PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bayan için ilk motor önerisi?

DilayInci
07 Ekim 2015, 16:40
Bayanım , 17 yaşındayım ve motor almak istiyorum. 2. el alacağım ama öneri verir misiniz? Ben Cbr 125'i çok beğeniyorum

kurubuz
07 Ekim 2015, 16:47
Az önce başka bir bayana verdiğim cevabı aynen sana kopyalıyorum . Bu arada yaş küçük. Ehliyet var mı ? Ailenin onayı var mı ? Para var mı ?. Hepsi varsa Honda Grom ( MSX 125) tavsiye ederim.
Resmi bu. Bence bayana çok yakışır. Küçük bir motordur.
http://www.ridermagazine.com/wp-content/uploads/2013/09/Honda-Grom-girl-rider.jpg

Özellikleri de burada. Fiyat 8300 TL.

http://honda.com.tr/motosiklet/naked/msx-125-2015/teknik-ozellikler
İkinci elde 2014 modelleri 6500 tl ye kadar var. Hem de çok düşük km de .

something123
07 Ekim 2015, 16:52
Az önce başka bir bayana verdiğim cevabı aynen sana kopyalıyorum

Honda Grom ( MSX 125) tavsiye ederim.
Resmi bu. Bence bayana çok yakışır. Küçük bir motordur.
http://www.ridermagazine.com/wp-content/uploads/2013/09/Honda-Grom-girl-rider.jpg

Özellikleri de burada. Fiyat 8300 TL.

http://honda.com.tr/motosiklet/naked/msx-125-2015/teknik-ozellikler
İkinci elde 2014 modelleri 6500 tl ye kadar var. Hem de çok düşük km de .

Arkadaşım tam konunun üstüne geldin,
serapta aynı soruyu 2 gun önce sordu hemen hemen, istersen oku o başlıgı, arkadaşların yorumu var,
125 cc bir motor honda, yahama, iyidir.. ilk motor vitesli mi kesin :)

:wiinkk:Yanına kola ? iyi gider..

josepth_o6
07 Ekim 2015, 16:56
yaz kış sürmeyi düşünüyorsan scooter bak derim, sadece yaz için düşünüyorsan msx 125 çok güzel bir motosiklet.

Mengu16
07 Ekim 2015, 17:15
Bence MSX125 almayın, motoru alan neredeyse herkes bir kere sağlam düşüş yapıyo virajda. Acemi motoru hiç değil. Tekerleri ufak ve dengesiz.

oakley
07 Ekim 2015, 17:16
Selamlar

Eğitim i atlamayın. Almadıysanız eğitim de alın mutlaka. Ne kullanırsanız kullanın mutlaka faydasını görürsünüz. Diğer sorulara bilgili/deneyimli arkadaşlar cevap verecektir.

Saygılar

DilayInci
07 Ekim 2015, 17:19
Teşekkürler :) MSX 123 biraz küçük gibi geldi bana ama düşünücem :) Aile onayı da para da var ama ehliyet eksik :) Eğer kesin motor almaya karar verirsem tabii ki satın almadan önce eğitimini alırım :)

something123
07 Ekim 2015, 17:25
Teşekkürler :) MSX 123 biraz küçük gibi geldi bana ama düşünücem :) Aile onayı da para da var ama ehliyet eksik :) Eğer kesin motor almaya karar verirsem tabii ki satın almadan önce eğitimini alırım :)

Kış geliyor :) yaşta küçük vaktin var yavaş yavaş..
Şimdiden hayırlısı olsun..
İstanbuldayım bişi olursa her zaman özelden ulaşabilirsin,
Selamlar,

shruikan
07 Ekim 2015, 17:50
bende 17 yaşındayım cbr125i cok beğeniyorum ne çok ortak noktamız var :rendeer:

sor bakalım evcil hayvanı var mıymış?

nzm75
07 Ekim 2015, 18:24
Kesinlikle sucuter ile başlamalı sın

EldekiDebryj
07 Ekim 2015, 18:44
"Bayan için motor önerin" diyince aklıma boyle bisey geliyor :D

http://i.hizliresim.com/1r2ZoD.jpg (http://hizliresim.com/1r2ZoD)

Boy derdin filan varsa onu belirtsen daha iyiydi.Motorun bağyan için bey içini olanını bilmiyorum :D
Cbr125 güzeldir ama 2. El temiz bulabilmekte bir iş ,neticede cok tercih edilen başlangıç motoru illa dusmesi kalkmasi,kötü kullanımı oluyor.Birde insanlara güven olmuyor ben hiç o topa girmedim.Gordugum duyduğum kadariyla söylüyorum.
Ben sıfırdan yanayım bütcenin yetecegi sıfır ,vitesli "sağlam" motorlara baksan daha iyi sanki ilk motor sonuçta ...

