PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kask Önerisi Olan ??

ŞÜKRÜ CİZDAR
05 Ekim 2015, 16:32
Yeni kask alacağım.Nolan n64 matsiyah almak istiyorum.Sizede danışmak istedim

wehwetoz
05 Ekim 2015, 16:50
sharptan 4 yıldız almıs bence o paraya sharptan 5 yıldız almıs urunlere bakmalısınız hatta daha ucuzuna vardı öyle mt bılmem neydı araştırmanı tavsıye ederım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:48 ----------

http://www.imgim.com/8610incir3889764.png

LynXMaSTeR
05 Ekim 2015, 23:39
sadece sharpa bakarak bi kaska güvenli veya güvenli değil demek yanlış olur

Hondolog
06 Ekim 2015, 00:04
Shoei nxr 👍

yasin.
06 Ekim 2015, 00:59
ben pek anlamam ama kafana oturup oturmama olayları var her firmanın kalıbı farklı oluyor ve bütçeni yazabilirsen eğer daha iyi yardımcı olabilir arkadaşlar diye düşünüyorum :)

vsvr
06 Ekim 2015, 01:37
Butcenizi yazin. Ayrica kafa yapiniza uygun kask bakin. Ve son olarak en az fiberglas malzemeden bir kask alin.

ŞÜKRÜ CİZDAR
06 Ekim 2015, 16:56
Bütçem 600-1200 arası falan.L beden kask giyebiliyorum

motokeyfo
06 Ekim 2015, 17:30
1000 lira civarına Bell M3R ya da Marushin 999RS alabilirsin .İkisi de çarpışma testlerinden 5 yıldız almış iyi kasklardır.

SuleymanE
06 Ekim 2015, 17:32
Şimdi şükrü hocam birçok kişi kaskını internetten beğenip bedenini seçip alıyor. Ancak ben sizi uyarayım bu hatayı yapmayın.

Kask denenerek alınır. Bende birçok kask denedim, bir markada L olurken diğer markanın XL modeli uygun geldi. Ayrıca aynı markanın farklı modellerinin bile kalıpları ve tasarımları bir olmuyor.

Birde biz insanların kafaları tam küre değil, eğrilik, darlık gibi durumları var her kafanın. Dükkanda deneyerek alın derim.

Şimdi geleyim asıl sorunuzun cevabına: Ben baya bir süredir Nolan N64 kask kullanıyorum. Bu kaskı bütçem dahilinde denediğim marka ve modeller içerisinde kafama en iyi uyan (tam uyduğu) olduğu için tercih ettim.
-Konforu gayet iyi, havalandırmaları çok başarılı.
-İç padler vs çıkarıp yıkanabiliyor, Renk ve tasarımı güzel, malzeme kalitesi iyi.
-Kask yapısı ve yaptığım araştırma sonuçlarına göre güven veriyor. Öyle yere düşünce karpuz gibi 2 ye ayrılacak basit bir kask değil.
Eksilerine geleyim:
- 100km/h hızı geçince kask ses alıyor. Hızlandıkça bu sesin şiddeti de baya baya artıyor. Sessiz bir kask diyemem.
- Vizörü kışın buğu yapıyor, pinlock da kutudan çıkmıyor ayrıca para vermen gerekecek pinlock'a.
- Dahili güneş vizörü yok.

Belirttiğiniz bütçe baya yüksek ve iyi olduğu için ben daha iyi bir kask almanızı öneririm. O paraya shoei veya AGV nin fiber kasklarını bulabilirsin. Fiber kask alırsan üstelik daha hafif olacaktır.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

ŞÜKRÜ CİZDAR
06 Ekim 2015, 17:46
Yorumunuz için teşekkür ederim.Bende zaten 3-4 marka kask deneyerek L bedenin uygun gördüm tabiki bazı kasklarda değişim gösterebilir

byanmaz
06 Ekim 2015, 17:52
ben de kaskınızı deneyerek almanızı önereceğim. bütçeniz dahilinde bilindik markaların kafa şeklinize uygun tüm kaskları güvenli ve konforlu olur.

benim kafam tepeden bakıldığında oval, yumurta gibi. yuvarlak kalıbı olan bir kask, bir büyük beden alırsam kafama oluyor, önden ve arkadan sıkmıyor ama yanlardan boşluk kalıyor. bu durumda yolda arkaya bakmak için kafamı çevirdiğimde kask yerinden oynuyor,elimle düzeltmek zorunda kalıyorum ve ses yapıyor. ama oval kalıplı bir küçük beden kask aldığımda tam oturuyor, ses ve oynama olmuyor. Nitekim bu sebepten kaskımı yeni değiştirdim.

5 yıldızlı diye aldığınız ama kafa şeklinize uygun olmayan kask kazada sizi korumaz.

kaskı alırken acele etmeyin. çok şanslı değilseniz ilk denediğiniz kask kafa yapınıza uygun olmayacaktır. kaskı takın, kayışı bağlayın. kafanızı sağa sola sallayın. oynamaması gerekir. kaskı enseden tutup çıkarmaya çalışın, çıkmaması gerekir. Bu testten geçerse kafanıza büyük olmadığını anlarsınız. Ama sonra bir kaç dakika kafanızda dursun. o arada dükkanda gezinin, başka ürünlere bakın. 5 dakika sonunda ağrı ve baskı yapmıyorsa kafanıza küçük de değildir. ama ağrı yaparsa başka markanın kaskını deneyin. örneğin önden ve arkadan baskı yaparsa kafanız oval ama yuvarlak bir kask deniyorsunuz demektir. Yanlardan yaparsa kafanız yuvarlak ama oval bir kask deniyorsunuz demektir.
Kask seçmek uzun iş, bu yüzden büyük ihtimal ilk girdiğiniz dükkandan alamazsınız. çok şanslı değilseniz bir kaç farklı marka model denemeniz gerekecek.

AH MEN
06 Ekim 2015, 19:55
hocam marushin önerebilirim, fiberglas kaskları 450 tl civarı, 850 900 civarıda carbonfiber var aynı markanın.
450 tl lik olan 5 yıldızdır sharptan.

demirkask
06 Ekim 2015, 21:21
Konfor istemiyorsan MT Revenge al hocam sharp'tan 5 yıldız almış bir kask ama ls2'nin 120 liralık kaskları kadar konforu ve rahatlığı yok ayrıca aşırı ön cam buharlanması var süngeri vs iç malzeme kalitesi yine ls2'lerden az bu kaskı test ederlerden elektrik mi kesildi acaba diye düşünüyorum.