PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet vitesden yağ akıtma

aliberkgngr
29 Eylül 2015, 19:42
selamın aleykum arkadaşlar motosikletim vites yerinden yağ kaçırıyor oradaki yağ keçesi 2 kere değişti hala devam ediyor ne yapabilirim?

UNdocab
29 Eylül 2015, 20:14
Keçe orjinalse kaçırmaması lazım
Balata spreyi veya tazikli su ile tertemiz yap orayı. Bi emin ol gerçekten oradan mı geliyor yağ.

ferhatkars
29 Eylül 2015, 20:18
benim eski 250 cc çapırda da aynı sorun vardı... dış çap olarak bir büyük olanınından 2 tane aldım ve dışını biraz zımpara yapıp 2 keçeyi peş peşe taktım... 3 senedir yağın y si görünmedi... :cat:
neden bir büyük olanını aldın derseniz kıbrısta başka bulamadığım için...:thumleft:
ilk önce 1 tane alıp taktım kaçırdı... 2 yi de peşinden takınca yağ kesilmişti...

aliberkgngr
29 Eylül 2015, 20:18
orjinal ilk fabrikadan geliş şekliyle kaçırdı ondan sonra değiştirdim yine kaçırdı

benim eski 250 cc çapırda da aynı sorun vardı... dış çap olarak bir büyük olanınından 2 tane aldım ve dışını biraz zımpara yapıp 2 keçeyi peş peşe taktım... 3 senedir yağın y si görünmedi... :cat:
neden bir büyük olanını aldın derseniz kıbrısta başka bulamadığım için...:thumleft:
ilk önce 1 tane alıp taktım kaçırdı... 2 yi de peşinden takınca yağ kesilmişti...

ben servise taktırdığım için yapamıyorum yarın söylerim bide öyle deneriz bilecikte tek kuba servisi var

oguzhan6161
29 Eylül 2015, 20:29
Motorun garantili durumda 2 kez değişim yapılmış ve sorun giderilmemişse motosikletin için değişim talep et.

bursagsli
29 Eylül 2015, 21:31
Keçeyi temizle sonra tekrar kaçırırsa keçenin numarasına bakarak bir keçe al ama fabrika çıkışı kaçırıyormuş fabrikada üretim hatası olduğu için yenisini talep et

aliberkgngr
30 Eylül 2015, 20:06
Fabrikadan gelen keçeyi değiştirdik sonra (yaylı keçe) yayı sertleştirip tekrar taktık yine akıttı yarın tekrar gidiceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

motosiklet yağı vitesten akıtmıyormuş motor ısındığı zaman zincir deki yağ ısınıp gevşemeye akmaya başlıyormuş