PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hırsızlar çıtayı yükseltti KAWASAKI Z-1000 vitrinden çalınmış

MrJ
06 Ekim 2015, 16:23
Ekstra dikkatli olalım,ortalığı boş bulup dadandılar her yere!...

Kawasaki Z-Moto Kadıköy Kızıltoprak mağazamızdan
06.10.2015 sabaha karşı 05.45 de resimdeki Z-1000 sıfır km motosikletimiz üç kişi tarafından ön cam elmas uçla kesilerek ve sonrasında cama tekme atarak kırılmış ve çalınmıştır.

http://i61.tinypic.com/24fa7wk.jpg

keremkrmn
06 Ekim 2015, 16:33
Offf daha bu hafta sonu gittim oraya ve o Z1000e en az 5 dk durup başında bakmıştım :( Çok üzüldüm umarım bulunur yada sigortadan falan alabilir mağaza sahibi. :pale:

seta34
06 Ekim 2015, 16:34
Vukuatlı z-moto'yu uzmusler demek, sadece kawasakiyle degil baska islerlede ugrastiklarini duymustum bulurlar yakinda

shruikan
06 Ekim 2015, 16:46
Camekan önüne demir perde taktırmamak da tuhaf bi rahatlıkmış!

MD.Murat
06 Ekim 2015, 16:48
iyi yandakileri bırakmışlar. :D

zileliorhan
06 Ekim 2015, 16:49
Geçmiş olsun. Ben de 1 ay önce uğramıştım Z Moto'ya. Z 1000 SX sormuştum. "Bir tane depoda ambalajında var" demişlerdi. Artık çalınan Z 1000'in yerine onu koyarlar herhalde. Yeri boş kalmaz.

Bu arada şunu belirteyim, burada birçok kişinin mesajında, Z Motonun müşterilere iyi davranmadığı gibi yorumlar okudum. Ben Z Moto'ya şort-tişort ile çok paspal bir vaziyette gittim. Z 1000 SX aradığımı söyledim. Benimle bayağı ilgilendiler. Sizlerin anlattığı gibi bir ilgisizlikle falan karşılaşmadım. Yiğidi öldür, hakkını yeme diye belirteyim dedim.

1 ay önceki Z Moto ziyaretimden

http://i.hizliresim.com/qRmq0q.jpg (http://hizliresim.com/qRmq0q)

oguzhan6161
06 Ekim 2015, 16:54
Aşağılık yaratıklar. ::144::

GP500-1st
06 Ekim 2015, 16:54
istek üzerine nokta atışı gibi duruyor. niye başka motor değil veya cam inmişken 2-3 tane değil?

YouSuffer
06 Ekim 2015, 16:56
sadece camın önünde öylece duruyormuymuş oha

SuleymanE
06 Ekim 2015, 17:07
Gidişat çok kötü. Hırsızların bu kadar rahat olması, hiçbir suçun cezasının caydırıcı olmaması, halkın kendini bu kadar emniyetsiz hissetmesi hiç iyiye işaret değil.

Birçok insan var güvenle koyabileceği yer olmadığı için motosiklet satın almıyor (alamıyor). Nasıl bir ülke oldu burası anlayamıyorum...

MrJ
06 Ekim 2015, 17:18
etraftaki ortalıkta bırakılan motosiklet azalınca ,

garajlara,kapalı otoparklara dadandılar.

vaziyet ilerde gaspa varan duruma gelecektir.

Evinizde hırsızla karşılaşsanız ve kazara vursanız bile kasten öldürmeden yargılanıyorsunuz düşünün sistem böyle oldu.

shruikan
06 Ekim 2015, 17:25
etraftaki ortalıkta bırakılan motosiklet azalınca ,

garajlara,kapalı otoparklara dadandılar.

vaziyet ilerde gaspa varan duruma gelecektir.

Evinizde hırsızla karşılaşsanız ve kazara vursanız bile kasten öldürmeden yargılanıyorsunuz düşünün sistem böyle oldu.

Evde hırsız yakalayan niye polise haber verir ki zaten? Öldür, parçala, at çöpe.

wehwetoz
06 Ekim 2015, 17:38
geçmiş olsun cok tuhaf cidden ya valla bırde kepenk neden yok bu showrromlarda onu anlamadım

ELque
06 Ekim 2015, 17:57
Bence bir göz dağı var gibi aynı Barkın ustanın hırsızlık videosundan sonra cbr sinin çalınması gibi.

mustf
06 Ekim 2015, 19:10
arkadaşlar pkk lılar yapıyor çoğunlukla.

ve özellikle son zamanlarda devletin canlarını yakmasına karşı bir huzursuzluk yaratmak amaçlı birçok ayrı şekillerde vatandaşın malına saldırıyorlar. araştırılsın pkk çıkmazsa işin içinden hiçbirşey bilmiyorum.

