PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzin deposunda kalan benzin

Leonz
06 Ekim 2015, 10:22
Arkadaşlar benzin depom bir kaza sonucu yamuldu ve içindeki benzini boşalttık fakat ne hikmetse dibinde benzin var ve inatla uçmuyor tabi ben benzin diyorum ama fikrinize dayanarak ne oldugunu bulmak niyetim.3 günde uçmayan benzinmi olur yani bu ne olabilir çünki depoya ısıl işlem uygulayıp düzelticez ama bu dibindeki sıvıya nazaran düzeltemiyoruz.

Sorum depoya kullanılabilecek herhangi bir kimyasal yani benzinle etkileşime geçip uçmasını sağlıyacak varmıdır.Tiner vb ?

Mengu16
06 Ekim 2015, 10:25
Depoyu söküp niye başaşağı çevirip silkelemiyorsun ? Bunu yaptığında kalan benzin damlaları 3-4 saatte uçar deponun kapağı açıksa.

Leonz
06 Ekim 2015, 10:28
başşağa başyukarı sağ sol yer açıda yatırdık ne hikmetse orada duruyor öyle bakıyor bana gitmiyor.

Mengu16
06 Ekim 2015, 10:30
Boş bir arazide depoyu elektrikli tost makinesinin üzerine koy, yarım saat bir saat bekle. Depo kapağı açık olsun mutlaka. Yanında da yangın söndürücü bulundur. Deponun 5 metre uzağında, koruyucu gözlük takarak bekle :)

EthanHunt
06 Ekim 2015, 10:40
Arkadaşlar benzin depom bir kaza sonucu yamuldu ve içindeki benzini boşalttık fakat ne hikmetse dibinde benzin var ve inatla uçmuyor tabi ben benzin diyorum ama fikrinize dayanarak ne oldugunu bulmak niyetim.3 günde uçmayan benzinmi olur yani bu ne olabilir çünki depoya ısıl işlem uygulayıp düzelticez ama bu dibindeki sıvıya nazaran düzeltemiyoruz.

Sorum depoya kullanılabilecek herhangi bir kimyasal yani benzinle etkileşime geçip uçmasını sağlıyacak varmıdır.Tiner vb ?

Depodaki benzin birşekilde musluğa gelmek zorunda değil mi, musluğa gelmeyecek benzinin depoda ne işi var :)
Depoyu hareket ettire ettire kalan benzini/suyu musluğa getirmeyi denedin mi? Musluğu sökersen daha çok işine yarar.

Spoken0166
06 Ekim 2015, 10:58
Motorun 2 zamanlı mı acaba ?

iptaluyelik01
06 Ekim 2015, 11:15
Öyle bakıyor bana gitmiyor :D

jackonbir
06 Ekim 2015, 11:26
içini su ile doldur 4-5 kere sonra boşalt