PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kutusu açılıp bekletilen yağ?

kefkes
02 Ekim 2015, 23:54
Merhabalar;
Litrelik iki adet motül 5000 yağ almış ve bir kutunun tamamıyla ikincisinden de üçyüz gram kadar kullanmıştım. İkinciden kalan yaklaşık yediyüz gram yağı ayrı bir şişeye koymaksızın üç ay kadar beklettim. Acaba hava alıp beklediğinden dolayı yağda bozulma meydana gelmiş midir?Bozulmadıysa aynısından yarın bir litre daha alıp elimdeki yağa yeni alacağım yağdan da ilave ederek yağ değiştirmeyi düşünüyorum.Motora olumsuz etki yapar mı acaba? Yağ değişimini bu şekilde yapıyor musunuz?

yasin.
03 Ekim 2015, 00:21
ambalajı acılan yag 6 ay ömrü oluyo ondan sonra oksijenden dolayı bozulmaya baslıyo 3 aydan bişeycik olmaz :)

Mengu16
03 Ekim 2015, 00:23
Yağ şişesinin kapağı sıkıca kapalıysa hiç bir sorun olmaz. Ben 4 litrelik yağ alıyorum 6-8 ay sürede bitiriyorum. Eski şişede 300-500ml kaldıysa önce onu koyup sonra yenisinden ekleme yaparım. Çok az kaldıysa yenisinden doldururum sonra zamanla eksilen yağı eski yağ şişesinden tamamlarım. Bir sorun yaşamadım bu yüzden şu ana kadar.

yasin.
03 Ekim 2015, 00:25
kaynak ilk msjı okursan cevabı alırsın diye düsünüyorum

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/28569-mt-atolye-isi-olmayan-giremez.html

kefkes
03 Ekim 2015, 00:36
Cevaplarınız için teşekkürler.

Kişileri 'kaynak' olarak kabul etmesem de tecrübe benim için önemlidir:)

En azından yağ ziyan da olmayacak, motosiklet de üç aylık! İyi geceler.