şimdi bir kere adamlar devletten korkmuyor. iki hafta önce bir abimizin 16000 tl değerinde sıfır italyan motorunu çalıyorlar. abimizin çevresi geniş bu işleri bilen bir yakınıyla aynı gün bursada emekköyde adamı çilingirde motora yedek anahtar çıkarttırırken yakalıyorlar. yanda polis karakolu varmış karakola gidiyorlar polis kılını kıpırdatmıyor. adamlar zor bela bu pkklının elinden motoru alıp getiriyorlar.

kalın çelik halat kilitlerden alın. kildi görünce yaklaşamıyorlar. youtuba bakın nasıl çaldıklarının videoları var. tek çare arka tekere kilit...

AH MEN
06 Ekim 2015, 19:20
anlamadığım madem dükkanı patlatıyosun neden 1 tane motosiklet?

zileliorhan
06 Ekim 2015, 19:49
anlamadığım madem dükkanı patlatıyosun neden 1 tane motosiklet?

Bence çalanlar bayağı bir tokgöz insanlar imiş. Eğer bunu yapanlar insan ise tabii.

Iron&Road
06 Ekim 2015, 19:54
Bu kolay kolay yapilacak bir is degil. Ya dukkan sahibinin biriyle husumeti vardir, gozdagi vermislerdir.
Ya da daha da kotu sigorta parasina ev yakmak gibi bambaska icerden bir olayi vardir. Kimsenin gunahini almak degil amacim ama normal bir hirsiz bununla ugrasmaz ugrassa dahi tek motorla birakmaz. Bit yenigi durumu yani.

kızıl şeytan
06 Ekim 2015, 19:57
arkadaşlar pkk lılar yapıyor çoğunlukla.

ve özellikle son zamanlarda devletin canlarını yakmasına karşı bir huzursuzluk yaratmak amaçlı birçok ayrı şekillerde vatandaşın malına saldırıyorlar. araştırılsın pkk çıkmazsa işin içinden hiçbirşey bilmiyorum.

şimdi bir kere adamlar devletten korkmuyor. iki hafta önce bir abimizin 16000 tl değerinde sıfır italyan motorunu çalıyorlar. abimizin çevresi geniş bu işleri bilen bir yakınıyla aynı gün bursada emekköyde adamı çilingirde motora yedek anahtar çıkarttırırken yakalıyorlar. yanda polis karakolu varmış karakola gidiyorlar polis kılını kıpırdatmıyor. adamlar zor bela bu pkklının elinden motoru alıp getiriyorlar.

kalın çelik halat kilitlerden alın. kildi görünce yaklaşamıyorlar. youtuba bakın nasıl çaldıklarının videoları var. tek çare arka tekere kilit...

bence de pkklılar yapmıştır ama onlar tek başlarına bunu beceremezler kolombiyanın bölücüsü farc örgütünden yardım almışlardır

AH MEN
06 Ekim 2015, 20:09
Bu kolay kolay yapilacak bir is degil. Ya dukkan sahibinin biriyle husumeti vardir, gozdagi vermislerdir.
Ya da daha da kotu sigorta parasina ev yakmak gibi bambaska icerden bir olayi vardir. Kimsenin gunahini almak degil amacim ama normal bir hirsiz bununla ugrasmaz ugrassa dahi tek motorla birakmaz. Bit yenigi durumu yani.

hocam düşünsene dükkan sahibi yapsa neden tek motor yapsın? 3 5 tane yapar daha çok para alır

Green Arrow
06 Ekim 2015, 20:16
Dükkan sahibi istese atar molotofu içeri komple dükkanı motoru yakar hepsi kullanılmaz hale gelir alır sigortadan parasını. Bence de ilginç bir iş var olayın arkasında.

Karalı
06 Ekim 2015, 20:23
Geçmiş olsun. Ben de 1 ay önce uğramıştım Z Moto'ya. Z 1000 SX sormuştum. "Bir tane depoda ambalajında var" demişlerdi. Artık çalınan Z 1000'in yerine onu koyarlar herhalde. Yeri boş kalmaz.

