PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kayıp muayene kağıdı ve egzos pulu, ne yapmalı?

atoprak
22 Ağustos 2015, 14:52
Arkadaşlar merhaba,

Dalgınlığıma geldi, atladım. Motorun eski sahibide sanırım kaybetmiş ruhsat cüzdanını. Çok acayip bir şekilde 1 ay sonra anladım durumu.

Motorun satışını yaptık, ruhsatımıda çıkarttım ama ruhsatın üzerinde muayne bilgilerinin olmadığını anladım (yani polis bana ruhsat olarak tek yaprak verince!).

Durum şu, ruhsat tamam, trafik sigortası tamam ama 2013 model motorun muayne kağıdı ve egzos pulu yok(normalde arabalarda oldugu için motordada olduğunu düşünüyorum!).

Başım ne kadar derde girdi? Ne yapmam lazım ?

Teşekkürler

pcmnyk
22 Ağustos 2015, 14:55
Muayene yapragi almak icin fazla para odersin.birde muayene kagidi olmadigi icin hemen muayene yaptirman lazim .

Olcay Avşar
22 Ağustos 2015, 16:02
öncelikle şunu anlayalım, ruhsat iki ayrı sayfadan oluşur. senin yok dediğin muayene bilgilerinin olduğu ruhsat sayfası mı yoksa muayene istasyonun verdiği rapor mu?

Yani trafik tescil sana adın soyadın bilgilerin yazan ruhsat sayfasını verdiğinde elinde diğer yaprak yok muydu?

Eğer dediğim gibi diğer ruhsat sayfası yok ise kayıp ettim diyip yenisini çıkartırsın, muayene tarihi geçtiyse yeni muayene yaptırırsın.

ruhsat yaprağı 90 tl civarı idi sanırım.

atoprak
22 Ağustos 2015, 16:45
öncelikle şunu anlayalım, ruhsat iki ayrı sayfadan oluşur. senin yok dediğin muayene bilgilerinin olduğu ruhsat sayfası mı yoksa muayene istasyonun verdiği rapor mu?

Yani trafik tescil sana adın soyadın bilgilerin yazan ruhsat sayfasını verdiğinde elinde diğer yaprak yok muydu?

Eğer dediğim gibi diğer ruhsat sayfası yok ise kayıp ettim diyip yenisini çıkartırsın, muayene tarihi geçtiyse yeni muayene yaptırırsın.

ruhsat yaprağı 90 tl civarı idi sanırım.

Merhaba

Muayne bilgilerinin olduğu yaprak yok. Elimde sadece trafik tescilin verdiği ruhsat sayfası var.
Tekrardan muayne yapmam gerek yok sanırım. Motor 2013 nisan tescilli.

Bu yaprağı trafik tescil çıkartır değil mi?

enxdesign
22 Ağustos 2015, 23:30
Şöförler odasından ek-1 belgesi alıp, trafik şubeye uğrayıp, ardından muayeneye girmen gerekiyor.
Motosikletler için egzoz emisyon pulu gerekli değil.

atoprak
26 Ağustos 2015, 14:14
Arkadaşlar referans olması açısından yazmak istedim.

Böyle bir durumda trafik tescil bürosundan (herhangi) randevu alıp (randevu internet üzerinden alınıyor), randevu saatinde gittiğinizde hızlıca belgeyi yeniden çıkartıyorlar... ruhsat belgesi, trafik sigrotası ve kimliğiniz ile gitmeyi unutmayın. Tercihen fotokopileride yanınızda olsun.

hızlıca hazır bir dilekçeye imza atıyorsunu ... 102TL ödeme yapıp belgeyi alabiliyorsunuz.

Motor 2013 Model oldugu için 2016 Nisan a kadar muayneden muaf oldugundan ek bir işlem yapmama gerek kalmadı.