PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tvs Apache subap ayarı nasıl yapılır

ganay
21 Ağustos 2015, 22:42
Merhaba
Motorumdan gelen çarpma sesinden baya rahatsız Olduğum için subap ayarını kendim yapmak istiyorum adım adım nasıl yapabilirim anlatırsanız yada bir sayfaya yönlendirirseniz cok sevinirim

muAff
22 Ağustos 2015, 00:37
Sübap işi öyle basit bir iş değil açıkçası. Hele ki burda anlatacak kadar...

Buradan yardım bulamazsınız, youtub'da video varsa belki yardım eder. Ha eliniz fazla yatkın değilse böyle işlere hiç ama hiç tavsiye etmem. Zaten sıcaklarda fazla sea yapması normal. Ben de sübap ayarı için gittim geçen, servis elemanı baktı raz bir şey yok onda dedi gönderdi...

ganay
22 Ağustos 2015, 03:41
Sende de mi tvs var

SkylineWalk
25 Ağustos 2015, 00:33
güvenilir bir usta bul onun başında dur yapsın hiç basit bir iş değil adı üstünde ayar

emre xt125
25 Ağustos 2015, 02:05
önce subaplarin boşluk değerini kitapçıktan bulacaksin sonra bi sentil çakisiydi sanırım ondan temin edeceksin. Subaplarin olduğu kısmı açarak subap arasında uygun değerdeki sentil i koyara vidayi sıkacaksin kabaca böyleydi subap ayarı diyerek videolari izleyebilirsin

pcmnyk
25 Ağustos 2015, 07:57
Kendin yapmayi öğrenirsen daha iyi olur ustaya verirsen basinda bekle bisey olmasin. Bitane ustaya eskiden subap ayari yaptirirken usta o supabi ezen vidayi penseyle cevirmeye calisiyordu hep zedeledi vidanin basini adamlar eline dogru duzgun anahtar bile almadan is yapmaya calisiyor.

LynXMaSTeR
25 Ağustos 2015, 10:50
kullanım kitapçıklarında bu ayarlar anlatılmıyor, bende cbr250r için araştırdım ama nette döküman bulamadım.
kolay bi iş değil, ancak yapılamayacak bi iş de değil. biraz sabır ve ince işçilik istiyor.

emre xt125
25 Ağustos 2015, 13:12
kullanım kitapçıklarında bu ayarlar anlatılmıyor, bende cbr250r için araştırdım ama nette döküman bulamadım.
kolay bi iş değil, ancak yapılamayacak bi iş de değil. biraz sabır ve ince işçilik istiyor.

benim motor yamaha yzf r125, googleye yzf r125 service manuel yazdım yaklaşık 500sayfalık pdf dosyası çıktı motorun a dan z ye her şeyi vardı.