PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sessiz egzos istiyorum...

ZümeR
12 Eylül 2015, 10:42
Biliyorum herkes tersini ister +hp yada gürültü için (sözüm ona görünür oluyor muş arkadaşlar) ama ben hoşlanmıyorum o yüzden 4 silindirli bir makina için (XJ6N) tavsiye edebileceğiniz en sessiz egzos ne olabilir ?
Mümkün olsa da elektrikliler gibi hiç sesi olmasa perfect olur aslında..

Evet sesi nasıl kısabiliriz.?

oguzhan6161
12 Eylül 2015, 10:43
Ben de sessiz egzoz seviyorum ::sluu::

snappy x
12 Eylül 2015, 10:46
Sfc den çıkma egzoz var 80 tlye veririm

UNdocab
12 Eylül 2015, 10:50
Genelde en sessiz egsoz orjinal oluyor

Levent
12 Eylül 2015, 10:55
Ben de R6'da orjinal egzoz kullanıyorum, cünkü bangır bangır sevmiyorum, fakat yüksek süratlerde otobanda bu sese ihtiyaç duyuyorum. Eskiden ben de senin gibi düşünürdüm, ya görünürlük ile ne alakası var diye, bildiğin gürültü kirliliği ama, malesef otobanda böyle bir şeye ihtiyaç var, eğer yüksek süratlerde kullanıyor isen,.. Ben araba kullanırken otobanda, egzozlu bir motosikletin geldiğini ve ona dikkat etmem gerektiğini daha motosiklet piyasada yokken hissediyorum, ama benim motosikletimde dikkat ediyorum, sadece motor sesi ve oda araç içerisinden duyulmuyor. Bir ara vanalı egzoz bile araştırdım, acaba istediğimde açıp kapatabileceğim bir durum olabilir mi diye ama malesef yok. Susturucusu cıkan takmatik akrapovicler var, görüntü olarak öyle bir şey tercih edeceğim gibi gözüküyor.

Olcay Avşar
12 Eylül 2015, 11:08
Orjinal eksozdan daha sessizi olmaz.

Ayrcıa evet sesli eksoz farkındalık yaratır, orjinal eksozu delip kesip öküz gibi bağırtmak değil ama homurdayan ve aşırı kafa ütülemeyen bir eksoz sizin diğer araçlar tarafından fark edilmenizi sağlar.

Karalı
12 Eylül 2015, 11:19
pamuk tıka deliğine orjinal egzozun.

ZümeR
12 Eylül 2015, 12:02
Piyasadaki sıfır egzoslar nedense hep gürültülü.
"-Abi şöyle bağırır, tok ses mi istiyorsun, 4 mt den camı kırar bu icat, +5HP garanti bununla.."
Satıcılardaki muhabbetler hep böyle..
Yanlarına gidip sessiz egsoz isteyince şaşırıp kalanlar var. Hiç oynama orjinaliyle diyor. Orjinali olsaydı zaten hiç oynamayacaktım.

Orijinal bir çıkma bulacağız sanırım..

Teşekkürler..

Karalı
12 Eylül 2015, 12:40
Haha ferik egzoza gitmiştim abi dedim ses orjinaline göre biraz tok ve farkedileyim yeter dedim evet şaşırdım dedi niyeki dedim bana gelip abi öyle bir egzoz yapki diyor geçerken anama küfür etsinler:pr:

Murat.K.
12 Eylül 2015, 12:56
sessiz sessiz yaklaşıp bir anda bittikleri için, trafikte ben dahil kimse scooterları sevmiyor. bende bağıran egzoz sevmiyordum ama motosiklet kullanmaya başladığımdan sesli egzozlara daha fazla dikkatimi çeker oldu. gittim bende egzozumu değiştirdim sonunda.

