PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bmw s1000xr başıma kaldı

avici
07 Ekim 2015, 00:38
Arkadaşlar mesele çok çok uzun ve belki inanmayanlarda olabilir diye konu açmakla açmamak arasında kaldım ama heyecan dan gecenin bu saatinde tüm arkadaşları aradım anlattım yerimde duramıyorum ve daha çok insanla paylaşma gereği duyuyorum ilginç bi şekilde.

Şimdi olay şöyleki ben aile dostumuzun otelinde hem resepsiyona bakıyorum, hem muhasebeciliğini yapıyorum. Bundan yaklaşık 2 ay önce kuba sl200 aldım ve işe onunla gidip gelmeye başladım. Bizim patron haftada bir gelir otele, odasında çay içer gider, 1 ay kadar önce yine çayını içip arabasına doğru giderken benim motor dikkatini çekti üstüne oturdu ve " sürebilsem şu an gider alırım bi tane özgürlüğün ta kendisi" falan dedi. Bende sürersin abi senin yaşında dünya turuna çıkanlar var, eğitim veren çok kaliteli yerler var dedim. Öyle kapandı gitti mevzu o gün. 1 hafta kadar sonra beni arayıp egitim veren yerleri sordu, bende belli başlı olanlardan bi kaç tane söyledim, gitmiş eğitim almış. 1 hafta öncede gidip direk 1000xr'ı aldı getirdi, sıfır ekipmanla 1 vitesle 10 km gelmiş motorla şok oldum. Motoru bıraktı gitti, motor 4 gündür otoparkta yatıyordu, arada gidip bakıyordum motora. Teknoloji harikası yemim ediyorum böyle bişey olamaz. Bugün geldi direk beni çağırdı motorun yanına gittik bi kaç tur attı otoparkta geldi arabanın vermiş olduğu bi alıskanlıkla sanırım, ayaklığını kapatmayı unutup motoru boşluğa bırakıverdi. O motor havada süzülüyorduya tam yerle temas etmeden uçup kurtarmak istedim yemin ediyorum, karenajlar vs kırıldı hafiften. Sinirlendi, gurur yaptı birazda sanki motor sende kalsın istediğin gibi kullan bi heves aldım ama süremiyeceğim galiba dedi. O an ki hissi size anlatamam, korkuyla karışık sevinç gibi bişey. Abi dedim ben onu süremem seninde böyle bişey yapacağını bilsem aldırmazdım, ki ekipmansız getirdin bide allah korusun dedim. O zaman ilana koy satılana kadar sende kalsın dedi. Sl200 ikinci motorum daha önce gt250r vardı ama tecrübem kesinlikle yeterli değil zaten motoru yusuf yusuf eve getirdim o kadar çok tuşu varki üzerinde hangisi ne işe yarar bilmiyorum. Fazla ilişmeden 1. Viteste getirdim. İlana koymadım, yarın geri götürücem kabul ettiğime pişman oldum. Yok pahasına satacak büyük ihtimal daha 40 kmde motor., 1 sene 2 sene kullanayim desem yok demez ama korkutucu derecede bir makina. Ayagım yere tam deymiyor bile. Özet geçtim ancak bu kadar oldu. Yazıda berbat oldu kusura bakmayın. Yarın resimleri atarım

Ee motosiklet öyle bişey ki paran olsada gidip en kralını alamazsın araba gibi. Ki bu adam cok kültürlü bi adam nasıl böyle bişey yaptı anlamıyorum.

vsvr
07 Ekim 2015, 00:43
Satis ilanını burdan paylaşında, ahaliden birisi faydalansin.

Sokollu
07 Ekim 2015, 00:44
Hemen takasa sok :)

Emanet malın canı k*çında olur al istediğin gibi kullan dese de bence o riske girme. Koy ilana bırak kapalı otoparkta kalsın, kim ne fiyat verirse söylersin.

Heyecanını anlıyorum :) Adam da ne gamsızmış insan bi Ninja 300 filan alır :)

biyeybaraküs
07 Ekim 2015, 00:45
satarsa ilan dan haberimiz olsun bir bakarım (ölücü gibi hissettim kendimi bir an )

vazgeçtim 80.000 tl imiş

Mamba09
07 Ekim 2015, 00:57
Bilader otelin ismi ne? Resepsiyonist arıyonuz mu?

DKN
07 Ekim 2015, 01:11
adamı yazdığına pişman ettiniz be :) bugün son giriş tarihi olarak kalır

beko12345
07 Ekim 2015, 01:17
Evimiz bahçeli ve köpeğimiz mevcut. Alman kurdu.

Ayrıca 650 cc tecrubem var. Hatta r1200 dahi sürdüm 30 km de olsa.

