki ölüm olayları haber bile olmamaya başladı , bence bunların bir veri tabanını tutmak faydalı olur ve duyarlılık sağlar.
Arkadas gobdercekti var mi bi haber ben arastirdim yok kesinlikle...

toseabul
14 Ekim 2015, 00:39
merak ettim doğrusu aramızda kaç kişi ilk yardım biliyor ? şöyle düşünün bir yakınınızla yola çıktınız şehir dışına bazen ıssızda olabiliyor (özellikle enduro cross sport yapanlar tali yollarını dağ bayı yollarında sürmeyi severler.) allah göstermesin bir kaza geçirdiniz ya da yanınızdaki arkadaşınız geçirdi. ciddi bir yaralanması oldu hayati tehlikesi olabiliecek ilk yardım gerektirebilecek bir duruma geldi. bu durumda siz olsanız ne yaparsınız ? benim şahsi fikrimi sorarsanız her motorsiklet kullanan sürücünün iyi bir ilk yardımı eğitimi almalıdır..
ölen arkadaşada allah rahmet eylesin günahlarını affetsin ailesine sabır versin diyorum..

seta34
14 Ekim 2015, 01:07
Arkadas gobdercekti var mi bi haber ben arastirdim yok kesinlikle...

haber feys'te paylasılmıs ölen arkadasin yakinidir buyuk ihtimalle okumus fotograflara bakip dikkat etmemis paylasana, mekani cennet olsun Allah geride kalanlarina sabir versin

aquarist4
14 Ekim 2015, 01:21
merak ettim doğrusu aramızda kaç kişi ilk yardım biliyor ? şöyle düşünün bir yakınınızla yola çıktınız şehir dışına bazen ıssızda olabiliyor (özellikle enduro cross sport yapanlar tali yollarını dağ bayı yollarında sürmeyi severler.) allah göstermesin bir kaza geçirdiniz ya da yanınızdaki arkadaşınız geçirdi. ciddi bir yaralanması oldu hayati tehlikesi olabiliecek ilk yardım gerektirebilecek bir duruma geldi. bu durumda siz olsanız ne yaparsınız ? benim şahsi fikrimi sorarsanız her motorsiklet kullanan sürücünün iyi bir ilk yardımı eğitimi almalıdır..

ölen arkadaşada allah rahmet eylesin günahlarını affetsin ailesine sabır versin diyorum..

Düşüncende haklısın. Fakat kullanılmayan her bilgi gibi ilk yardımı da zamanla unutuyor insan. Eğitimi zaman zaman tekrarlamak ya da kimi zaman Sağlıkçı'lar eşliğinde cansız manken üzerinde pratik yapmak şart. İki sene kadar önce kurs açılabilmesi için katılımcı sayısını arttırmak adına bir arkadaşım ismimi yazdırmış kursa. "Gelmesen de olur" dedi. Bense bu fırsatı kaçırmadım ve her dakikasını dikkatle takip ettim ve kurs sonrası sınava girip sertifikaya hak kazandım. Şimdi sorsan ki bana aklında ne kaldı diye, çok az şey cevabını veririm. Bu sebeple ara sıra ilk yardım kitapçığını elime alıp bilgilerimin üstünden geçiyorum. Ne zaman, nerede, kim için lazım olur bilinmez. (Umarım lazım da olmaz)