PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Disk frenlerden Gelen Ses

cıbırlover1
05 Ekim 2015, 22:57
Merhabalar Arkadaslar :
Motoru ilk aldigim günden itibaren fren disklerimden cik cik diye ses gelmekte.. Ama sadece 25 km / sa altindaki hizlarda ve frene basmadigim sürece geliyor... yani frene basar yada hızimi arttirirsamda ses kesiliyor.. Servise gittim , bu durum icin yetkili honda servisindeki ustam bu durumun cok normal oldugunu zamanla balatanin arasina giren toz vs parcaciklarin bunu yaptigini disklerimde yamukluk vs olmadigini isterse oradaki kendi motoruna binip tur atip gösterebilecegini ayni seyin kendi motorunda da oldugunu söyledi..
Ve sanirim sözlerinde haksiz da sayilmaz gibi ne zaman motorumu yıkasam balatalarimin arasina hortumla tazikli su sıksam 25 30 km kadar ses kesiliyor ses gelmiyor belki daha da fazla olabilir... Ancak sonra ses kendisini tekrarlıyor ... Ama aklima takildi eger tozdan vs den kaynaklansaydi herkesin basina gelmesi gerekirdi .. Ama arkadasimla konusmamda hic böyle birseyin olmadigini söyledi ...
Bilginiz var mi bu durum hakkında balatami yaklasik 2 ay 800 km önce degistirdim bu arada...

hakikiteker
05 Ekim 2015, 23:34
Balata temizleme spreyi kullanın, geçmezse de çok üzerinde durmayın bence.

A.Türker
05 Ekim 2015, 23:39
Benimkinden de geliyorum pistonlara iki tane vuruyorum elimle kesiliyor. Diskine çok su tutma.

cıbırlover1
06 Ekim 2015, 00:37
Cevaplar icin cok tesekkur ederim.. Önemli birsey olmadigina sevindim çok kafaya takmamaya çalışacagim ama simdi bazen kiz arkadaslarim yanindan gecerken cik cik bilmiyorum ya olmuyor balata temizleyici alayim bari :cat:

Iron&Road
06 Ekim 2015, 09:57
O ses disk üzerindeki pisliklerden ve balatanın kirlenmesinden kaynaklanıyor. Benzincilerde falan var bri balata spreyi alıp sıkın, diskide yumusak bir bezle silin, çamur vs varsa ses kesilir.

something123
06 Ekim 2015, 10:26
O ses disk üzerindeki pisliklerden ve balatanın kirlenmesinden kaynaklanıyor. Benzincilerde falan var bri balata spreyi alıp sıkın, diskide yumusak bir bezle silin, çamur vs varsa ses kesilir.

disk falan bişi deil o kız arkadaşların yandayken gelior ya ses o kötü işte :)
ona çözüm bulmak lazım :) kulaklarına tıkaç mı versek :)

EthanHunt
06 Ekim 2015, 10:46
Merhabalar Arkadaslar :
Motoru ilk aldigim günden itibaren fren disklerimden cik cik diye ses gelmekte.. Ama sadece 25 km / sa altindaki hizlarda ve frene basmadigim sürece geliyor... yani frene basar yada hızimi arttirirsamda ses kesiliyor.. Servise gittim , bu durum icin yetkili honda servisindeki ustam bu durumun cok normal oldugunu zamanla balatanin arasina giren toz vs parcaciklarin bunu yaptigini disklerimde yamukluk vs olmadigini isterse oradaki kendi motoruna binip tur atip gösterebilecegini ayni seyin kendi motorunda da oldugunu söyledi..
Ve sanirim sözlerinde haksiz da sayilmaz gibi ne zaman motorumu yıkasam balatalarimin arasina hortumla tazikli su sıksam 25 30 km kadar ses kesiliyor ses gelmiyor belki daha da fazla olabilir... Ancak sonra ses kendisini tekrarlıyor ... Ama aklima takildi eger tozdan vs den kaynaklansaydi herkesin basina gelmesi gerekirdi .. Ama arkadasimla konusmamda hic böyle birseyin olmadigini söyledi ...
Bilginiz var mi bu durum hakkında balatami yaklasik 2 ay 800 km önce degistirdim bu arada...

Balatanın markası fiyatı nedir. Msr marka almıştım, ucuz çin malı bi balata ama sessiz ve tam istediğim kıvamda tutuyor. Mz freni gibi zınk diye kitleyen türden değil.

keremkrmn
06 Ekim 2015, 10:48
Herşeyi yapmana rağmen ses kesilmezse kesin bir çözüm var oda egzoz takmak :mrgreen: İstesende duyamıyorsun taktıktan sonra.

EthanHunt
06 Ekim 2015, 10:49

Motorsikleti önemsemeyip yola inen ve nasıl olsa yavaşlamak zorunda edasıyla sallana sallana yürüyen tipler var ya ben onlar için uzuuunn uzuuun korna kullanıyorum, fren sesi kesmez onları biliyorum :flower:

cıbırlover1
06 Ekim 2015, 15:31

Hahaha :P Aynen şekil olsun dedik CBR aldık o kadar kız arkadaslarimin yanina gittigim zaman önce oooo oluyor sonra o cik cik sesiyle rezil oluyoruz ya bir yol bulalım :p

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:28 ----------

Balatanın markası fiyatı nedir. Msr marka almıştım, ucuz çin malı bi balata ama sessiz ve tam istediğim kıvamda tutuyor. Mz freni gibi zınk diye kitleyen türden değil.

Orjinal serviste degistirdim 86 tl idi sanirim... Kitlemiyor ve güzel durduruyor ama tabi fazla sert basarsaniz da kitliyor yani normali bu sanırım :)