İstersen ücretsiz kalacak yer ve bakacak insan ayarlarım xr1000 abimize. Hemide anne şevkati gibi bakarım ona. Güven bana. Özelden yaz ev adresimi veriyim . Veya bende gelip alabilirim sorun değil .:queen:

Siz satınca getiririm geri hiç merak etme .:P

Ben olsam bu iyiliğimi fırsata dönüştürürüm :queen:.

UNdocab
07 Ekim 2015, 01:26
Böyle çok motor var 50 100km de satılan.
Parayla olmuyor bazı şeyler. Bazen gururu egoyu bir kenara koyup çabalamak gerekiyor.

GP500-1st
07 Ekim 2015, 05:14
adam eğitimli kültürlü falan tamam da, insanız egomuz var, paramız olunca en güzelini istiyoruz. Amma...

Ben diyorumki ona eğitim verene 1, motoru satan boru(sana) 2! Allah ıslah etsin, akıl fikir, iman, şeref versin:farao:

Romedon
07 Ekim 2015, 08:33
vay aq sayın seyirciler.Ulan yokki şöyle patronumuz. bizim ki yemekten kısıyor şerefsiz.Olum çok sanlısın ya

gorefest
07 Ekim 2015, 08:48
satmayı düşünüyorsa, hiç yaptırma zahmetine girmesin, alabilirim, istersen özelden iletişim bilgilerini yazabilirsin.

sinansari_fb
07 Ekim 2015, 08:50
Tavsiyem, motorun sahibi adına sahibinden hesabından ilanı koy yada adına bir hesap aç, motoru en fazla otoparka götürecek kadar kullan, ama motorun sorumluluğunu kesinlikle alma, sorumluluk motorun sahibinde olsun, senden zaten destek alır..

EthanHunt
07 Ekim 2015, 09:36
Sakin yollarda değerlendir fırsati. Belki ömür boyu böyle bir fırsat eline geçmez.
1. viteste max kaç hızı gördün?

BlackGhost
07 Ekim 2015, 10:03
SS seven biri değilim,ama böyle bir durumda olsa elbette piyasa fiyatlarına göre uygun bir şekilde satışa koyar,elde edilecek gelirden sağlam bir chopper makine alırdım.Herkesin zevki kendine hastır ancak ben o tarz emanet işlerede girmezdim ayrıca.

savinelli
07 Ekim 2015, 10:14
aynı durumda kalabilir miyim diye tanıdıklarımı sorguladım bir an. sadece kendim fakirim diye üzülüyordum ama düşününce farkettim ki çevremdeki herkes fakir. zengin bir tanıdığım bile yok. o kadar fakirim yani. ben olsam o motorla yola çıkmaz ama üstünde yatardım muhtemelen. kapıda o dururken kimse beni eve sokamazdı :)

YouSuffer
07 Ekim 2015, 10:25
bana verse beylikdüzünde rezidans tutar içine sokar hertürlü bakım temizliğini yapar sever şefkat gösterirdim düşünürse ulaşsın bana, Türkiyenin tek global turizm şirketinde çalışıyorum bende turizmciyim otelide yüceltiriz :queen::pr::pale::bestmt:::thanks:::xs26::

metecel
07 Ekim 2015, 11:14
bilader sen millete bakma. sen onu acilen sat, üstüne koy, ybr al, patrona ver, acemiliği çıksın dingilin.

zaferce
07 Ekim 2015, 13:17
Eğitimden çıkıp S1000XR alıp ekipmansız sürmek de iyiymiş. Eğitimi veren her kimse pek bilinç kazandıramamış. Yazık olmuş patronun paralarına. Aslında kim olduğunu bilsek de böyle beceriksiz eğitmenlerden ders alıp para kaptırmasak.

Emanet malın canı bir yerinde olur derler. Benim elimdeyken o motora herhangi bir şekilde zarar gelse nasıl ödeyeceğimi kara kara düşünür endişelenirdim herhalde. S1000XR emanet almam doğrusu.

snappy x
07 Ekim 2015, 13:43
Kardeşim snapy ile takas düşünür müsün patronun çok rahat sürer bunu hiç zorluk yaşamaz bu söylediklerimi ilet lütfen

bikerboi
07 Ekim 2015, 13:45
Onu patronuna satan bayiyi de tebrik etmek lazım:king:

iptaluyelik02
07 Ekim 2015, 14:01
Kardeşim snapy ile takas düşünür müsün patronun çok rahat sürer bunu hiç zorluk yaşamaz bu söylediklerimi ilet lütfen

yine en mantıklı teklif benim yeğenden gelmiş,özgürlükse özgürlük,motorsa snappy :)
+5 beygiri bile var eksozdan.

