PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : <<< Lastik Basıncı Sorunu >>>

EXHORT
19 Eylül 2015, 12:38
Merhaba beyler yamaha ybr 125 marka motor kullanmaktayım bu hafta fabrika cıkışlı lastıkleri degiştirdim yerine arka lastik Michelin 90/90-18 57P Pilot Street ve ön lastik ise Michelin 2,75-18 42P Pilot Street taktım...acaba ön ve arka lastık icin en uygun lastik basınçlari ne olabilir :silent::silent::silent:

Son olarak 2 farklı petrolden sisirilen lastigin basınc ölçümleri degeri birbirini tutmuyordu daha dogru sisirme yapabilmek icin ne yapmak gerekir :silent::silent::silent:

Traveler
19 Eylül 2015, 12:48
Kitapçığın da en doğrusu yazar, ybr sayfasına yazarsan söylerler.

Genel de Shell'de hava basıyorum, doğru olduğuna inanıyorum kendimce. Lastikçilerde de hava bastırabilirsin.

etarhan
19 Eylül 2015, 12:54
Eğer bu lastikler fabrika çıkışındaki lastik ebatlarına uygun ise, en uygun (TEK uygun) basınç kitapta yazmaktadır. Kitap yoksa üreticiye sorarak öğrenilebilir. Eğer farklı ebatta lastikler takılmışsa muhtemelen hiç kimse doğrusunu bilemez, belki bir fizik mühendisi hesaplayabilir.

Benzincilerdeki hava saatlerine genellikle güvenilmez. İlle de doğrusunu isterim diyorsanız güvenebileceğiniz bir basınç ölçer (öyle bir şey var mı?) alacaksınız, biraz fazla hava basıp ölçe ölçe indireceksiniz.

Alisilin
19 Eylül 2015, 13:49
ön 25, arka 30.

EXHORT
19 Eylül 2015, 15:19
zaman ayırdıgınız ve tüm cevaplar icin tesekkürler üreticisine sorsam daha iyi olacak...