PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaskın içinde daralıyorum

Sinan58
22 Ağustos 2015, 20:53
Öncelikle Selamun Aleyküm herkese,
Kapalı ortamlarda pek duramıyorum, daralıyorum maalesef;
Bu zamana kadar denediğim kaskların hepsi beni daralttı nedense zaten çoğuda pek kaliteli kasklar değillerdi.
Gerçek manada kaliteli kasklardan bir tane alsam bu kasklardada aynı sorunu yaşarmıyım, yani hava alma konusunda daha iii olurlarmı bu kasklar.
Birde kask tavsiyesinde bulunursanız sevinirim...
Şimdiden teşekkür ederim.

gurkanerkan
22 Ağustos 2015, 21:09
Eğer daha iyi hava sirkülasyonu sizi daha iyi hissettiriyorsa vizörü bir tık açabilirsiniz. Kaliteli kask alacak durumunuz varsa alın tabi ki ama pek farkedeciğini sanmıyorum.

Darkcity2000
22 Ağustos 2015, 21:31
Pek farketmeyecek.. su tip kask lara bir bak hic yoktan iyidir.

https://lh6.googleusercontent.com/proxy/ZvlP0r3_gRU1R8XSehfRyuorTYtpGQx2SLXY8-L_Dshgbz2AjyyLPS3zoKEh2RpvFV3duyN_37DHD7SaSFKMzMdg 42SRjsOujpBZ-srrOC4szNTQmuZMuynOGqtCoTWdcnyMWMWgy8zPZOiw5g=w384-h384-nc

umuttuna
22 Ağustos 2015, 21:39
Hocam sen once bu fobinin tedavisini olmaya calis yoksa her kask o etkiyi yapacak sana.

myagdi
22 Ağustos 2015, 21:43
çeneden açılır, güneş vizörlü kaskları deneyin. şehir içi düşük hızlarda kaskın önü açık ve güneş vizörü gözleri kapatır konumda kullanmak epey ferahlatır.

hakikiteker
22 Ağustos 2015, 22:22
Vizörü rüzgardan çok rahatsız olmadıkça tam kapatmayın, bir tık açık kalsın. Benim arkadaşın da kask fobisi varmış, geçen gün ilk defa kask taktı. Daha takar takmaz fırlattı kaskı, zor yakaladım düşmeden :D Çok komikti o hali :D :D

Bu arada bunun üzerine gitmeyi deneyin bence, başkalarının da bunu kullandığını düşünün ve kendinizin neden yapamayacağınızı sorgulayıp üstesinden gelebilirsiniz bence. Olmazsa uzman desteği alın, hallolana kadar kasksız falan kullanmayın sakın.

seta34
22 Ağustos 2015, 23:15
daraliyorum sabri kardeş bunaliyorum.
Kask zaten daraltmasa kafan icinde dans eder. En iyisi cene acilir bir kask al ve fobini yenmeye calis

muAff
22 Ağustos 2015, 23:30
Ne çene açılır ne de yarım kask almak mantıklI. Zaten bu kasklardan neden var anlamış değilim. Yüksek fiyatlara bile çene açılır kask alıyorlar, ben güvenliği 0 olarak görüyorum şahsen.

Ya bu korkuyu yenin, tedavi alın ya da motor hayalinizi yarıda bırakın açık ve net. Ya loş anlamayın fakat bu konu yabana atılacak cinsten değil. Çok önemli bir konu. Tedavi almaya bakın...

Sinan58
23 Ağustos 2015, 02:05
Eğer daha iyi hava sirkülasyonu sizi daha iyi hissettiriyorsa vizörü bir tık açabilirsiniz. Kaliteli kask alacak durumunuz varsa alın tabi ki ama pek farkedeciğini sanmıyorum.

Sağolun teşekkür ederim daha çok hava alınca biraz daha rahatlayacağımı düşünüyorum açıkçası.
Kaskın camını tamamen açsam dahi genede daralıyorum maalesef...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:51 ----------

Pek farketmeyecek.. su tip kask lara bir bak hic yoktan iyidir.

https://lh6.googleusercontent.com/proxy/ZvlP0r3_gRU1R8XSehfRyuorTYtpGQx2SLXY8-L_Dshgbz2AjyyLPS3zoKEh2RpvFV3duyN_37DHD7SaSFKMzMdg 42SRjsOujpBZ-srrOC4szNTQmuZMuynOGqtCoTWdcnyMWMWgy8zPZOiw5g=w384-h384-nc

Sağolun teşekkür ederim,
bu tip kasklar güvenliği azaltırmı acaba??? daha güvensiz duruyor sanki

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:53 ----------

Hocam sen once bu fobinin tedavisini olmaya calis yoksa her kask o etkiyi yapacak sana.

