PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kawasaki 636c 2005 60 km yol sonunda öksürmesi

ridos
27 Ağustos 2015, 01:54
selam arkadaşlar 60 veya 40 km sonunda motor teklemeye başlıyor gaz yemiyor sanki motorlar devreden cıkıyor öksürüyor en sonunda boguluyor . kontagı kapatıyorum ne kadar cok dinlendirsem sorun o kadar geç geliyor ama dinlendirmesem 50mt sonra gene öksürüyor ve stop ediyor bazende öksüre öksüre gidiyorum bi 40 km daha gazı az actıgımda az öksürüyor çok açtıgımda çok öksürüyor.hararet normal giderkende aynı seyi yapıyor.

Degişen parçalar şimdilik.
1. Benzin pompası

Yardımlarını bekliyorum arkadaşlar

viper17
27 Ağustos 2015, 01:56
Bakmanızda fayda var
http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/111690-efsanevi-problem-bir-motor-neden-7500de-cakilir.html

ridos
27 Ağustos 2015, 20:34
Defalarca bakılmıştır . benim sorunum biraz farklı bu arızayı çözen ustaylada görüşülmüştür.Motoru görmesi gerekirmiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:01 ----------

Kimse yokmu arkadaslar

eroceto
27 Ağustos 2015, 20:42
Buji pipolarından olabilir mi hocam yada bujilerden?

ridos
28 Ağustos 2015, 23:07
bujiler yeni degişti ... pipoları denemedim ... yanlız bizim usta enjeksiyyon sisteminden diyor ... bide öksürdügü zaman benzini çig atıyor

ridos
09 Kasım 2015, 21:49
enjeksiyonları temizledik ooldu

ridos
04 Temmuz 2016, 04:21
sorun gene devam etti arkadaşlar youtube bu arkadaş aynı sorunu yaşamış sonuc olarak ecu beyni aşırı ısından dolayı ateşlemeyi kesiyor bende egzozda kacak vardı onu yaptım ve yalıtım yaptım beyne düzeldi.
serviste ne masraflar cıkardılar enjeksiyon pompa ama nafile hersey ecu ısınmasındadı
buyrun hata bu

https://www.youtube.com/watch?v=-WXraDiJCjY

erkanrdm
05 Temmuz 2016, 02:30
Ecu ısınması biraz uydurma olmuş.senin makinanın olası 2 sorunu war
1 motorun benzin beslemesi
2 elektriksel
Birincisi kuvvet ve muhtemel diyorum

ridos
05 Temmuz 2016, 02:36
Bilader senmi bileceksin yoksa arıza sahibimi ben kendim bizzat böyle çözdüm

erkanrdm
05 Temmuz 2016, 23:10
Senle BİLADER değiliz RİDOS.bak bunuda uydurmussun.actığın konu hakkında naçizane fikrimi belirttim yukarda yardım çığlıklarına bakarak.faydalı olur yada olmaz bilemem yoksa motorun umurumda değil ben insanlara önem veriyorum. Cok biliyorsun enbaşta yapaydın konu açıp sormasaydında bende yazmasaydım keşke.

Shamy
06 Temmuz 2016, 12:25
Sat kurtul 11 yıl olmuş el insaf, nedir bu eski motor hastalığınız anlamadım gitti, al bir 250 0 km keyfine bak. Ben yılların motorcusuyum. 14 tane 4 silindir spor makina sahibi oldum. hala anlatamadım millete dilimde tüy bitti, 3 yaşından büyük 20bin km den fazla spor makina alınmaz diye Türkiyede.
Biz salakmıyız ki o km sporcu motor alıp max. 2 yılda bir 10-15 bin km yapınca satıp yine 0 alıyoruz.

ridos
25 Temmuz 2016, 01:06
para olsa sıfır alARIZ ABİ GÜCÜMÜZ BUNA YETİYOR TSKLER

sey_47
25 Temmuz 2016, 01:17
Konu nasil okunur millete ogretilmeli.
Once konunun tarihine bakilir.
Sonra konu okunur.
Sonra cevaplar okunur, okunmasa bile konu sahibinin cevaplari okunur.
Sonra tarihine bakilir gerekirse.
Sonra yorum yapilir. Gerekliyse.

Adam sorununu belirtiyor,
Sorununu cozuyor.
Cozum seklini belirtiyor.
O sorunun oradan kaynaklanmayacagini mi iddia eden ararsin.
Sat kurtul diyen mi. (Shamy reisi tenzih ederim. Ss ler dedigi gibi. Eskisi binilmez.:))
Satsa, sattigi adam yine gelip konu acacak :D
Ama gayet mantikli bir sorun ve cozummus.
Ecunun isinmasi. Elektronik parcalar, isindiklarinda kartlarda sanirim kopmalar yasanabiliyor.
Notebooklwr falan ne kadar cok isiniyor, omru o kadar kisaliyor. Ben bunu bilirim.
Adamin arizasi da belli. Motorda problem yok gibi, olsa hemen tepki verirdi, hadi bilemedin hemen 10 km de isininca.
Ama bi 50 bi 60 km de ariza yapmasi baska parcanin zamanla olusabilecek etkisinden dolayi oldugu belli.
Sorun mantikli, cozum mantikli. Faydali olmus forum ve motosiklet toplulugu adina.
Bana bisey katti en azindan oyle soyleyeyim.
Gecmis olsun, direk bulup cozunce seviniyor insan.
Kazasiz belasiz.

ridos
27 Temmuz 2016, 00:40
sey_47 agzına aklına saglık tşk ederim aabi

erkanrdm
10 Ağustos 2016, 15:58
Ulen bulaşmayım dedim ama yine birtanesi cikmiş usul yordam nasihatleri vermeye başlamış. Kimin haddine ya! ...oldu olucak tuvalet nasil kullanilir bunuda yazaydın.Birdahaki sefere sorariz inşallah.konu nasil okunur anlaşilir yorumlanir cevaplanir.kesinlikle katılıyorum.
Kimsenin bişey iddia ettiği yok kaldıki burası motorunda sorun olan insanların diğerlerinden fikir aldığı danıştığı bir yer bunu anlayamamış olmak acı birşey ama sorun değil olabilir,yok farklı ise ona göre susalım yazmayalım.
Adam bir yildir dert yaniyormuş probleminden.malum laptop la motorlar aynı prensibe dayalı çalışırlar.klavyeden halledersin canım nolucak.cok medeniyet gördünüz ya usul yordamin dip yapmışsınız parçalarsın .

birinin bu insanlara board söküp laptop söküp takmakla bu işlerin arasındaki farkı anlatması lazım
Ben söylerim çünkü ben yıllardır motor yapıyorum uğraşıyorum hayatımı bu işten kazanmiyorum sevdiğim için yapıyorum.ben fikrimi belirttim adam bilader diye sert cıktı -öbürüde gelmiş nereden vazife edindiyse onu da anlamadım.

redlion999
10 Ağustos 2016, 16:24
Kesin fıtık. Kaynımda var aynısı..

Sorunun düzeldiğine sevindim :cat: