PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gidonu cevirip kilidini kirmislar

asksarabi
25 Eylül 2015, 11:52
Merhaba arkadaslar,

Park halindeki Honda Spacy Alpha'min gidonunu cevirmisler. Geldigimde Teker baska gidon baska yere bakiyordu. Buyuk olasilikla calmak icin degil de, motorun yerini degistirmek icin mahalledekiler yapti.

Kaldirima dayayarak biraz duzelttim ama sonra da farkettim ki, direksiyon kilidi yarisina kadar gevsemis. Tam tutmuyor.

Needir bunun tamiri? Servise mi goturmek lazim? Pahali bir sey mi?

oluroyle
25 Eylül 2015, 11:55
Merhaba,

etrafta kamera falan varsa, motorunuza izinsiz dokunan şahsa dava açın.

imtarky
25 Eylül 2015, 12:00
güzel bir öneri ... :)

asksarabi
25 Eylül 2015, 12:07
Buradaki zevzeklerle takismak istemiyorum. Surekli tavla oynayan esnaf arabasini park etmek isteyen birine yardimci olacagiz derken yapmistir eminim. Benim tek derdim su haliyle kullanmak guvenli mi, yoksa servise gotureyim mi? Lastigi kaldirima dayayip gidonu ittirerek yonunu duzelttim ama simdi basima daha buyuk is acmiyim.

oyunageldim
25 Eylül 2015, 13:29
Öyle kullanmak tehlikeli olur,direksiyonu ön maşaya bağlayan milde civata olmalı büyük olasılık yamulmuş yada kırılmış olabilir
Yola çıktığınızda motor direksiyondan farklı bir yöne giderse tehlike !

numangokce
25 Eylül 2015, 13:46
Gunah gecesi cocuklari, artik zigotlar, insan musvetteleri! Ne isterler g.t kadar motosikletten...

Binmeyin oyle. Nacizhane tavsiyem tamire bile binerek goturmeyin. Cok gecmis olsun

okoca
25 Eylül 2015, 13:52
esnaf bile olsa park halindeki motora dokunamaz, o yollar babalarının malı değil, bi dükkanın var diye önününde sahibi değilsin, ancak efendilik çerçevesinde iş yerinin görünürlüğünü ve müşteri giriş çıkışını engellememek adına, park edilmeyebilir, ama sen kalkıp benim aracımı başka bir aracın parkı için elliyorsan, affetmem açıkcası öperim o esnafı. o zihniyete ayar oluyorum zaten. ödetirim, bir daha "BAŞKASININ MALINA" dokunmamayı öğrenir.

oyunageldim
25 Eylül 2015, 14:15
Düşününce sizin motoru çalmaya çalışma olasılığı daha yüksek
Motorun direksiyon kilidi kırılmak istenmiş fakat onun yerine büyük olasılık direksiyon mili zarar görmüş,bunu görüncede bırakıp gitmişler
Park yerini değiştiricem derken bu kadar kuvvet uygulacağını zannetmiyorum

asksarabi
30 Eylül 2015, 15:06
Düşününce sizin motoru çalmaya çalışma olasılığı daha yüksek
Motorun direksiyon kilidi kırılmak istenmiş fakat onun yerine büyük olasılık direksiyon mili zarar görmüş,bunu görüncede bırakıp gitmişler
Park yerini değiştiricem derken bu kadar kuvvet uygulacağını zannetmiyorum
Haklı olabilirsiniz. Bundan sonra daha dikkatli parkedeyim. Bizim mahalle guvenli diye disk kilidi ve zincir olmasina ragmen takmiyordum.

asksarabi
05 Ekim 2015, 17:04
Servise gosterdim. Gidon donduruldugunde yuvadan cikiyormus ve yerine oturtmasi cok kolaymis. Bir sikinti olmazmis. Gitmisken Michelin City Grip Winter taktirayim dedim ben de.

Levent
05 Ekim 2015, 17:05
Gidonu çevirdiniz bari kilidi kırmasaydınız, hani gidonu çevirmemiş olsalar,,,, denilesi olay..

velizrsln
06 Ekim 2015, 00:03
böyle bir şeye dava açılsa kaza diye belki hiç mahkeme bile olmaz, bence o şahısın arabasına aynı değerde zarar vermeyi bir düşünün

A.Türker
06 Ekim 2015, 00:34
Gidonu çevirdiniz bari kilidi kırmasaydınız, hani gidonu çevirmemiş olsalar,,,, denilesi olay..

Abi bende bunu yazmaya girmiştim vay be :D