PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor tekleme sorunu ve atesleme ayak marsi

ozantari
02 Ekim 2015, 17:34
Merhaba arkadaslar kanuni cross 150 motorum var daha oncesinde sorunsuzdu ancak yolda giderken tekleme sorunu oldu ustaya gittigim zaman yag yakma sorunu oldugunu soylediler ve segman atildiginda duzelicekmis segman atildi ve 2 gun sonra tekleme tekrar basladi ayrica atesleme sorunumuz var calismiyor ayak marsiylada jikleyi kapatip baya ugrastigim zaman calisiyor karburatoru degistirmem soylendi degistirdim hala ayni ve bu ustalardan skldim artik sizce sorun ne olabilir buji pipo sknti yok yardimci olursaniz sevinirim

scorpions_59
02 Ekim 2015, 19:23
dostum bence o ustanı değiştir.

ben pek bilmem ama bir sorun için birkaç şey değiştiği halde hala aynıysa o ustada iş yok diye düşünüyorum ve
bunlara para veriyosun artı huzurun kaçıyor(sorun devam ediyor)

fikir verecek biri çıkar sanırım, umarım çözülür sorunun.

serkanADH13
02 Ekim 2015, 22:26
bencede ustanı degıstır,

madem boyle oluyor ustan sana BIRAK BAKALIM KESIN SONUCU GORELIM demedımı en basta?

o zaman segmanı boşuna değiştirmişler,
eee ne olacak şimdi bu durum?

Dostum bu olayı farklı bır ustaya danıs ve usta kontrol etsın,

sorun elektriksel olabilir,
Sargıda veya CDI (beyin) de olabilir,,,

Ateşlemeyi kesiyor olabilir,,,

Çevrendeki motor kullananlara sor,
iyi ustayı onerirler zaten,
Sen farklı Bır Ustaya Danış...

Mengu16
02 Ekim 2015, 22:55
150'lik piston silindir sekman takımı 70 lira. Sekman atmak nedir ya, sekman dediğini de 30-35 liraya satıyolar ve performansı asla sıfır km silindir takımı gibi olmaz.

ozantari
03 Ekim 2015, 10:05
Hepinize oncelikle tesekkur ederim yorum ve fikirleriniz icin.Evet sonradan arastirdigimda ogrendim halbuki uygun seyler iyi bi usta arayisindayim ikametim pendik ins saglam birini bulurum.insani motordan sogutuyorlar ole durdukca kapida ici gidiyor ve daha oncesinde tesisat yenilendiydi yapamadilar dogru duzgun artik ogrenicem motor hakknda herseyi umarim kendi motorumu kendim tamir edebilicek kivama gelirim ustalarla olucakbu is degil