PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vites geçmiyo yzf r125

tunahan2626
30 Ağustos 2015, 10:24
Uzun süre hız yaptıktan sonra mesela 4 dakika 80 km fln duracakken vites düşüreceğim vites düşmüyo 3teyse kalıyo tekrar stop edip çalıştırdığımda yada 20 saniye falan beklediğimde düzeliyor sorun nedir ?

cıbırlover1
30 Ağustos 2015, 10:57
Benimde sizinkine benzer kücük bir problemim vardı...
Yüksek hizda giderken 80-90 km/sa gibi vitesi 5 den düsürmek istedigimde vites kolu aşagı doğru inmesine rağmen (büyük bir bosluk var) ama vitesim düsmuyordu.. Peki napiyorum baktim vites dusmüyor 4. Vitesteysem öncelikle debriyajı bırakıp , sonrasinda tekrar sıkıp bir yükseltip ondan sonra düsürüyorum ve şıkır şıkır düsüyor... Ama bunu çok sık yapmıyor... 500 km de sadece 2 defa yaptı.. Arkadaslarim benden kaynaklandıginı vites koluna yavaş bastıgımı söylediler bilmiyorum ama servise götürüp sorduğumda ne vites kutusuyla ne de balata ile alakali oldugunu kullanici sebebiyle yapabilecegini söylediler sizde de boyle bir sıkıntı olabilir ...

tunahan2626
30 Ağustos 2015, 11:50
Yüksek hizda giderken 80-90 km/sa gibi vitesi 5 den düsürmek istedigimde vites kolu aşagı doğru inmesine rağmen (büyük bir bosluk var) ama vitesim düsmuyordu.. Peki napiyorum baktim vites dusmüyor 4. Vitesteysem öncelikle debriyajı bırakıp , sonrasinda tekrar sıkıp bir yükseltip ondan sonra düsürüyorum ve şıkır şıkır düsüyor... Ama bunu çok sık yapmıyor... 500 km de sadece 2 defa yaptı.. Arkadaslarim benden kaynaklandıginı vites koluna yavaş bastıgımı söylediler bilmiyorum ama servise götürüp sorduğumda ne vites kutusuyla ne de balata ile alakali oldugunu kullanici sebebiyle yapabilecegini söylediler sizde de boyle bir sıkıntı olabilir ...

Çok teşekkür ederim ışıklarda durduğumda bi bakıyorum 3. Vitesten düşmüyor motosiklet bende debrajı birden bırakıp stop ettiriyorum sonra şıkır şıkır düşüyor ne kadar sağlıklı bilmiyorum ama diğer türlü de kalkamıyor motor kolay kolay

Mengu16
30 Ağustos 2015, 11:56
Öncelikle debriyajın ayarlı olmalı, debriyaj düzgün ayırmalı. Sonra yine sorun varsa vites pedalına basılı tutarken debriyajı yavaşca bırak vites geçer. Debriyajı sert bırakma ki dişliler zarar görmesin. Bide 3. vites veya daha yukarı viteslerde durma, yavaşlarken vitesi tek tek düşür. Normal değil zaten duran motorda vitesle fazla oynamak.

afat
30 Ağustos 2015, 15:15
durmadaan önce yavaşlarken vites düşürmek gerekir.

storm_shadow
30 Ağustos 2015, 16:52

vites değiştirmeyi bilmiyorsunuz. durduğunuz yerde vitesle oynamayın arkadaşlar. o vites hilalleri ne hale geliyor bir bilseniz, tövbe edersiniz bir daha durduğunuz yerde vites değiştirmeye. arabamı bu Allah aşkına yapmayın. kaç yıldır motorsiklet kullanıyorsunuz bilmiyorum ama. vites düşürme. sırası ile hızınız düştükte yapılmalı.

yasin.
30 Ağustos 2015, 21:40
bende yeni z one 180 aldım ornegin durucam rodajda oldugum icin genelde 4 5 bin de attırıyorum vitesi ondan hep üst viteslerde oluyorum frene de bastıgım icin motor zaten gazı bırakınca yıgılıyo ondan dolayı hızlı hızlı vites dusurmem gerekiyor 5 > 4 > 3 derken bi bakıyorum cok yavaslamısım doncegim yere gelmisim 2 vites birden dusuremiyorum debriyajı bırakmak gerekiyo tek debriyajda dusmuyo arada asagı basıyorum ama bos yani hissetmiyosun bide oyle oldugunda panelde vites gostergesinde N yazıyo ama 3 teydi vites yani nasıl boş olabilir debriyajı bırakıp tekrar basıp vites attıgında düzeliyor.

durmadan önce motor freni baya onemli gercek anlamda istediginiz yerde durmanızı saglıyo.
@strorm_shadow peki durdugun yerde 1 den boşa atmak zararlımı veya benim motor yeni oldugu icin arada ayak ayarım kacıyo 2 ye geciyo 1 den bosa atmak daha zor cin malı oldugundanmı artık yeni oldugundanmı bilmiyorumda