İlker41
07 Ekim 2015, 18:47
cbr 125 sağlam ve iyi bir japon ama sen buna hazırmısın ehliyet ve tecrüben ne durumda yaşın küçük ama iki tekere olan aşkın büyükse neden olmasın ama acele etme derim ben cbr güçlü ve biraz hızlı makina sana ne kadar iyi gelir bunu bilemem istersen skuterle başla kendini hazırla ondan sonra tarzına uygun motoru sen kendin bulacaksın zaten önemli olan motorla bütünleşmek ve o makinayı en güzel ve sağlıklı bir şekilde çok dikkatli kazasız belasz sürmek.motor kazalarının pek geri dönşümü yok malesef benim mühendis arkadaşım dilovası rampasında direkiyon hakimiyetini kaybedip çok kötü kaza geçirdi ve şu an felçli evde bakıma muhtaç yatıyor ALLAH kimsenin başına vermesin seninde bu duruma düşmeni istemeyiz kardeşim hayırlı akşamlar.

DilayInci
07 Ekim 2015, 18:48
Ya ne bileyim öyle araştırdım ,ikinci el önermiş çoğu kişi. En az bir kere düşerim çünkü , öyle sıfır motoru kırıp dökemem hayatta :D Bayan motorundan kastım ise , siz erkekler gibi gücüm olmadığı için öyle hafif motorlar :D

EldekiDebryj
07 Ekim 2015, 18:58
Ya ne bileyim öyle araştırdım ,ikinci el önermiş çoğu kişi. En az bir kere düşerim çünkü , öyle sıfır motoru kırıp dökemem hayatta :D Bayan motorundan kastım ise , siz erkekler gibi gücüm olmadığı için öyle hafif motorlar :D

Pahalı ve sifir bir motor alırsan evet kırıp dökmek istemessin ama uygun fiyatli idare edecek bir motor alabilirsin ben öyle yapmıştım.Düsürdumde kırdımda ama zaten 3 bin liraydi falcon 150 beni idare etti.Simdi CBR250R m var.
Bende iri yarı bi kiz degilim 158 boy 45 kilo civarindayım.Gucle alakasi yok azcik ayaklarinin yettigi her motoru kullanırsın.Erkeklere özel bir durum yok yani ögrendikcede anlicaksin.
Burada bayan icin yazinca nerdeyse 3 tekerlekli bisiklet önermedikleri kalıyor.:D

İlker41
07 Ekim 2015, 19:01
bazı bayanlar bazı erkeklerden daha dikkatli motor sürüyor ve erkek kadar olmasada güçlü bayanlar ama o bayanlarda erkeklerde kaza yapabilirler çünkü tecrübe zamanla olur birden bire olmaz bir skuter seni iki teker alıştırı fıtı fıtı gidersin altın elbiseli adamı dinlersen daha iyi anlarsın bende sana sıfır cbr tavsiye ederim ama skuterle başlaman senin için çok iyi olur.

oguzhan6161
07 Ekim 2015, 19:05
Kardeşim aramıza hoşgeldin umarım en kısa sürede motoruna kavuşursun :rendeer:

zekizeki
07 Ekim 2015, 19:06
Tavsiyem scooter tarzı motosiklet olur. Hem pratik hem ekonomik. Yamahanın d-light modeli olabilir.

search16
07 Ekim 2015, 19:17
yamaha delight

wehwetoz
07 Ekim 2015, 19:45
hayırlı olsun repsol ailesine bir arkadaş daha katmak isteriz :)
http://images.mcn.bauercdn.com/upload/281442/images/2005-cbr125r.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:42 ----------

yeni kasalarıda olur bak :D
https://scontent.cdninstagram.com/hphotos-xaf1/t51.2885-15/s320x320/e35/11352178_894756403911997_1049235918_n.jpg

suphi
07 Ekim 2015, 19:53
"Doktordan araba", "bayandan Mini" tadında tanıtım ve önerilere hep gülmüşümdür.

Abicim bayan var, bayan var. Fiziğinize, tecrübenize uygun görsel olarak da hoşunuza gidecek motosikleti seçeceksiniz. Profesyonel basketbol/voleybol oynayan bayanlarla örneğin benim köyümdeki bayanların yapısı, fiziği bir değil.

Önce ehliyet, eğitim ve ekipman işini çözün. GİS Akademiyi öneririm. Hakimiyet ve yol eğitimini edindikten sonra yine de epey tecrübelendiğinizden emin olana dek ikinci el bir 125 - 200 cc alıp 500 lira zararla değiştirirsiniz. Sonuçta 2 ay için 500 TL'ye motosiklet kiralayamazsınız.

