PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Asya Nostalji 125 dört gün ara verdim mi çalışmıyor.

kararmazadam
15 Eylül 2015, 09:26
Arkadaşlar geçen yıl Temmuz'da sıfır Asya Nostalji aldım. Almaz olaydım. Aldığımdan beri motoru üç gün kullanmazsam zor çalışıyor, dört gün kullanmazsam hiç çalışmıyor. Kaç kez nakliyeye yükleyip yetkili servisine götürmek zorunda kaldım. Tamam abi hallettik, dediler. Olmadı. Bir ay kadar önce başka bir servise götürdüm. Aküyü değiştirdi, bundan sonra sorun yapmaz dedi. Bugün yine üç gün aradan sonra çalıştırmakta biraz sıkıntı çektim. Huyu değişmemiş gibi görünüyor. Bunun nedeni nedir? Veya Antalya merkezde bunu çözebilecek bir tamirci önerebilir misiniz?

Almaz olaydım Çinliyi.

byinfaz.42
15 Eylül 2015, 19:08
abi akü olmasa dahi motor ayakçıkla veya vurdurmaylada çalışır bence elektrik tesisatı veya beyinlerde sıkıntı var

cbf 150
15 Eylül 2015, 19:47
çalışmamasının nedenini açık şekilde yazarsanız yardımcı oluruz

Cumali ALP
15 Eylül 2015, 21:42
Motosikletinizde alarm, gps veya mp3 çalar varmı?

kararmazadam
16 Eylül 2015, 09:48
Teşekkürler. Anlatayım. Eğer belirli bir süre motosikleti kullanmazsam, mesela 4-5 gün, sonra ilk çalıştırmayı yapamıyorum. Ne el marşıyla ne ayak marşıyla çalışmıyor. Hasbelkader çalışırsa sonra sıkıntı çıkarmıyor. Sadece birkaç gün aradan sonra ilk çalıştırmada sıkıntı yaşıyorum.

Motosiklette gps, alarm vs. bulunmuyor.

Cumali ALP
16 Eylül 2015, 13:25
El marşı ile marş bastığınızda motor dönüyormu?

kovboy03
16 Eylül 2015, 13:32
bu tür scooterlar da uzun düre bekleyince yakıt pompası yeterli yakıt veremediği için çalışmıyor bence pompaya baktırın.

seta34
16 Eylül 2015, 13:53
Ilk motorum olur kendisi.
Akuyude degistirsen fark etmez dostum kronik sorunudur bu 3-4 gun iyiymis seninki. Benim 2007 modeldi 1 gun calistirmayinca el marsindan calismiyordu ayak marsina hayvan gibi vurunca zing diye calisiyordu ama şoyle birsey bu dedigimi kışın yaptı.

kararmazadam
16 Eylül 2015, 14:29
El marşı ile marş bastığınızda motor dönüyormu?

Kusura bakmayın ben biraz acemiyim de, motorun dönmesi ne demektir? El marşına bastığımda normal marş sesi alıyorum ama sadece marş sesi motor hiç çalışmıyor. Uzun süre zorlayınca akü zayıflıyor tabii ondan sonra sesi değişiyor. Ama ilk seferde normal marş sesi alıyorum.

kovboy 03: söylediğiniz gibi sanırım. ancak bunu sanayideki ustanın bilmemesi söz konusu olabilir mi? iki ayrı yere götürdüm ikisi de hallettik dediler. zalımlar beni kandırıyor galiba.

seta34: şu sorununu çözsem içim rahat bir şekilde satacağım motoru. daha 1700 km'de, bu haliyle kimseye itelemek istemiyorum ama madem kronik problem artık böyle satacağım sanırım. şehir dışına gidip geliyorum birkaç günlüğüne bazen, gelince motor çalışmıyor çok sinir bozucu bir durum.

