PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pist , parkur gibi alanlari sivil vatandaslar kullanabilir mi?

toyoglu
21 Ağustos 2015, 18:39
Selamlar selcuktan size arastiripta cevap bulamadigi bir soru."defalarca acildi bu konu"cu arkadaslar gelmeden bilgi istiyorum cunku ben bulamadim pistlerde motosiklet surmek isteyen sivil vatandas parasini verip bu pisti kullanabilir mi kullanirsa bunun maliyeti nedir tesekkurler.

SweentLy
21 Ağustos 2015, 18:55
İstanbul parkta halk için pist günleri oluyor. Onlara katılabilirsiniz.

hayko5
21 Ağustos 2015, 19:02
İstanbul parkta halk için pist günleri oluyor. Onlara katılabilirsiniz.

Adam İzmir'de

SweentLy
21 Ağustos 2015, 19:26
İzmir'de olduğunu görmedim.
İzmir'dede yanlış hatırlamıyosam Ülkü Pisti var ama halka açık mı bilmiyorum

toyoglu
21 Ağustos 2015, 19:26
Izmirde izmir park varmis ama ben henuz izmire gecmedim malum yaz tatili sadece boyle pist alanlarinin ucret karsiligi halkin kullanimina acilip acilmadigini merak ediyorum cunku mevcut motosikletimi supersporta tasimayi dusunuyorum.

BatuhanK
21 Ağustos 2015, 20:51
İş biraz daha uzun ama ülküde pist günü veya ver paraya gir gibi bir sistem yok. Komple pisti kiralamanız gerekiyordu diye hatırlıyorum

SAMETD
21 Ağustos 2015, 21:42
Askeri kart lazım babam subay kartını gösterip benle 2 arkadaşımı sokmuştu. Yanında büyük varsa girersin sorun olmaz.

telike
21 Ağustos 2015, 22:14
İş biraz daha uzun ama ülküde pist günü veya ver paraya gir gibi bir sistem yok. Komple pisti kiralamanız gerekiyordu diye hatırlıyorum

evet kanka komple pisti kiralıyorsun o da baya geçiyor :D ambulansı zartı zurtu diye 3-4-5 bin tl gününe göre değişiyor. paddoc da veriyorlar. kıyak iş. paran varsa yan cepte bence yapılır. ha bi de enduro pistleri var. bu pistler de genelde kulüplere ait oluyor. yani şükrü saraçoğlu stadı gibi. istersen maç yapabilirsin :) aziz başgan okey verirse :D

toyoglu
22 Ağustos 2015, 00:01
Yok aga ben vazgectim 4 bin ne yav ben motoru bile 100 lira ucuza alsam kar sayan adamim esnafim ogrenciyim yaziktir gunahtir :)

muAff
22 Ağustos 2015, 00:12
Motovlogger'lar pistte videolar atıyor hep ?

O kadar zor olduğunu sanmıyorum. Fiyatını filan bilmem ama Pist günleri oluyor. Bu günlerde seans alıyorsunuz. 1 seans yanlış hatırlamıyorsam 20-25 Dakika sürüyor. Full ekipmansız giremiyorsunuz. Motorun sağına soluna bakıyorlar ve aynaları kapatıp ya da çıkarıp giriyorsunuz.

250 cc altı motorlar için önerilmez.

Sepya
22 Ağustos 2015, 01:45
Yok aga ben vazgectim 4 bin ne yav ben motoru bile 100 lira ucuza alsam kar sayan adamim esnafim ogrenciyim yaziktir gunahtir :)

Adam en kralından espri yapmış yalnız :)

Neden önerilmiyor 250 cc altı için?

shruikan
22 Ağustos 2015, 02:37
Neden önerilmiyor 250 cc altı için?

3-4 tur atana kadar süren dolar, bi zevki olmaz.

telike
22 Ağustos 2015, 06:30
aynaları kapatma nedir ya?

muAff
22 Ağustos 2015, 10:18
Nedenini bilmiyorum arkadaşlar... Fakat Pistte hiç aynası açık motor görmedim. Böyle bir kural var.

