PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 150 scooter Rolanti sorunu

saroxsat
23 Eylül 2015, 14:19
Arkadaşlar Bu motorun karbüratöründen bıktım.Otomatik jikle sorunu vardı motorda soğukken otomatij jikle devreye girmiyordu gitim yenisini aldım.Zaten fabrika ayarlı geliyor gelir gelmez denedim.12v elektirikle denedim sorunsuz çalışıyor.Motordan jikleye gelen elektirikde bir sorun yok.Neyse taktim jikleyi çalıştırdım ama soğukken yime motor rölantide durmuyor jikle karbüratöre takılıyken devreye girmiyormu anlamadım.sanki 20-30 sn kadar hızlı çalısıyo gibi sonrasında yine gaz vermesem duruyor.Motor ısınınca gayet randımanlı bir şekilde çlasıyor.Karbüratörün soğuk iken çalışması arızası dışında hiç bir sorunu yok.Yakıtı gidişi gayet iyi.Sorunumu bir türlü çöezemedim.Yeni karbüratör alsam eminimki yine yapacak sağlam olan karbüratörü böyle küçük bir sorun için değiştirmek istemiyorum.Bilen arkadalardan rica edicem lütfen bu konuda daha önce başına gelen jikle arızasını çözen varsa anlatırsa çok sevinirim.Kafamı karıştıran şey sanki motor soğukken jikle açık durumnda iken çalıştırdığımda jikle motor ısınmadan çok çabuk kapanıyor gibime geldi.4-5 dakika motor ısındıktan sonra kapanmış olsa bir sorun kalmayacak.Yni benim gözlemlediğim jikle soğuk bir motor çalışma sıcaklığına gelmeden 1 dakika içerinde kapanıyor ve ısınmadığı için stop ediyor.Kafam çok karıştı sorun ne olabilir sizlerden yardım isityorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:41 ----------

Yokmu bilgisi olan arkadaşlar?