PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk Motor Cbr 125 olur mu?

burak91
21 Ağustos 2015, 20:05
Merhabalar,

İstanbul Beyoğlun da yaşıyorum. Yaş 24 1.72 boy 85 kilo var(biraz göbekliyim:)).
İlk motorum olarak Cbr 125 düşünüyorum. Dönüş açısı az olduğundan arkadaşlar zorlanırsın diyorlar ama..

Sizce nasıl olur fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Bthndmrl
21 Ağustos 2015, 20:11
Bence ybr diyeceğim ama kendinize hakim olursanız olur yani 125 cc ama sonuçta bir ss huyu kötüdür

EldekiDebryj
21 Ağustos 2015, 20:13
Dönüş açısı mı darmış.. hmm 125-250cc bu tarz motorlari abartip ss gözüyle bakmasak iyi sanki..yzf r125 dersen baska konusurdum oturus açısından ama cbr gayet rahatbir motor başlanabilir bence

omer2to
21 Ağustos 2015, 20:15
grenajlara yazık edersin

imtarky
21 Ağustos 2015, 20:20
Nasıl bir dönüş açısı alacaksın :D Şaka bir yanada dönüş acısı vs vs bunların hepsini rahat yapabilirsin ayrıca şu grenajlara yazık ederiz muhabbetide çok sıktı ve çok boş bir muhabbet. Siz her motor yattığında veya düştüğünde hemen grenajların parçalandığını fln mı zannediyorsunuz ?

oakley
21 Ağustos 2015, 20:36
Cruiser tarz motor almaya karar vermeden once bende bu modeli dusunuyordum yaptigim arastirmalar neticesinde. Baslangic icin uygun oldugu yaziliyor sagda solda. Ss tarz severlerin mutlaka elinden geciyor bu model zannimca

snappy x
21 Ağustos 2015, 20:46
İlk motor olarak güzel bi tercih ben snapyden sonra r25 almaya karar verdim

Berkay*
21 Ağustos 2015, 21:06
3. 4. Motor olarak düşün cbr 125'i. Büyük gelir ilk motor için. (!)

ayzek
21 Ağustos 2015, 21:25
Bende beyoğlunda oturuyorum böyle bir semt ve cbr dosluğunuz çok kısa sürecek gibi tabi kapalı garaj ve otoparka bırakmaz iseniz :)

emrb
21 Ağustos 2015, 21:27
mengü gelir cbr alıp 1 ay binip çaldıracağına pulsar al ömür boyu bin der :cherry:

güzel bir eğitimden sonra ilk motor cbr 250de olur cbr 500de.Gidon turu falan sıkıntı yaratmaz.Bir hyosung değil sonuçta.

ayzek
21 Ağustos 2015, 21:30
mengü gelir cbr alıp 1 ay binip çaldıracağına pulsar al ömür boyu bin der :cherry:

haksızda sayılmaz bizim bu semtte evin önüne çekersin iki dakka su dökmeye eve girersin çıktığında motor yok 100 cc lil mondiali bile 2 kere çaldılar yokuş aşağı kaptırıp gidiyorlar sonra atıyorlar ama cbr ı atmazlar :) buna ek olarak bir kerede eylemde barikat yapmışlar motoru zor kurtardım :)

oguzhan06
21 Ağustos 2015, 21:31

güzel bir eğitimden sonra ilk motor cbr 250de olur cbr 500de.Gidon turu falan sıkıntı yaratmaz.Bir hyosung değil sonuçta.

İlahi mengü16 bey :cherry:

burak91
21 Ağustos 2015, 21:41
Arkadaşlar yorumlar için tşk.
Bir kaç ek bilgi daha vereyim. Yaklaşık 12.000 bütçem var. Kask,mont,eldiven,ruhsat,sigorta işleri dahil.
Almışken iyi birşey almak ve uzun bir süre kullanmak istiyorum.
Cbr da çok hoş duruyor açıkçası(siyah olanı), Honda Esesngül Servis durumu içinde iyi yorumlar okudum.
Hafta ortası almayı planlıyorum, ayrıca garaj var. :)

000000
21 Ağustos 2015, 21:54
olur.Hemde enfes olur.

