PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : nolur yardım edin

üniversiteli
26 Ağustos 2015, 21:15
asya nostaljim var kontak çeviriyorum far yanıyor korna basıyor ama marj almıyor ayak marşından da anlamadığım için yapamıyorum. motorcu ya gittim motor açmamız lazım dedi motor yapılcak dedi bazı arkadaşlarım akü boşalmıştır dedi sizce neyden kaynaklanabilir çok teşekkür ederim şimdiden.

linkinpark20
26 Ağustos 2015, 21:30
Kardeş youtube den falan ayak marsı nasıl yapılır izle ayak marsıyla calısırsa sorun akudendir büyük ihtimal.

pcmnyk
26 Ağustos 2015, 21:31
marj almıyordan kasıt düğmeye basınca marş sesi gelmiyormu yada marj dönüyor motor çalışmıyormu.

oguzhan6161
26 Ağustos 2015, 22:11
Usta hemen neye göre motoru açmamız gerek dedi ki ? Bunun bir sürü sebebi var. Temel problem akü. Usta nelere baktı? Muhtemelen ayak marşından da denemiştir ?

mstr88
26 Ağustos 2015, 23:19
Geçen hafta aynı sorun benim de başıma geldi. Motor uzun süredir yattığı için önce aküden sandık. Ayak marşı ile çalıştırmayı denedik fakat motor marş almamaya devam etti. Benim sorunumda marş motoru ses yapıp kalıyordu. Sonradan öğrendim ki marş motoru bozulmuş. Yenisini taktırınca tek seferde çalışmaya başladı.

Ayak marşını denemediyseniz önce onu deneyin. Yine çalışmıyorsa başka bir ustaya götürün derim.

seta34
26 Ağustos 2015, 23:54
Usta para kazanmak istemis.
Ayak basmakta birsey yok ilk motorum olur kendisi.
Orta sehpaya al.
Duz sekilde basma pedala ayaginin,bacaginin ic tarafini grenaja yasla nasil anlatilir bilmem ama artcinin sirtini dayadigi yerden tutun ve gaz vererek bas pedala.
Birde nasil oldu bu durum anlat bakalim 1 ay yatti mi. Bigun gezdin aksam koydun sabah mi calismadi. Yagina falan bakiyor muydun?

üniversiteli
27 Ağustos 2015, 11:56
marşa basıyorum tık diye bir ses geliyor sadece ama far ve sinyallerde sorun yok akü bitmiştir diye aküyü götürüp şarj ettirdim şarj ettirmeden önce çalışacak gibi oluyordu şarj ettirip taktım geri bu sefer marşa basınca sadece tk diye ses gelmeye başladı

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

motor bir hafta yattı çalışmadı sonra ayaktan marş almaya başladı ama biraz sürdüğün zaman marştan da tekde alıyordu son biraz yol yaptım 100 km kadar dinlenerek eve geldim 1 saat dinlendirdim tekrar çalıştırdım stop etti 15-20 kere denedikten sonra çalıştı stop etti daha çalışmadı ayak marş danda anlamadığım için 3-4 kere denedim beceremedim bıraktım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

sadece tık diye ses geliyor