Arkadaşlar bu iş karma oluyor. Aynı pistte bir sürü motor oluyor. Tek başınıza olsanız -ki bu da şöyle bi 5-6 bin TL verip kiralamak oluyor- neyse derim... 250 cc altı motorların maksimumu kaç km ? 130 (Cbr 125 vesaire). Oradaki motorların %80'i 130 km için 2'ye atmıyor. Şimdi sen tutup da 125 cc ile piste çıkar mısın ?

Haa fabrika çıkışı lastikler de sıkıntı çıkarıyor sanırım. Baştan söyliyeyim. :)

Bence en az bir Ninja 250, R25 olmadan piste çıkılmaz. Sağdan soldan 600'ler sıkıştırdı mı dönüşlerde ne yapacağınızı şaşırırsınız. Hond 250'den bile şüpheliyim.

Olcay Avşar
22 Ağustos 2015, 11:45
aynaları kapatma nedir ya?

Dikkat dağıtmaması için göstergeler kağıt bantla kapatılır, sanırım aynalar da bu nedenle sökülüyor ya da kapatılıyor.

Sürücü sadece yola odaklansın diye.

BarisC
22 Ağustos 2015, 12:26
Gis akademi'de verilen eğitimde aynasız motosiklet verilmesinin sebebi; eğer sürücü düşer de motosikleti kırarsa ayna da bir şekilde kırılırsa cam kırıkları olmasın, temizlenmez gibi bir anlatım olmuştu canlı yayınların birinde. Pist içinde tamamen sallıyorum şu an ama bir ihtimal olabilir bence :)

Ahmtmngrsy
22 Ağustos 2015, 12:28
Ülkemizde daha çok pist olsa ve halkimiza daha kolayliklar sunulsa ne güzel olur , en azindan millet caddelerde yapacagi hareketleri pistlerde yaparlar olumle sonuclanan kazalar azalir

Murat.K.
22 Ağustos 2015, 12:47
Gis akademi'de verilen eğitimde aynasız motosiklet verilmesinin sebebi; eğer sürücü düşer de motosikleti kırarsa ayna da bir şekilde kırılırsa cam kırıkları olmasın, temizlenmez gibi bir anlatım olmuştu canlı yayınların birinde. Pist içinde tamamen sallıyorum şu an ama bir ihtimal olabilir bence :)

gis akedemide bütün motorların aynası var?

EMRE ÇITIR
22 Ağustos 2015, 13:24
Aynaya bakmayı öğrenmekte eğitimin bir parçası, pist içinde dikkat dağınıklığı yaratmaması açısından kapatılması daha mantıklı.

telike
22 Ağustos 2015, 15:48
Dikkat dağıtmaması için göstergeler kağıt bantla kapatılır, sanırım aynalar da bu nedenle sökülüyor ya da kapatılıyor.

Sürücü sadece yola odaklansın diye.

tabi kesinlikle doğru da. arkadaş sanki aynalı bir motosikletin girmesi yasakmış gibi konuşmuş da ondan.

muAff
22 Ağustos 2015, 17:30
Yasak demedim. Çıkartıyor veya kapatıyorsunuz dedim.

toyoglu
22 Ağustos 2015, 19:13
Istanbulda pist gunleri yapilmasi hos ama izmirdwki pist icin ayni sey gecerli degil sanirim

telike
23 Ağustos 2015, 02:04
Istanbulda pist gunleri yapilmasi hos ama izmirdwki pist icin ayni sey gecerli degil sanirim

İzmirdeki ss sürücü kitlesinin büyüük bir kısmı pist sürüşünden anlamaz. Kıçı çıkartır kolları dimdik kasar oklava yutmuş gibi kaskı da koluna takar alsancakta küçükparkta bostanlıda yalıda gezer, 10km/s hızda debriyajı sıkıp vın vın yapar kesiciye sokar. Tenzih edilecek dostlarımı da nadiren de olsa vardır. Fakat izmirde pist kiralayıp gazlayabilecek kapasitedeki sürücülerin tamamına yakını da zaten pist yarışçısı oldu.
İmla hataları olabilir kusura bakmayın telefondan yazıyorum