Sepetçioğlu
07 Ekim 2015, 14:28
Şöyle bir patronumuz olmadı hiç! :queen:
O değilde motora da üzüldüm, gün yüzü görmemiş hiç! :queen:

oakley
07 Ekim 2015, 14:31
Selamlar;

Sizin yerinizde olsam patronunuzu eğitimlerine devam etmesi konusunda cesaretlendirirdim. Söylediklerinize bakılırsa kültürlü ve bilgili bir insan. Sadece motosiklet konusunda cahil ve yönlendirilmeye ihtiyacı var.

Bir motosiklet sürücüsü daha kazandırmak adına bu teklifimi düşünün.

Eğitimler sırasında da motosikletin etinden sütünden faydalanmayı ihmal etmeyin :) :) :)

Saygılar

Siyahi
07 Ekim 2015, 14:53
Patronuma "yeni motorunuz çok güzeI" dedim. Eğer kendine hedefler koyar, çok çalışır ve işini iyi yaparsan öbür sene daha iyisini alabilirim. dedi...

tyrung
07 Ekim 2015, 14:54
Piyasa böyle motorlarla dolu. Özellikle Harley, 1200GS alıp otoparkta yatıran çok.

snappy x
07 Ekim 2015, 15:11
yine en mantıklı teklif benim yeğenden gelmiş,özgürlükse özgürlük,motorsa snappy :)
+5 beygiri bile var eksozdan.

sağol dayı

Sepya
07 Ekim 2015, 15:28
İngilizce ve matematik var patronun yeni heyecanlar arar diye pm ile numaramı bırakıyorum :D

bikerboi
07 Ekim 2015, 15:37
Patronuma "yeni motorunuz çok güzeI" dedim. Eğer kendine hedefler koyar, çok çalışır ve işini iyi yaparsan öbür sene daha iyisini alabilirim. dedi...

Uzun süredir bu kadar gülmemiştim.

schumacher__
07 Ekim 2015, 16:07
http://dolusozluk.com/dosya/bd1d576cb7de81decf78c74962ae777a.jpg

O espriye benzer karikatür..

sokakbebesi
07 Ekim 2015, 16:19
Hocam sendeki bu şansı değerlendirelim 1-49 arası 6 rakam bekliyoruz :queen:

Iron&Road
07 Ekim 2015, 16:39
Patrona söyleseniz de bir ducati falan alsa? :)

Böyle böyle galericilik işine girilebilir :)

GP500-1st
07 Ekim 2015, 20:13
Patorunun motoru kullanamagı ve moralinin bozuk olduğu doğru.

Ama duruma bakılırsa krizi fırsata çevirmiş gibi duruyor. Çünkü 80 milyarlık motora bişey olursa emekliliğin şimdiden garanti, geleceğin için endişelenme 60 yaşına kadar işin hazır...

Reşit
07 Ekim 2015, 20:45
2015 mt 09 üste 25000 lira veririm, yarın gelip alıyorum. Ciddiyim ve ölücüyüm. Patrona selam söyle. He derse yarın geliyorum almaya. 09 u B modunda kullanırsa biraz daha fazla yaşar :bestmt:

wehwetoz
07 Ekim 2015, 20:53
kesin kaskosu vardır ben olsam 2 yıl kullanırdım bin ustune vur kırbacı :D

avici
07 Ekim 2015, 21:22
Motor duruyor hala beyler, romanyaya gitti kendisi ne zaman gelir belli değil. Motoru koyduğum yer çok sağlam bi yer değil ama abusla kilitli iki tekeride sanırım bişey olmaz.

reason667
07 Ekim 2015, 21:37
O motoru o adama satan bayideki şerefsiz kamyonun altında kalır inşallah.

Şerefsiz. ŞE-REF-SİZ!

Taziyesini okuyor olabilirdik. Lanet olsun böyle para hırsı bürümüş satıcılara.

iguven
07 Ekim 2015, 21:56
O motoru o adama satan bayideki şerefsiz kamyonun altında kalır inşallah.

Şerefsiz. ŞE-REF-SİZ!

Taziyesini okuyor olabilirdik. Lanet olsun böyle para hırsı bürümüş satıcılara.

Benim de akıl erdiremediğim durum bu. Şimdi adama sattın motoru, adam motoru almaya gidiyor ama ekipman falan yok belki kumaş pantolonla geldi adam, nasıl teslim edebiliyorsun 1000cc lik spor motoru bilmeyen motor cahili adama? Adam ilk ışıklarda patlatsa bir arabaya ya da yayaya falan çarpsa hiç mi vicdanı sızlamaz acaba?