Bu arada şunu belirteyim, burada birçok kişinin mesajında, Z Motonun müşterilere iyi davranmadığı gibi yorumlar okudum. Ben Z Moto'ya şort-tişort ile çok paspal bir vaziyette gittim. Z 1000 SX aradığımı söyledim. Benimle bayağı ilgilendiler. Sizlerin anlattığı gibi bir ilgisizlikle falan karşılaşmadım. Yiğidi öldür, hakkını yeme diye belirteyim dedim.

1 ay önceki Z Moto ziyaretimden

http://i.hizliresim.com/qRmq0q.jpg (http://hizliresim.com/qRmq0q)

Tabi canım ilgilidir kendileri sen hele al kawasakiyi kullan sonra görüşürüz.
Bence bıraksınlar bu işleri 4capon distiributor'de...

mustf
06 Ekim 2015, 20:23
bence de pkklılar yapmıştır ama onlar tek başlarına bunu beceremezler kolombiyanın bölücüsü farc örgütünden yardım almışlardır

dalga geçecek bir durum mu var? hırsızlık masasından tanıdığın varsa bir sor bakalım bu motor hırsızlığı işini kimler yapıyormuş.

umarım yaşamazsın başına gelse böyle dalga geçmezdin.

tyrung
06 Ekim 2015, 20:33
1000rr olsa neyse de z1000 çok az satılan bir motor. Napıyorlar anlamıyorum, keza ducati scrambler.
Alıp arabalarda olduğu gibi suriye ye de götüremezsin manasız bi motor.

Fazla uçuk olacak ama acaba yabancıların işi midir? Baktılarki Türkiye 'de hırsıza hiçbişey olmuyor alıp parçalyıp yurtdışında satıyorlardır.

Karalı
06 Ekim 2015, 20:38
1000rr olsa neyse de z1000 çok az satılan bir motor. Napıyorlar anlamıyorum, keza ducati scrambler.
Alıp arabalarda olduğu gibi suriye ye de götüremezsin manasız bi motor.

Fazla uçuk olacak ama acaba yabancıların işi midir? Baktılarki Türkiye 'de hırsıza hiçbişey olmuyor alıp parçalyıp yurtdışında satıyorlardır.

Birader içerde o'kadar italyan varken Seçtikleri motora bak sipariş geldi heralde:)

kızıl şeytan
06 Ekim 2015, 21:25
dalga geçecek bir durum mu var? hırsızlık masasından tanıdığın varsa bir sor bakalım bu motor hırsızlığı işini kimler yapıyormuş.

umarım yaşamazsın başına gelse böyle dalga geçmezdin.

paranoya ve komplo teorileriyle ömüz uzamıyor dedim dalga geçmedim. bir terör örgütünün kızıltoprak motosiklet mağazasından cam kırıp motor çalması olasılığına inanmanız akıl almaz gidip haraca bağlar onlar için daha kolay diğer mafia örgütleri gibi.her taşın altında pkk ararsanız farc da çıkabilir

mustf
06 Ekim 2015, 21:31
paranoya ve komplo teorileriyle ömüz uzamıyor dedim dalga geçmedim. bir terör örgütünün kızıltoprak motosiklet mağazasından cam kırıp motor çalması olasılığına inanmanız akıl almaz gidip haraca bağlar onlar için daha kolay diğer mafia örgütleri gibi.her taşın altında pkk ararsanız farc da çıkabilir

kardeş, başımızdan birşeyler geçti demek ki bunu yazdık.

ben bizzat pkk demedim "pkk lılar ve pkk yandaşları yapıyor" bunu çok kısa bir araştırma yaptıktan sonra kolayca öğrenirsiniz. bunlar hırsızlık çetesi grupları halindeki örgüt taraftarlarıdır. bunların dışında çingen serserisi veya bonzaici esrarkeş filan olup bunu yapan en fazla yüzde birdir. onlar da iki gün binip bırakır bir kenara. ama pkklılara gitti mi o motoru bir daha bulamazsınız.

ha, bu olay belki farklı birşeydir. onu bilemem de motorunuzu kollayın derim. en güvenilir yere bile koysanız çalıyorlar. sağlam halat şeklindeki kilitlerle uğraşamıyorlar. kilit takın olay çok ciddi boyutlardadır...