3-4 araba mesafesinden seni fark edeceği kadar sesli olsun. takdir edersin ki araç kullanırken memleket insanı ayna bile kullanmaya üşeniyor. biz onların dikkatini çekip buradayız demek zorunda kalıyoruz. biraz önce yağmur başlayacak diye şirketten çıktım motoru bırakıp araba ile geri döndüm iş yerime. 2 tane scooter biri sağımdan biri solumdan önüme atladı. ne korna var ne sesleri çıkıyor. motor kullanmayan, motorun trafikte durumunu anlayamayan bir herifin önüne atlasalar belki kaza yapacaklar...

UNdocab
12 Eylül 2015, 13:03
Ben modifiye ile z1000 egsozu takıcam motoruma bu egsozların sol tekinde orjinalden beyine bağlı çalışan aç kapa vana var. Düşük devirde hem kapalı sessiz egsoz oluyor hem tork düşmüyor, Yüksek devirde ise hem sesli hemde motorun beygir için rahat nefes almasını sağlayacak şekilde açılmış oluyor.

Tabi bende bu çalışmıycak sabitliycem birnoktaya mecburen

scooboy
12 Eylül 2015, 13:07
2013 xj6n egzos yaptırdım. Orjinali duruyor satabilirim size.

ZümeR
12 Eylül 2015, 14:04

Resimlerini alabilirmiyim.. ?

canerthereal
10 Nisan 2016, 22:30
Scooboy Egsoz hala duruyor mu??

something123
10 Nisan 2016, 23:23

Konuya alinti yapmalisin nerden gorsun senin yaziyi bu arkadaş

canerthereal
12 Nisan 2016, 10:28
Dogru soyluyosunda sen alinti yaptigin halde bana yine bir uyari mesaj gelmiyor ben foruma girmeyeli cok uzun zaman oldu. Alinti yapmayi basaramadim simdide yapamadigim gibi :)

kurubuz
12 Nisan 2016, 11:48
Orjinal eksozdan daha sessizi olmaz.

Katılıyorum. benim egzostan hafif bir vınlama hariç ses duyulmuyor. Egzosun orjinal değilse orjinalini al. Eski motorumda uzun yolda akrapoviçlerden o kadar çektim ki bu motorumda egzosa hiç dokunmuyorum.

vader
12 Nisan 2016, 11:53
Biliyorum herkes tersini ister +hp yada gürültü için (sözüm ona görünür oluyor muş arkadaşlar) ama ben hoşlanmıyorum o yüzden 4 silindirli bir makina için (XJ6N) tavsiye edebileceğiniz en sessiz egzos ne olabilir ?
Mümkün olsa da elektrikliler gibi hiç sesi olmasa perfect olur aslında..

Evet sesi nasıl kısabiliriz.?

Sessiz egzoz fikri bana da başta "garip" geliyordu, ta ki üzerinde orijinal susturuculu egzozu bulunan Kawasaki'mi alana kadar.

Yaptığım ilk uzun yolda sessizliğin nimetlerini görüp (neredeyse sıfır titreşim, baş ağrısı yok , ve genel anlamda yorgunluk minimum düzeyde.) son derece konforlu bir yolculuk yaptım.

Herkese öneririm.

Saygılarımla.

mchi
12 Nisan 2016, 12:27

yardımcı olalım :)

Macabre
17 Temmuz 2023, 11:16
Bu dominarların egzozu gerçekten çok gürültülü. Yani original fabrika çıktısı gürültülü.
Rolantideyken sessiz ama otobanda giderken kendini belli edecek bir egzoza sahip motosiklet önerisi olan var mıdır bir sormak isterim. Mesela Forza ya da KTM 390 ADV nasıldır? Ya da başka motosiklet önerisi olan varsa her türlü öneriye açığım.

bassturbin
18 Temmuz 2023, 11:46
Aynısını yaptım tam istediğiniz şey ve harika şiddetle tavsiye derim.Maliyeti komşudan istenmiş bir matkap ve matkap ucu :cherry:

https://www.youtube.com/watch?v=LfIp9jG-GSQ