PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu seferde Motor sıcakken stop ediyor neden?

aliberkgngr
10 Eylül 2015, 16:55
herkese merhaba yeni motor aldım şuan 90km de soğukken stop ediyordu neyse onu rölanti ayarı cigle felan derken çözdük şimdide motor 10-15 kilometre dolaşıp yavaşlarken yani gazı kestiğimde stop etmeye başladı neden olabilir?
edit : yeniden çalıştırmak içinde 1-2 dk bekleyip cigleyi üste alıp çalıştırmak gerekti.

bursagsli
10 Eylül 2015, 17:35
Benimde aynı sorun benzin yüzünden başıma gelmişti
Motor ısınınca gazı kestiğimde devir yavaş yavaş düşüp motor stop ediyordu. Sonra o benzini bitirip başka yerden benzin aldım sorun çözüldü

aliberkgngr
10 Eylül 2015, 17:38
bir kaç yer de daha okudum benzinden olabilir diye türkiye petrollerinden alıyorum sorun olabilir mi acaba ?

bursagsli
10 Eylül 2015, 17:46
bir kaç yer de daha okudum benzinden olabilir diye türkiye petrollerinden alıyorum sorun olabilir mi acaba ?

Türkiye petrollerinin başka bir istasyonunu dene derim. Aldığın pompada benzin az kalmış olabilir yada pompada solisyon ile temizlik yapılmış olabilir

aliberkgngr
10 Eylül 2015, 17:50
olabilir çünkü pompadan benzin çıkarken böyle köpüklü çıkıyordu inşallah motora zarar vermez

hsk
10 Eylül 2015, 19:05
Bilindik petrol şirketlerin den benzin almanızı tavsiye ederim.
Shell
Opet
Bp

aliberkgngr
10 Eylül 2015, 19:11
bir dahakine oralara gideceğim fakat benzinden olmuyorsa başka neyden olabilir ?