Sağolun teşekkür ederim hocam,
bu bende küçüklükten beri var aslında maalesef...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:55 ----------

çeneden açılır, güneş vizörlü kaskları deneyin. şehir içi düşük hızlarda kaskın önü açık ve güneş vizörü gözleri kapatır konumda kullanmak epey ferahlatır.

Sağolun teşekkür ederim,
güneş vizörlüklü kasklar güvenlik konusunda taviz vermezmi acaba???

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:57 ----------

Vizörü rüzgardan çok rahatsız olmadıkça tam kapatmayın, bir tık açık kalsın. Benim arkadaşın da kask fobisi varmış, geçen gün ilk defa kask taktı. Daha takar takmaz fırlattı kaskı, zor yakaladım düşmeden :D Çok komikti o hali :D :D

Bu arada bunun üzerine gitmeyi deneyin bence, başkalarının da bunu kullandığını düşünün ve kendinizin neden yapamayacağınızı sorgulayıp üstesinden gelebilirsiniz bence. Olmazsa uzman desteği alın, hallolana kadar kasksız falan kullanmayın sakın.

Sağolun teşekkür ederim,
o arkadaşınızla aynı durumdayım sanırım kaskı kafama takınca boğulacak gibi oluyorum takmayıncada zaten olmuyo,
üzerine gitmeyi deneyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:59 ----------

daraliyorum sabri kardeş bunaliyorum.
Kask zaten daraltmasa kafan icinde dans eder. En iyisi cene acilir bir kask al ve fobini yenmeye calis

Sağolun teşekkür ederim,
cidden çok fena daralıyorum ama.Çene açılır kaskda diğeri kadar güvenlimi acaba pek emin değilim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:02 ----------

Ne çene açılır ne de yarım kask almak mantıklI. Zaten bu kasklardan neden var anlamış değilim. Yüksek fiyatlara bile çene açılır kask alıyorlar, ben güvenliği 0 olarak görüyorum şahsen.

Ya bu korkuyu yenin, tedavi alın ya da motor hayalinizi yarıda bırakın açık ve net. Ya loş anlamayın fakat bu konu yabana atılacak cinsten değil. Çok önemli bir konu. Tedavi almaya bakın...

Sağolun teşekkür ederim,
maalesef bu bende küçüklükten beri var bu yüzden yüzemiyorum maalesef;
hadi yüzmeyi geçtim kafama su dökünce bile daralıyorum çoğu zaman.
O kasklar iii güzel aslında ama güvenlikten taviz vermemek lazım haklısınız...

telike
23 Ağustos 2015, 02:07
Psikolojik bir rahatsızlık olabilir. Fobiler gibi. Destek ve terapi almayı denediniz mi? Bu sorunu aşamıyorsanız binmeyin. Kasksız binmek olmaz kask takıp rahatsız ve baskı altında kullanmak da olmaz. Bu da zararlıdır

Sinan58
23 Ağustos 2015, 02:12
Psikolojik bir rahatsızlık olabilir. Fobiler gibi. Destek ve terapi almayı denediniz mi? Bu sorunu aşamıyorsanız binmeyin. Kasksız binmek olmaz kask takıp rahatsız ve baskı altında kullanmak da olmaz. Bu da zararlıdır

Sağolun teşekkür ederim,
tam olarak sebebini bilemiyorum ama kaskı kafama takmayla çıkarmam bir oluyo aslında, ama takmadanda kesinlikle ve kesinlikle olmuyo;
dediğiniz gibi kasktan dolayı rahatsız olurken motorun zevkide biryere kadar çıkıyo daha sonrasında çıkmıyo, ne yapacağım bilmiyorum

yeknet
23 Ağustos 2015, 04:08
Olur öyle ilk zamanlar sonra alışırsın. Bu sıcaklarda zor, sonbaharı bekle.

Mehmet Turan
23 Ağustos 2015, 04:28
Bende motosiklete ilk başladığımda kask çok bunaltıyordu. Şimdi eve girmeden kaskı çıkartmıyorum, elimde taşımaya üşendiğim için :mrgreen:

burakmetu
23 Ağustos 2015, 04:39
Eğer fobiden kaynaklı bir sorunsa kapalı psikoterapi ile bu sorununu halledebilirsin. Bilişsel davranışçı terapi konusunda uzmanlaşmış bir danışmanda bu sorununu yenmene yardımcı olur.

HalilSefaköy
23 Ağustos 2015, 08:42
Hocam henüz kask tecrübem ve ehliyetim bulunmuyor. (Motosikletim de yok.)
Ama bence bunlardan deneyebilirsin aklıma gelen ilk öneri bu oldu.
Üstündeki tereği çıkart rahatsız ederse, çene mesafesi fazla ve havadan olacağını düşünüyorum.
Ama rahatsızlığın varsa arkadaşların da dediği gibi tedaviden kaçınma. Bunun ayıbı yok...
http://i60.tinypic.com/i4nwn7.jpg
Marka temsilidir.