Sonrası ise tercihinize bağlı. Örneğin AEA ekibinden ve minyon bi tip olan Cansın kardeşimiz Ninja 250'yi çok beğenmiş, çok rahat etmişti. Şahsi düşüncem klasik Kawa yeşili yerine bu motosikletin siyahı, siyah sürüş kostümlü ve kasklı bayanlara çok yakışmakta. Matrix'teki Trinity gibi şık gidiyorlar bu hoş tasarımlı ve ufak tefek motorla. :)

Madem bütçe sorununuz yok gayet nefis bir unisex renk olan turuncu ve dolayısıyla KTM Duke 250 vs. de gözardı edilmemeli. Erkeği, bayanı bence görsel olarak sürücüsüne çok yakışan, nefis bir naked.

Ekipman, eğitim, ehliyet ve zaman. Emeklenmeden yürünmez. Tekeriniz düz bassın.

iptaluyelik01
07 Ekim 2015, 19:56
Aramıza hoş geldin.

aquarist4
07 Ekim 2015, 20:04
Hangi motoru seçersen seç sana ağır gelecektir. Öncelikli olarak tavsiyem kendi gücünü keşfedip, kaslarını kullanmayı öğrenmen. Selesine oturup çalıştırdığında titreşimini hissedip korkmayacağın, yatırırsan "ben bunu kaldırırım" deyip kaldırabileceğin bir motosikletle başlamanı tavsiye ederim. Yaklaşık 22-23 yaşıma kadar ehliyetsiz olarak Vespa PX 200i kullandım ki ehliyetsiz kullanmak yanlıştı ama belge hariç yeterli olduğum için sorun teşkil etmedi ve şans eseri çevirmeye de denk gelmediğim için ceza da yemedim hiç (Lütfen taşlamayın o zamanlarımı savunmuyorum. Ehliyet dediğimiz o belgeyi cüzdanımıza koyduğumuzda bile bir güven geliyor insana). 25 yaşımda A2'mi almama rağmen sonrasında 40'ıma kadar hiç motosiklet kullanma şansım olmadı taaki fatura ve ruhsatı bana aslı arkadaşıma ait olan Fazer 8 ABS'yi tatile giden arkadaşım kullanmam için bana bırakana kadar. Çalıştıp ilk 3 km.yi titreyen bacaklarımla aşmıştım. Altımdaki 106 beygirlik makine heyecanlandırdığı kadar bir o kadar da korkutmuştu beni :) Kısacası önce eğitimini al sonra da istediğin motoru. Her şey gönlünce olsun. Sağlıkla..

Levent
07 Ekim 2015, 21:21
vurur yüze ifadesi, cbr 125r güzel bitanesi :)

Bak bak bak cümlelere bak :)

Allah seni bildiği gibi etsin emi...

[QUOTE=hokasuya;3740164]Ekipmansız lütfen binme. Hele hele kasksız hiç binme. Bizim kedi gibi 9 canımız yok. :queen:

Güzel Qariqatör :)

emrb
07 Ekim 2015, 22:45
bağyanlara en çok yakışan motor bence asya nostaljidir.

şunun tipine bak insanın alıp sevesi geliyor :P

http://motofuar.com/galeri/motosikletler/asya-motor-nostalji-125-5.jpg

oguzhan6161
08 Ekim 2015, 02:05

Daha düne kadar bütün motorlar çöptü , dökülüyordu en iyisi cup motordu noldu sana :cherry: :cherry:

DKN
08 Ekim 2015, 02:23
ben kızlara yamahanın tricity modelini yakıştırıyorum ama inatla erkeksi görünen motorları kullanmak istiyolar onuda kullanmak için geçiş motoru dedikleri ucuz model alıp kullanmadan ekipmanlarla birlikte satıp motorculuğa veda ediyolar. ne demek istediğim anlaşılmıştır herhalde

smiles
08 Ekim 2015, 11:51
Erkeksi motora özenmek ne demek, anlamadım??
Öküz gibi kullanmaya özenen kadınlara erkek gibi kullanmaya çalışıyor dendiğini duydum ve bu ifadeye hak verebilirim; trafikteki öküzlerin çoğu erkek olduğu için. Ama motorun erkeksi olanına özenmek?? Motor alıp, binemedik ten sonra satan erkek yok mu hiç?
200 küsür kiloluk motoru oyuncak gibi kullanan kadın sürücüler var. O motorların üzerine oturmaya cesaret edemem şu halimle.
Bence önemli olan adım adım gitmek ve her şeyi doğru yapmaya çalışmaktır.

metecel
08 Ekim 2015, 13:19
İsterseniz ben size şunlardan birini yolluyum, acemiliğiniz çıksın. Düştü kalktı olursa diye yani.

