PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KUBA CG 100 Classic Cigle sorunu

aliberkgngr
07 Eylül 2015, 18:08
merhabalar ben yeni motosiklet aldım cg100 classic motor soğukken çalışmıyor cigleyi yukarı almak gerekiyor ısınınca aşağı alıp devam ediyorum fakat cigleyi nasıl sürekli sabit tutabilirim yani soğukkende tek marşta çalışsın sıcakkende ama cigleyle oynamak istemiyorum ne yapmam gerek

Mengu16
07 Eylül 2015, 20:30
Motosiklet çok soğuk bir ortamda değilse 1-2 saatte anca soğur o zaman jikleyi çekmene gerek yok. Ancak buz gibiyse motor jikleyi çekmek zorundasın bundan kaçarın yok. Anca belki otomatik jikleli scooter karbüratörü uydurursan olur ama emme manifoldunu sıfırdan yaptırman lazım, gereksiz maliyet oluşturur çok fazla. Mesaj atmışsın cevap verdim :)

aliberkgngr
07 Eylül 2015, 20:36
teşekkür ederim motor çok soğuk ortamda değil 25 derecelik istanbulda buna rağmen jigle aşağıda iken motor tek marş çalışmıyor cigleyi yukarı alıp çalıştırıp 30 40 saniye gaz vermem gerekiyor motor 35 km de

Mengu16
07 Eylül 2015, 20:42
teşekkür ederim motor çok soğuk ortamda değil 25 derecelik istanbulda buna rağmen jigle aşağıda iken motor tek marş çalışmıyor cigleyi yukarı alıp çalıştırıp 30 40 saniye gaz vermem gerekiyor motor 35 km de
3-5 saat yattıysa motor jikle çekecen hava sıcak soğuk fark etmiyo. Anca yaz sıcağında güneş altında bekletirsen motoru, jikle gerekmeyebilir.

aliberkgngr
07 Eylül 2015, 20:45
teşekkür ederim iyi akşamlar

boora
08 Eylül 2015, 10:10
karbüratör ayarlarını açarsan jikle felan kullanmazsın kışın karda bile 2 sn de kapardı motor

Mengu16
08 Eylül 2015, 10:13
karbüratör ayarlarını açarsan jikle felan kullanmazsın kışın karda bile 2 sn de kapardı motor
O zaman çok benzin yakar. 1 dakika jikle ile uğraşmak yerine, yakıtı yüzde 10-20 artırmaya ne gerek var :)

boora
08 Eylül 2015, 12:46
O zaman çok benzin yakar. 1 dakika jikle ile uğraşmak yerine, yakıtı yüzde 10-20 artırmaya ne gerek var :)

cg de jikle pek işe yaramıyor bunu sende bilirsin :) sadece hava girişini kapatan iki kademeli sistem var. iğne ayarı ile çok çok farkı olmaz yakıtta bence