PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 4 mevsimlik mont

Romedon
06 Ekim 2015, 16:07
Merhaba arkadaşlar motosiklet almama 5-6 ay var 2 ay sonea ekipmanlarımı alacağım herzaman önce ekipman. Mont almak istiyorum ama bu montu günlük kullanımda da giymeyi planlıyorum. Kışın da yani. Şimdi kışlık bir mont mu bakmalıyım yoksa 4 mevsimlik mi. 4 mevsimliği içlik ile giyeceğim. Ve bir 4 mevsimlik ortalama bir mont önerir misiniz? Tekrar söyleyeyim günlük de kullanacağım..

Darkcity2000
06 Ekim 2015, 16:28
Sakın ama sakın 4 mevsime para verme, yazlık ve kışlığın ayrı olsun, paran boşa gider, hepsinden yarım yarım iş yapan birşey seni memnun etmez.. yeri geliyor yazın en iyi file montlar bile canına tak ettiriyor, kışın en kalın montlar bile üşütebiliyor, bu sebeple 4 mevsim kandırmacasına kulak asma, alabildiğin en iyi kışlığı şimdi al, yazın ayrıca bakarsın daha çok vakit var...

YouSuffer
06 Ekim 2015, 16:37
kışlık mont al saglam üşümezsin, yaz gelince bide file alırsın oh mis. 4 mevsim mont diye bişey belki saglam alıcagın havalandırmalı deri mont ile mumkun

Romedon
06 Ekim 2015, 16:44
Sakın ama sakın 4 mevsime para verme, yazlık ve kışlığın ayrı olsun, paran boşa gider, hepsinden yarım yarım iş yapan birşey seni memnun etmez.. yeri geliyor yazın en iyi file montlar bile canına tak ettiriyor, kışın en kalın montlar bile üşütebiliyor, bu sebeple 4 mevsim kandırmacasına kulak asma, alabildiğin en iyi kışlığı şimdi al, yazın ayrıca bakarsın daha çok vakit var...

500 e kadar iyi bi kışlık alayım ozaman fakat 6 ay sonra havalar sıcak olacak ozaman da full body koruma alırım file

Darkcity2000
06 Ekim 2015, 16:55
500 e kadar iyi bi kışlık alayım ozaman fakat 6 ay sonra havalar sıcak olacak ozaman da full body koruma alırım file

Full body koruma alma, onun yerine file montlardan alırsın. Full body korumalar riskli her yeri file, tüm korumaları çok iyi sabitlemen lazım, kaza anında korumaları mont kadar yerinde tutar mı şüpheli...

Romedon
06 Ekim 2015, 17:53
Full body koruma alma, onun yerine file montlardan alırsın. Full body korumalar riskli her yeri file, tüm korumaları çok iyi sabitlemen lazım, kaza anında korumaları mont kadar yerinde tutar mı şüpheli...

Bütçem 2 monta pek elverişli değil o yüzden 4 mevsim bakıyorum. İyi bir kışlık alırsam ucuz bir yazlık almam gerekir

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

Kışın çok motosiklet kullanmayacağımdan dolayı http://www.motosikletaksesuarlari.com/Richa-Boomerang-4-Mevsim-Motosiklet-Montu-Siyah-Kirmizi_7709.html bu nasıldır?

UNdocab
06 Ekim 2015, 18:39
Çok sıcak bir ilde yaşamıyorsan yazlık montu 15 haziran 15 eylülde giyersin.
Sonrasında kışlığı içliksiz, kasım mart arasıda içlikli, mart haziran arası yine kışlığı içliksiz.
Bu döngü en iyisi hiç biri diğerinin zamanında giyilmez.

Romedon
06 Ekim 2015, 19:04
Çok sıcak bir ilde yaşamıyorsan yazlık montu 15 haziran 15 eylülde giyersin.
Sonrasında kışlığı içliksiz, kasım mart arasıda içlikli, mart haziran arası yine kışlığı içliksiz.
Bu döngü en iyisi hiç biri diğerinin zamanında giyilmez.

2 mont alacak bütçem olsa alacağım ama yok işte motoru almadım daha 4 mevsimlik birşey anca işte

mozgur
06 Ekim 2015, 19:37
2 mont alacak bütçem olsa alacağım ama yok işte motoru almadım daha 4 mevsimlik birşey anca işte

Sen bilirsin yukarıda da yazdılar ama 4 mevsimlik monttan uzak dur derim bende. Kışlık al 9 ay kullanırsın rahatça. Önümüzdeki yaza da Allah kerim ...

AH MEN
06 Ekim 2015, 19:49
ben 4 mevsimlik kullanıyorum, kar yağarken bile kullandım sıcak tutuyor tavsiye ederim, 3 katlı zaten

aquarist4
06 Ekim 2015, 20:31
4 mevsimlik "Richa" kullanıyorum 3 yıldır. Gerek koruma gerekse mevsimsel olarak ihtiyaca cevap veriyor fakat yaz aylarında hiç terlemiyorum dersem İzmir sıcağında yalan olur. Hareket halindeyken sorun yok :)

Romedon
06 Ekim 2015, 21:41
4 mevsimlik "Richa" kullanıyorum 3 yıldır. Gerek koruma gerekse mevsimsel olarak ihtiyaca cevap veriyor fakat yaz aylarında hiç terlemiyorum dersem İzmir sıcağında yalan olur. Hareket halindeyken sorun yok :)