http://i.hizliresim.com/B4Rpav.jpg (http://hizliresim.com/B4Rpav)

clabber
08 Ekim 2015, 13:28
günler hatta aylarca sürecek bir konu hemen yerimi alayım :queen: 17 yaşında bağyanmış bide ve daha dün üye olmuş, inanıpta cevap yazmaya deymez..

something123
08 Ekim 2015, 13:44
yrn ben bi yeni üyelik aççam merhaba 18 yasındayım :))) 1000 cc bir makine alacağım sizce ne olsun? :) Not: ilk motorum ..
uff neler olur acaba :))

ichiroo
08 Ekim 2015, 13:46
benim bir bayana en çok yakıştıracağım motorlar ducati scrambler ile suzuki van van. scrambler yeni başlayan birisi için maddi ve mantık olarak ters ancak suzuki van van her türlü gider

yunusus
08 Ekim 2015, 13:48
Ben boşyere 'çekirdeğimi alıp geliyorum hemen' yazmamışım demekki. Òyleyse burdan mesajlarımı silen yönetimi kınıyorum.
Kınnnn yönetim kıınnnn

Hatta ve hatta 'kahrol düşman al sana bombeee' diyorum :D

akbird
08 Ekim 2015, 14:24
cbr125 başlangıç için olabilir ama tavsiye. 4-5 bin tl ye ybr 125 al. onunla dengeyi, vitesleri virajı öğren eğitim al , bir kaç ay kullan ondan sonra cbr125 mi istersin cbr 250 mi artık sana kalmış.

LynXMaSTeR
08 Ekim 2015, 14:41
ninja 250sl de olabilir
ama onun için yaş tutmuyo sanırım

enescanatar
08 Ekim 2015, 14:49

o zaman sym fiddle II ya da fiddle III. veya yamaha delight. hem kibar hem hafif hem de bi bayan için ideal motosikletler. bunlardan biriyle tecrübe edindikten sonra Racing tarzı dediğimiz cbr 125, yzf r125 gibi bir motosiklete geçebilirsin. fiddle 125 cc, cbr da 125 cc fakat aralarında klasman farkı var. cbr senin için kontrolü daha zor bir motordur. önce eğitim ve tecrübe edinmeni tavsiye ederim.

something123
08 Ekim 2015, 14:51
Daha düne kadar bütün motorlar çöptü , dökülüyordu en iyisi cup motordu noldu sana :cherry: :cherry:

işler bazen değişir arkadaşım :)

MotorKafa
08 Ekim 2015, 17:22
hoşgeldiniz bağyan

A.Türker
08 Ekim 2015, 22:51
cbr 125 doğru seçimde boyun önemli. bu motor bile trafiğe yavaş kalıyor abartmayın güçlü müçlü diye.

BarisC
09 Ekim 2015, 03:01
Bayağıdır forumu hatta forumları takip ederim. Bir hafta önce, üç gün önce yahut iki saat önce üyelik açmış birisi gelir soru sorar, kimse adamın sorduğuna cevap vermez, iki saat önce üye olmuşsun, kendini tanıt! forum kurall... falan derler. Ezberlenmiş gibi denir bu. Sonra bir kadın nickli üye gelir, kimse ne üyelik tarihine bakar, ne saatine, ne realitesine. Sözüm tamamen meclisten dışarı. Aklımdaki bu fikrim de bu falan da değil üstelik, acı fakat gerçek. Kimsenin bir suçu yok, kimseye bir şey de söylemiyorum. sadece kuralcılık oynayanların buralardan uzak kalmış olması çok trajikomik geliyor, hayır birisi bana kendini tanıt, forum kuralları falan demedi. sevgiler, iyi forumlar :)

jackonbir
09 Ekim 2015, 10:13
cbf 150 ybr 125
eğer yola bunlardan biriyle çıkmazsan motosiklet hayatın boyunca hep bir yanın eksik kalacak
hayırlı cumalar...

RAMİREZ
09 Ekim 2015, 18:20
"Bayan için" üretilen motosiklet olmaz. Motosiklet üretilir, bayan erkek farketmez, alınır binilir.

Hee, eğer bayan olduğun için boy yada güç konusu sıkıntı yaratır diyorsan o başka mevzu. Ama unutmayınız ki; burada yazılanlarla motor alınmaz, üzerine binip sürmedikçe bilemezsin.

İlk motor olacaksa da ufak ve hafif motorlar öğrenmeyi kolaylaştırır. Yoksa işi çözdükten sonra büyük küçük farketmez hepsi olur.

ucanteneke5
09 Ekim 2015, 19:29
KTM duke 125 ABS al bak keyfine.

DKN
09 Ekim 2015, 21:09
her gördüğüm 2 tekerin üzerinde durana selam vermeme sebebim :)

samet10
09 Ekim 2015, 22:20
sanırım cb125 te iyi olabilir. çok hafif ve çok pratik bence. tabi görsellik düşünülmez ise :)