Ersin.
16 Eylül 2015, 15:31
Malesefki çinli ve enjeksyonlu olmayan scooterların çok büyük derdidir bu. Bendede znu125 vardı geçen sene genellikle kışın yapardı bu. Bida çin işine tövbe demiştim ama gittm bu seferde yuki retro aldım. Bundada yaz kış demeden 2 gün yattığı zaman hiç bi şeklde marş almıyor. Tabiki tek sorun benzin pompası ve motorum daha 500km'de. Bu 500 km'lik kullanım süresince 5-6 kere sökmüşümdür selenin alt kısmına ulaşabilmek için. Orda depodan gelen hortum olucak. arada bir aparat var daha sonrada tekrar hortuma bağlanıyor ve motora gidiyor. Motora giden hortumu aradaki aparattan söküp(hortum silikondur)ucuna pipet bağlayın. Pipetide 500ml'lik bi su şişesinin kapağını pipet büyüklüğünde delip kendinize bi benzin deposu yapmış olursunuz. O şekilde çalıştırabilirsiniz. Her seferinde nakliye ile uğraşmayın diye söylüyorum ve ustalarında yaptığı budur sadece çalıştırırlar ve hallettik derler paranıza yazık.

kararmazadam
16 Eylül 2015, 15:45
Malesefki çinli ve enjeksyonlu olmayan scooterların çok büyük derdidir bu. Bendede znu125 vardı geçen sene genellikle kışın yapardı bu. Bida çin işine tövbe demiştim ama gittm bu seferde yuki retro aldım. Bundada yaz kış demeden 2 gün yattığı zaman hiç bi şeklde marş almıyor. Tabiki tek sorun benzin pompası ve motorum daha 500km'de. Bu 500 km'lik kullanım süresince 5-6 kere sökmüşümdür selenin alt kısmına ulaşabilmek için. Orda depodan gelen hortum olucak. arada bir aparat var daha sonrada tekrar hortuma bağlanıyor ve motora gidiyor. Motora giden hortumu aradaki aparattan söküp(hortum silikondur)ucuna pipet bağlayın. Pipetide 500ml'lik bi su şişesinin kapağını pipet büyüklüğünde delip kendinize bi benzin deposu yapmış olursunuz. O şekilde çalıştırabilirsiniz. Her seferinde nakliye ile uğraşmayın diye söylüyorum ve ustalarında yaptığı budur sadece çalıştırırlar ve hallettik derler paranıza yazık.

Yine aynı sorunu yaşarsam söylediğinizi deneyeceğim. Yuki Retro çok tatlı bir scooter bu arada. Kazasız belasız kullanın. Ben bunu alırken Honda, Yamaha falan alacak param da vardı ama bu tarz scooter üretmiyorlar. Honda hala Joker üretiyor olsa hiç düşünmezdim.

Ersin.
19 Eylül 2015, 15:07
Yine aynı sorunu yaşarsam söylediğinizi deneyeceğim. Yuki Retro çok tatlı bir scooter bu arada. Kazasız belasız kullanın. Ben bunu alırken Honda, Yamaha falan alacak param da vardı ama bu tarz scooter üretmiyorlar. Honda hala Joker üretiyor olsa hiç düşünmezdim.

Teşekkür ederim sizede kazasız belasız sürüşler. Paranıza yazık derken nakliye için ve usta için verilen paradan bahsettim yoksa motora verdiğiniz para zaten gezdiğinizle amorti edicektir illaki kendini. Çünkü düzelttik sorunu adı altında yaptıkları iş çok basit ve başka parçalara sorunlu diyip değiştirdikleri bile oluyor halbuki tek sorun benzini çekememesi. Sürüşe çıkmasanızda her gün 3-4 dk çalıştırmak bile bu sorunu ortadan kaldırır.

oknglr
19 Eylül 2015, 16:26
Bendede asya nostalji var ilk motorumdu, 3bin km sonra benzer problemler yaşadım sabahları zor çalışıyodu 2-3 gün kullanmazsam dahada szor çalışıyodu ama çalışıyordu snuç olarak :) 4bin km civarı bir gün hiç çalışmadı götürdüm servise birkaç birşeyi değişti , marş motoru kojektör monjektör 3-4 parça bişey ( garanti dahilinde oldu hepsi sadece bakım zamanına denk geldiği için 50 lira verdim yağ vs. değişmesi için ) .ayrıca içindeki hortumlar kontrol edildi komple bazıları değişti bazıları sıkıldı falan. Ondan sonra hiç bir sorun yaşamadım. En son 2 ay garajda kaldı kışın. Şehir dışındaydım geldim, 2 ay sonra bir kaç dakika ayak marşıyla debelenmem sonucu çalıştı hiç tahmin etmiyordum :) Bence bulunduğunuz ilde önerilen bir asya servisi varsa götürün baştan aşağı bi checkup yapsınlar :) O kadar da lanet ettirecek bir motor değil hatta bana göre çin malı scooterlar arasında en sağlamı