Heh tavsiye edersen richa boomerang alıcam içlikle kullanıcam

yeknet
06 Ekim 2015, 21:49
bir yazlık bir de kışlık montum var. Bir de 4 mevsim iyi bir marka alsam mı diye şeytan dürtüyor.

papazkemal
06 Ekim 2015, 22:50
İki mont alacak durumun yoksa,
Dört mevsim diye satılan
iç sabit astarı file olan,
havalandırma fermuarları olan,
üç katlı , yağmurlumu ,kışlık astarı sökülebilen fazla koyu renkleri olmayan bir mont al.
Denemeden alma, git mağazada giy öyle al

TurboTastic
06 Ekim 2015, 23:08
kışın kullanacaksan 4 mevsim yada kışlık monta aldırış etmeden birde işmont'tan 25 tl ye üst yağmurluk ceket al. alacağın mont kışın araçların yerden kaldırdığı sulu çamurlarla haşatı çıkmasın. çok su ve yağmurda mutlaka montununun üzerinde yağmurluk bulundur. sonra dua edersin. ayrıca ıslak montta daha çabuk üşürsün. tekerin düz bassın.

A.Türker
07 Ekim 2015, 01:29
4 mevsim dedikleri sanırım benimki gibi iç astarı çıkanlardan. yazın hiçbir işe yaramıyor boncuk boncuk terliyorsun yaz boyu motora da monta da küfrettim.

yeknet
07 Ekim 2015, 01:39
4 mevsim mont yalan zaten yazın file mont lazım. İçi çıkması birşey ifade etmiyor ben file montun sırt süngerini çıkarıyorum anca.

Romedon
07 Ekim 2015, 08:21
İki mont alacak durumun yoksa,
Dört mevsim diye satılan
iç sabit astarı file olan,
havalandırma fermuarları olan,
üç katlı , yağmurlumu ,kışlık astarı sökülebilen fazla koyu renkleri olmayan bir mont al.
Denemeden alma, git mağazada giy öyle al

varmı bir önerin marka model?

serkany
07 Ekim 2015, 10:06
4 mevsim mont bahar aylarında giyersin kışın kışlık yazında yazlık mont olmalı, Esasen üç mont lazım..

Şuanda 10 uncu aydayız sen 5-6 ay sonra motor alacağım demişsin 4-5 inci aya denk geliyor,

4 mevsim montu 5-6 aylarda çok rahat giyersin 7-8-9 da giyilmez o zamanda allah kerim belki motor işini sevmesin , belki eline bir yerden para geçer...

Nasrettin hoca bir gün timura demişki 1 kese altın ver eşeğini konuşturayım , Timur demiş ki eşek hiç konuşur mu , neyse başlamışlar tartışmaya eşek konuşurdu konuşmazdı, Sonunda demiş ki timur eşek konuşmaz ise kafanı vurdurum tamam demiş hoca, eşegi alırım bir kese altın beş yıla kadar konuşturacagım demiş,...

Hoca eşek ile altını alıp giderken yoldan birisi görmüş demiş hoca hiç eşek konuşurmu kafadan da olacaksın , Hoca demiş ki beş yıla kim öle kim kala ya eşek ölür ya ben ölürüm ya timur demiş..

6 aya kim öle kim kala 6 ay sonra gelsin bakarsın dalgana ...

Biraz car pediem olmak lazım.. çok değil ama

saltuque
07 Ekim 2015, 17:49
Hein Gericke'nin 4 mevsim montuyla 1 yaz idare ettim bir şekilde, ama geçen sene ağustos ayında canıma tak etti gittim bir de yazlık mont aldım. Sen bence 4 mevsim bir mont al, kışın içini sağlam destekle. İlk yazı da içliksiz bir geçirmeyi dene. Yazlık montun gerekli olup olmadığına kendin karar ver.

Ama unutma ki kışın içinde hırkalar vs destekli ve içlikle giydiğin mont ne kadar iyi ve kalıplı duruyorsa, yazın tshirt üzerine içliksiz giyeceğin mont o kadar kötü durur ve üzerinden dökülür. Sanki abinin küçülen montunu seneye de giyer diye sana vermişler gibi :)

Romedon
07 Ekim 2015, 18:58
Hein Gericke'nin 4 mevsim montuyla 1 yaz idare ettim bir şekilde, ama geçen sene ağustos ayında canıma tak etti gittim bir de yazlık mont aldım. Sen bence 4 mevsim bir mont al, kışın içini sağlam destekle. İlk yazı da içliksiz bir geçirmeyi dene. Yazlık montun gerekli olup olmadığına kendin karar ver.

Ama unutma ki kışın içinde hırkalar vs destekli ve içlikle giydiğin mont ne kadar iyi ve kalıplı duruyorsa, yazın tshirt üzerine içliksiz giyeceğin mont o kadar kötü durur ve üzerinden dökülür. Sanki abinin küçülen montunu seneye de giyer diye sana vermişler gibi :)

HAHAHAJA aynen öyle yapıcam şimdi ise mont arayışı içindeyim. Birde bu montlar günlik kullanmdada kullanılırmı

papazkemal
07 Ekim 2015, 22:41
varmı bir önerin marka model?

venom un air racing modeli güzel ben beğeniyorum

http://urun.n11.com/mont/venom-mont-air-racing-siyah-gri-P37032061

arkadaşda ise şundan var

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-mont-motosiklet-montu-spada-dort-mevsim-korumali-ucretsiz-kargo-233379373/detay