Shrieker
06 Ekim 2015, 21:45
Yuh. Polis ne yapıyor ya polis. Töhmet altında kalıyorsun sayın polis hırsızları yakalamayarak, alooo...

Chronix
06 Ekim 2015, 21:57
bundan bir iki yıl önce gittiğimde mağazada satılan motordan çok sahibinin 10larca motorunu görmüştüm bayada garipsemiştim.kullanıcı bir arkadaşımızın olup çalınsaydı rahatsızlık duyardım da Z-moto, koymaz be =))

seta34
06 Ekim 2015, 22:03
kardeş, başımızdan birşeyler geçti demek ki bunu yazdık.

ben bizzat pkk demedim "pkk lılar ve pkk yandaşları yapıyor" bunu çok kısa bir araştırma yaptıktan sonra kolayca öğrenirsiniz. bunlar hırsızlık çetesi grupları halindeki örgüt taraftarlarıdır. bunların dışında çingen serserisi veya bonzaici esrarkeş filan olup bunu yapan en fazla yüzde birdir. onlar da iki gün binip bırakır bir kenara. ama pkklılara gitti mi o motoru bir daha bulamazsınız.

ha, bu olay belki farklı birşeydir. onu bilemem de motorunuzu kollayın derim. en güvenilir yere bile koysanız çalıyorlar. sağlam halat şeklindeki kilitlerle uğraşamıyorlar. kilit takın olay çok ciddi boyutlardadır...

Sadece hirsizlik degil ki, uyusturucu,silah kacakciligi,tarihi eser kacakciligi hepsini bu p*zevenklerin uzantilari yapiyor.

dejavoo
06 Ekim 2015, 23:11
Yuh. Polis ne yapıyor ya polis. Töhmet altında kalıyorsun sayın polis hırsızları yakalamayarak, alooo...

Polis yakalasa nolacak ki?Bir çok haberde yakalanan hırsızın 20 bilmem ne sabıka kaydı olduğu söyleniyordu.Cezalar caydırıcı değil.
Bir ara kapkaç moda olmuştu, tepkiler çoğalınca yasal düzenlemeye gidildi ve olumlu sonuç verdi.Milletvekillerine ulaşmak lazım bu konularda.

Karalı
06 Ekim 2015, 23:20
Şerfsiz polis abileri olduğu sürece hiç bir şey olmaz hırsıza 600f'ci biliyor o kendini

A.Türker
07 Ekim 2015, 01:26
en az satılan motoru çalmak çok garip parçalayıp satana kadar 20 yıl geçer. basit bir hırsızlık gibi durmuyor.

sandıkçı
07 Ekim 2015, 07:20
Motosikleti araçtan değerli maldan sayıp cezasını arttırmadığın sürece bu olay bitmez.Yakın zamanda yaşadığımız cep telefonu gaspı olayları gibi.Cezası 36 yıl oldu itlerin hepsi ya içeride yada başka işler peşinde...

Iron&Road
07 Ekim 2015, 09:32
Polis nedir ya? geçin onu. Ben hırsızı yakaladım döve döve götürdüm, keşke getirmeseydin ben salıcam şimdi dedi ve saldı adam. Polis falan geçiniz böyle şeyleri, polis sana bana var

savinelli
07 Ekim 2015, 10:29
kullanıcıdan çalınmaması rahatlatıcı olsa da; hırsızların rahatlığı da son noktaya vardı artık.

fedos
07 Ekim 2015, 11:41
Öncelikle çok geçmiş olsun . Motorunun çalınması nedir çok acı bir şekilde bilirim . Kamera görüntüleri yok mu ? Polis üstünde sıkı durursa yakalanması çok zor değil diye düşünüyorum. Koskoca Fenerbahçe stadının karşısında bir bölge !!!

keremkrmn
07 Ekim 2015, 13:09
Öncelikle çok geçmiş olsun . Motorunun çalınması nedir çok acı bir şekilde bilirim . Kamera görüntüleri yok mu ? Polis üstünde sıkı durursa yakalanması çok zor değil diye düşünüyorum. Koskoca Fenerbahçe stadının karşısında bir bölge !!!

Yakalanması tabikide hiç de zor değil ama emin ol yakalandıktan sonra o adamların serbest bırakılması çok çok daha kolay ifade alıp bırakıyorlar resmen.

hokasuya
07 Ekim 2015, 15:17
Acaba????

http://i.hizliresim.com/zY2M47.jpg (http://hizliresim.com/zY2M47)