Mont, eldiven için yurtdışı bak. TR'de paranı çar çur etme

emrb
21 Ağustos 2015, 21:54
Arkadaşlar yorumlar için tşk.
Bir kaç ek bilgi daha vereyim. Yaklaşık 12.000 bütçem var. Kask,mont,eldiven,ruhsat,sigorta işleri dahil.
Almışken iyi birşey almak ve uzun bir süre kullanmak istiyorum.
Cbr da çok hoş duruyor açıkçası(siyah olanı), Honda Esesngül Servis durumu içinde iyi yorumlar okudum.
Hafta ortası almayı planlıyorum, ayrıca garaj var. :)

demedi deme cbr 125 alırsan en fazla 2 ay sonra sıkılacaksın,uzun yolda biraz daha gitsin isteyeceksin.Cbr 125 ile 250 arasında kalıp olarak pek fark yok.Hatta bütçesi el verişli olanlar ve motor işini hobi olarak yapmak isteyenler için 125-150 cc gereksiz bence.ikinci el temizinden cbr 250 alabilirsin.Cbr 250 bir kaç kere kullandım göz korkutacak kadar gücü yok motorun hatta benim apacheden inip cbr 250 alırsam beni kesmez dedim.Amca oğlu motora cbr 250 ile başladı yaklaşık 5 ay önce falan,hiç bilmiyordu motor sürmeyi eve ben getirdim motoru.Şimdi yetmiyo demeye başladı :) Cbr 125 kullanıcılarıyla da bu konuyu konuşabilirsin dediğimi diyeceklerdir.Tabi ilk başta eğitim...

SametSenel
21 Ağustos 2015, 22:42
Alabilirseniz 250 alın,125 cidden yetersiz özellikle uzun yolda. İlk motor gayette olur zaten,bisiklet gibi alet. Alırsanız ilk iş o iğrenç lastiklerinden kurtulun sadece.

sey_47
21 Ağustos 2015, 23:10
250 al 250. Sıkılırsın 125 ten uzun yola gelmez. Varsa az daha koy 250 lik iyidir.

!Lk£®
21 Ağustos 2015, 23:40
ilk motor olarak ya dandik bi çinli al, illa cbr alacaksan da 2. el almaya bak.olmaz demiyorum ama en kötüyü düşünmek lazım, her ne kadar dikkat de etsen bi anlık dalgınlık ile o motor düşecek :)

burak91
21 Ağustos 2015, 23:57
Ben düşüreyim de sıkıntı yok hocam, 2. ele pek sıcak bakmıyorum. :cherry:

cemmoto41
22 Ağustos 2015, 00:17
bu akşam cbr 125 olan bir arkadaşla motor sürdük ve üzerine muhabbet ettik kendisinin acemilik yapıp düştüğünü söyledi ve ilk motor için çok iyi olabileceğini anlattı ybr ile aralarında ciddi fark var 3 hp 3 küçük bir fark ama gazı açtık adam yürüdü yani ben 100 o 110 yaptı düz bir yolda ama arada ciddi mesafe vardı ve o iki kişiydi ben ybr aldım düştüm koruma demirim sayesinde motorda hiç bir şey yok o şekilde ama çok güzel bir motor 125 cc nin kabiliyetine göre

muAff
22 Ağustos 2015, 00:18
Motorun var olma amacı başlangıç motoru...

Muhteşem olur. Bütçe varsa direkt başlayın.

Olmaz diyenler Ybr ile Cbr arasında 170 cc'lik çinli farkı kadar fark olmasaydı sokakta Ybr göremeyeceklerdi haberleri yok...

Mengu esprisi yine kahkaha boğdu ya. Mengu lütfen alınma. :)

A.Türker
22 Ağustos 2015, 01:32
olur ben yaptım oldu :D düşürüp kırsan bile grenaj parası zaten başka bir motor al satla aynı paraya gelir koruma takozları tak tamam. dönüş açısı dar değil ama olduğun yerde dönerken evet düşmeye çok meyilli ona dikkat edeceksin. ybr ile karşılaştırılacak bir motor değil ayrıca :pr:

cıbırlover1
22 Ağustos 2015, 02:16
Dostum benim ilk motorum CBR 125 daha önce 150 km kadar sadece baska çinli bir motor kullanmistım... Eğer bilincli bir kullanici isen kullanimi en kolay olan motorlardan biri ve çok zevkli bir makina , hele lastiklerini rosso 2 ile degistirirsen tam bir viraj makinasi olur ona guvenirsin o da sana güvenir kaç yaptin diyorsan maksimum 94 yaptim cunku hiz seven biri degilim 80 le giderim normal yollarda lastiklerim bridgestone ve bana güven veriyor Allaha sonsuz sükurler olsun ki neden CBR aldim demedim tam aksine iyi ki cbr 125 almisim dedim ... Al ama pahali bir motor ilk bakimda serviste 180 lirami yedi kerata :)

burakmetu
22 Ağustos 2015, 03:17
Cbr 125 başlangıç motoru olsun diye yapılmış zaten ekonomik olarak sıkıntı yaşamıyorsan al kullan ama bir düşersem yaptıramam fln diyorsan o zaman commuter tarzı olanlara bakabilirsin

LynXMaSTeR
23 Ağustos 2015, 17:53
bende 250lik var dönüş açısı biraz dar, öyle bisiklet gibi döndüremiyosun.
normalde 2 aracın anca geçebildiği bi sokakta bir seferde tam tur döndüremezsin, ama yolda giderken gayet rahat, sürekli u dönüşü yapmayacaksan sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum.