PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbuldan motor hakkında yardımcı olacak biri varmı?

avici
21 Ağustos 2015, 12:00
Arkadaşlar merhaba, ben gebzede oturuyorum ve beylikdüzünden bir motor alıcam fakat ordan buraya kadar getirecek tecrübe yok. Yani istanbuldan gebzeye sürerek getirecek bir arkadaş lazım. Yol parasını yemeğini ısmarlarım. Yardımcı olursanız çok sevirim.

SercanG
21 Ağustos 2015, 12:52
Arkadaşlar merhaba, ben gebzede oturuyorum ve beylikdüzünden bir motor alıcam fakat ordan buraya kadar getirecek tecrübe yok. Yani istanbuldan gebzeye sürerek getirecek bir arkadaş lazım. Yol parasını yemeğini ısmarlarım. Yardımcı olursanız çok sevirim.

Hocam bunu MotoSar Facebook grubumuzada yaz, yardımcı olabilecek arkadaş belki bulursun.

serkan24
24 Ağustos 2015, 02:32
Hocam yardımcı olurum her türlü yemeğinde yolundada değilim dönüş yolu varya dönüş yolu o bitirir beni.

ucanteneke5
24 Ağustos 2015, 07:50
bence kendin bin devam et gebze dediğin şurası ben nerdeyse her gün dilovasına evrak getiriyom okadarda uzak değil yani benim iş yerimde beylikdüzü migrosun yanı.

Darkcity2000
24 Ağustos 2015, 08:09
Tecrubem yok diyor sakin cikma. saticidan rica et, kabule eden saticidan bulmaya calis..

K4NuNi
24 Ağustos 2015, 09:42
Kardeşim getireceğin tarihe bağlı bir durum. Yine de bana ulaşırsan yardımcı olabilirim sanıyorum.

savinelli
24 Ağustos 2015, 09:59
ben honda dan motor aldığımda evime kadar ek bir ücret istemeden bırakmışlardı kamyonla. hemde az buz bir yol değil. pendikten şişliye getirdiler. köprü geçti yani.. sen o motoru aldığında plakası vs üzerinde olacak mı? köprüyü kullanamayacağın için sirkeci harem feribotunu kullanman gerekecek. istanbul yollarına aşina birinin yardım etmesi lazım. şimdi plakasız da kullanılır, hatta bedavadan köprü geçer diyenler olacaktır. ben olsam motorumu öyle bir riske atmazdım..

SizofrenMacaPapazi
24 Ağustos 2015, 10:18
Aldığın motor ne onu da yaz da bilgi olsun

ckara
24 Ağustos 2015, 10:19
Arkadaşım beylikdüzünde oturuyorum yemeğinide ısmarlarım çayınıda.Motoru kadıköye kadar götürebilirim ordanda metrobüse atlar dönerim tuzlaya gitmem biraz imkansız birde mesai saati dışında yapabilirim bunu. http://cagriemlakinsaat.sahibinden.com/ bu linkten ulaşabilirsin sonu 16 ile biten no.

EthanHunt
24 Ağustos 2015, 10:31

21 Temmuzda bende aynı senin durumuna düştüm, yakınımda yardımcı olacak kimse bulamadım. Halkalıdan ümraniyeye motoru getirdim. Benimde 2012de 20dklık motor tecrübemden başka motor tecrübem yoktu. Motoru ilk aldığm yerde sakin bi yolda debriyaj kavrama vites değişimi vs alışmaya çalıştım, derken sora sora kendimi 2.köprü yolunda buldum. Cahil cesareti oldu fakat napcan care yoktu. Komik gelebilir ama bisiklet tecrüben varsa çok rahat edersin.

Yolun uzak olabilir ama hep ana cadde üzerinden gideceksin bir bakıma avantajın var. Dur kalk çok yapmayacaksın. Ben yardımcı olmak isterdim fakat yolun cidden çok uzun. Gebzeden eve otobüs dolmuş ile 3 saate geldim. İş sana kalırsa erken bi saatte git motoru almaya trafiğe kalma, çok panik oluyor insan.

Karalı
24 Ağustos 2015, 10:52
200tl'ye hallederim:)istersen sende gelirsin arabaya atar götürürüm

CHaTaN
24 Ağustos 2015, 12:33
Yeni aldığın motosikleti hiç tanımadığın birisine emanet edip gebzeye götürtmek istiyorsun. Adam ben götürürüm desede nesine güvenip te teslim ediceksin motosikletini. Yokmu arkadaş çevrende cango, doblo vs tarzı aracı olan bir arkadaşın.
O da olmadı bir günlük kiralarsın birtane onunla gider alır gelirsin.

EthanHunt
24 Ağustos 2015, 13:42
Yeni aldığın motosikleti hiç tanımadığın birisine emanet edip gebzeye götürtmek istiyorsun. Adam ben götürürüm desede nesine güvenip te teslim ediceksin motosikletini. Yokmu arkadaş çevrende cango, doblo vs tarzı aracı olan bir arkadaşın.
O da olmadı bir günlük kiralarsın birtane onunla gider alır gelirsin.

Motorun sahibi artçı olacak.

SizofrenMacaPapazi
24 Ağustos 2015, 16:13
en mantıklısı ve ucuzu günlük bir doblo kiralamak ben de beylikdüzünde oturuyorum fakat yol çok uzun riski göze alamam kullandığım motor başkasına ait olursa diken üstünde oluyorum bi de arkadaşların dediği gibi dönüşü var bu işin

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:04 ----------

senin için moto sar grubundan da yardım çağrısı yaptım belki orda doblosu falan olup yardımcı olacak birileri çıkar

avici
24 Ağustos 2015, 17:09
Arkadaşlar yardımcı olmak isteyen herkesten allah razı olsun. Motoru sıfır aldım alacağım yer eve bırakıcak bugün nakliye ile.

@Karalı arkadaşa gelirsek, sen motorcu ruhu taşımıyorsun kardeşim kusura bakma. Mesele 200 lira meselesi değil, fırsatçılık meselesi. Seninle aynı zihniyetteki insanlar tarafından yönetiliyoruz o yüzden yalama oldu bünyem, tepki bile vermiyorum.

GezeGeze
25 Ağustos 2015, 02:09
Ehliyetiniz varsa, kendinizce temel eğitimi aldığınıza inanıyorsanız, çok da gözünüzde büyütmeyin. Ben Antalya'dan Isparta'ya binip gelmiştim yeni aldığım motorla. Rodajda olacağından zaten hız da yapmıyorsunuz; 40-50 tıngır mıngır binip geliyorsunuz. (rodaj detayına girmeyeyim; okuyup gittim, arada hızlandım, vitesleri indim çıktım falan :), forum sağolsun).

Karalı
25 Ağustos 2015, 20:14
adamın parası olsa zaten kimseye minnet etmez verir parasını getirmiş yardım istemiş ister edersin istersen de etmezsin fakat beleşçi demen yok o olmuyor işte

Niye ben fırsatcı, ruhsuz oluyorum ama parası var yok beni ilgilendirmez mademki öyle yardımcı olaydınız koca forum
Yolda kalmış olsa motoru bozulmuş olsa hadi neyse

SizofrenMacaPapazi
26 Ağustos 2015, 08:38
Niye ben fırsatcı, ruhsuz oluyorum ama parası var yok beni ilgilendirmez mademki öyle yardımcı olaydınız koca forum
Yolda kalmış olsa motoru bozulmuş olsa hadi neyse

imkanlar dahilinde yardımcı olabiliriz yada olmayız bu sizi ilgilendiren bir konu değil neticede biz bu işten fırsatçılık yapmadık utanmadan birde cevap yazıyorsunuz harbiden çok ayıp

Karalı
26 Ağustos 2015, 10:38
imkanlar dahilinde yardımcı olabiliriz yada olmayız bu sizi ilgilendiren bir konu biz bu işten fırsatçılık yapmadık utanmadan birde cevap yazıyorsunuz harbiden çok ayıp

Bende imkanlarım dahilinde yardımcı oldum nakliyeci firmalarına sor bakayım o mesafeye nekadar isteyecekler benimde yazdıklarim sizi ilgilendirmez yanlış bişemi yaptim'da utanayim işine bak canım

HAZZILHAR
26 Ağustos 2015, 10:46

Zaten yol parasını veririm demiş arkadaş. Münakaşaya gerek yok. Karalı'nın alenen "ver 200, işin görülsün" tavrına kızmış avici nickli arkadaş. Yani zaten parasını ödeyeceğini söylemesine rağmen burada uluorta şu paraya yaparım denmesini kaba ve yardımlaşma ruhundan uzak görmüş. Zaten sonra aranızda konuşurdunuz. Veya Karalı "kardeşim o mesafede benzin masrafı şu kadar tutuyor, karşılarsan yardımcı olurum" şeklinde insani bir cevap verebilirdi.

Sonuç olarak hallolmuş mesele, arkadaşa hayırlı olsun.

SizofrenMacaPapazi
26 Ağustos 2015, 10:52
Bende imkanlarım dahilinde yardımcı oldum nakliyeci firmalarına sor bakayım o mesafeye nekadar isteyecekler benimde yazdıklarim sizi ilgilendirmez yanlış bişemi yaptim'da utanayim işine bak canım

adam nakliyeci arasa buraya yazmaz

yeter artık daha polimiğe girmeyeceğim senle ''CANIM''

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

Zaten yol parasını veririm demiş arkadaş. Münakaşaya gerek yok. Karalı'nın alenen "ver 200, işin görülsün" tavrına kızmış avici nickli arkadaş. Yani zaten parasını ödeyeceğini söylemesine rağmen burada uluorta şu paraya yaparım denmesini kaba ve yardımlaşma ruhundan uzak görmüş. Zaten sonra aranızda konuşurdunuz. Veya Karalı "kardeşim o mesafede benzin masrafı şu kadar tutuyor, karşılarsan yardımcı olurum" şeklinde insani bir cevap verebilirdi.

Sonuç olarak hallolmuş mesele, arkadaşa hayırlı olsun.

aynen tavır zaten hoş olmayan, tartışmayı başlatan

Karalı
26 Ağustos 2015, 10:52
Peki canım...

Sokollu
26 Ağustos 2015, 10:59
Bu işler böyle oluyor mu ? Ne kadar normal karşılamışsınız ?

Adam Beylikdüzü'nden (istanbul değil tekirdağ bildiğin) Gebze'ye ( e5 üzerinden, boğaz köprüsü üzerinden) yeni aldığı motosikletini sürecek adam arıyor , siz de " ne var bunda motorculuk öldü mü " diye çemkiriyorsunuz. Gören de adam mahalle arasında yolda kalmış da yardım etmiyoruz sanır.

Kardeşim motosikletin hayırlı uğurlu olsun ama bu kadar risk alınmaz, veya insanlar bu riski almak istemeyip araçla taşıma fikri önerdiğinde bu kadar atarlanmana da gerek yok.

Al motosikletini bi şekilde güvenle evine ulaştır sonra ben boş alanda sürmeyi öğreneceğim biriniz gelin yardım edin diye konu aç, gelip elimden gelen yardımı göstermezsem namerdim.

SizofrenMacaPapazi
26 Ağustos 2015, 11:16
Bu işler böyle oluyor mu ? Ne kadar normal karşılamışsınız ?

Adam Beylikdüzü'nden (istanbul değil tekirdağ bildiğin) Gebze'ye ( e5 üzerinden, boğaz köprüsü üzerinden) yeni aldığı motosikletini sürecek adam arıyor , siz de " ne var bunda motorculuk öldü mü " diye çemkiriyorsunuz. Gören de adam mahalle arasında yolda kalmış da yardım etmiyoruz sanır.

Kardeşim motosikletin hayırlı uğurlu olsun ama bu kadar risk alınmaz, veya insanlar bu riski almak istemeyip araçla taşıma fikri önerdiğinde bu kadar atarlanmana da gerek yok.

Al motosikletini bi şekilde güvenle evine ulaştır sonra ben boş alanda sürmeyi öğreneceğim biriniz gelin yardım edin diye konu aç, gelip elimden gelen yardımı göstermezsem namerdim.

ben de zaten emanet motorla o riski alamayacağımı arkadaşa belirttim mevzu zaten üslup mevzusu yoksa kesinlikle yol çok uzak (ama beylikdüzü' nü de bu kadar gömmeyin yahu bizde istanbulda yaşıyoruz :D ) hatta önerim doblo kiralama idi ama neyse ki motoru zaten firma nakliye ediyormuş ve sorun da kalmadı

lakin nakliyesini yapabileceğim bir aracım olsaydı arkadaşa benim teklifim yakıtını sen koy gidiş dönüş atalım araca götürelim olurdu mevzu üslup mevzu , git gel 200 tl yakmaz hiçbir araç zaten arkadaşta benzin parasını elbette ki karşılardı yani

Sokollu
26 Ağustos 2015, 11:32
Öneri 1 ;

bence kendin bin devam et gebze dediğin şurası ben nerdeyse her gün dilovasına evrak getiriyom okadarda uzak değil yani benim iş yerimde beylikdüzü migrosun yanı.

Öneri 2 ;

200tl'ye hallederim:)istersen sende gelirsin arabaya atar götürürüm

ben de zaten emanet motorla o riski alamayacağımı arkadaşa belirttim mevzu zaten üslup mevzusu yoksa kesinlikle yol çok uzak (ama beylikdüzü' nü de bu kadar gömmeyin yahu bizde istanbulda yaşıyoruz :D ) hatta önerim doblo kiralama idi ama neyse ki motoru zaten firma nakliye ediyormuş ve sorun da kalmadı

lakin nakliyesini yapabileceğim bir aracım olsaydı arkadaşa benim teklifim yakıtını sen koy gidiş dönüş atalım araca götürelim olurdu mevzu üslup mevzu , git gel 200 tl yakmaz hiçbir araç zaten arkadaşta benzin parasını elbette ki karşılardı yani

Hangisi daha mantıklı, ben de buraya şaşırdım hani motosiklet kullanan adamın, yeni üye olmuş ve motosiklet sürmemiş adama gebze dediğin ne ki demesi tuhafıma gitti.

Özel araç dizel araç belki o kadar yakmaz ama taksi atatürk havalimanından galata köprüsüne 50 TL çekerken, nakliye lojistik firmaları neler eder bilemiyorum.

Bu arada beylikdüzü için ;

https://aysesaran.files.wordpress.com/2014/11/bd.jpg

SizofrenMacaPapazi
26 Ağustos 2015, 15:04
Öneri 1 ;

Öneri 2 ;

Hangisi daha mantıklı, ben de buraya şaşırdım hani motosiklet kullanan adamın, yeni üye olmuş ve motosiklet sürmemiş adama gebze dediğin ne ki demesi tuhafıma gitti.

Özel araç dizel araç belki o kadar yakmaz ama taksi atatürk havalimanından galata köprüsüne 50 TL çekerken, nakliye lojistik firmaları neler eder bilemiyorum.

Bu arada beylikdüzü için ;

https://aysesaran.files.wordpress.com/2014/11/bd.jpg

hahah tamam plüton dan sonra ama metrobüs var :D tek vesait :D