PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet ustası indexi

htekinaslan
21 Ağustos 2015, 10:29
Merhaba millet,

Güvenilir usta bulmak kolay iş değil, özellikle bu camiaya yeni girenler için. Bu işi kolaylaştırmak için motosiklet ustalarını bir indexte toplamak için site var. Kar amaçlı olmayan sadece sosyal bir site. Önerebileceğiniz ustalar varsa yazarsanız ekleyelim. Adı soyadı, telefonu, adresi ve anlatan birkaç cümle olsa yeter.

motosikletustasi.com

Herkese iyi sürüşler

langdon
21 Ağustos 2015, 10:39
İyi fikirmiş, tutar bu site.

zileliorhan
21 Ağustos 2015, 10:41
İyi bir fikir. O sitede "Uzak durulması, asla gidilmemesi gereken ustalar" ile ilgili bölüm de var mı? Girip, bir bakalım

keremkrmn
21 Ağustos 2015, 11:41
Demin bıraz bakındım siteye ama sadece 2 usta verilmiş. Kim vermiş niye vermiş belli değil belkide adam kendi reklamını vermek için birine yazdırmış kafasına göre hiç bi bilgi yok şuanlık o sitede, bana göre henüz güvenilebilirliği yok.

htekinaslan
21 Ağustos 2015, 14:42
Site daha yeni (2 günlük), herhangi bir gelir amacı falan yok, o yüzden reklam amacı da yok. Önerilerle dolacak içeriği. Ayrıca "Uzak durulması gereken ustalar" fikri de çok mantıklı, böyle bir köşe ekleyebilirz.

byossi
21 Ağustos 2015, 14:46
Moto ES Avcılar Kıvanç Usta,

4 silindir ustası ve her türlü motordan anlayan birisidir daha ben kimseyi geri çevirdiğini görmedim vede en iyi yanı işçiliği çok temizdir. Biraz eli yavaştır ama çok temiz iş çıkarmak kolay olmasa gerek. 7/24 Yol Hizmeti de vardır.

Adres : Mustafa Kemal Paşa Mh. Lale Sk. No : 115-A Avcılar/İstanbul

TEL : 0 531 254 73 90

htekinaslan
21 Ağustos 2015, 14:47
Oraya eklenmiş 2 ustanında siteyle herhangi bir ticari alışverişi yok bu arada. Birisi benim şahsi tavsiyemdir ve bizzat motorumu emanet ettiğim ustadır (Sadullah Usta), diğeri de bir arkadaşımızın tavsiyesidir, o da aktif olarak motorunu o ustaya emanet ediyor. Temelde bir tavsiye sitesi bu.

heia2654
21 Ağustos 2015, 15:34
Yılmaz Usta - İhya Motor - Pendik

Kendisi Güngör Motor'un eski ustası. Motorumun eski sahibinin tavsiyesiyle gittim.
Sorun yaşarsanız mesuliyet kabul etmem ama motoruma yaptığı tüm işlemlerden memnun kaldım, ki bu konularda titizimdir.
Örneğin gidon bilyalarını değiştirtirken bilyanın yatağını boğaza çaktıktan sonra düzgün mü diye kumpasla ince ince ölçmüştü çevresinden.
İşçilik fiyatları uygundur. Haketmediği parayı istemez, makul miktarlar talep eder.
Yönetimi kötüdür, çoğunlukla yoğunluktan dolayı, oyalanmayı sevmiyorsanız telefon edip gidin.

533 320 30 83 - Serpinti Sokak, Pendik Sanayi

camadan
21 Ağustos 2015, 15:35
motorsiklet ustası adam akıllı parmakla sayılır ancak.

ben hiç gitmedim ama gidenlerden çok iyi geridönüşleri olan

Motosenkron var
http://www.bmwmotosikletservisi.com/
Uğur Usta ve Oğlu Bekir Usta
0531 781 03 69 -- 0216 469 28 04
genelde endurolara bakarlar

htekinaslan
21 Ağustos 2015, 16:55
Buraya yazdığınız tüm ustalar tek tek eklenecektir, teşekkürler.

HAZZILHAR
21 Ağustos 2015, 17:24
Teknisyen Otomobil Ve Motosiklet Bakım Ve Onarım Servisi

Yetkili: Levent Fazlıoğullarından (Barkın Bayoğlu ve AEA ekibinin gittiği usta)

Adres: Maslak Mah,44 Sok,Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1. Kısım Sitesi, No:81 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 346 25 45 , 0535 639 55 55

Bu arada yanlış anlaşılmasın ama ustasıburada.com diye bir site var. Oraya da çok insan bakıyor. Ama orada genel olarak bütün işler için usta aratıyorsunuz. Sizinki daha spesifik bir dala odaklanmış olacak.

zileliorhan
21 Ağustos 2015, 20:47
Ankara Ulusan Motor

htekinaslan
21 Ağustos 2015, 22:50
Belli iyi bir usta varsa adını ve iletişim bilgilerini alabilir miyim?

Serdarberke
22 Ağustos 2015, 00:38
Bursadanda tavsiyelerinizi bekliyorum.özellikle Yamaha ��

vader
22 Ağustos 2015, 13:04
İzmir'de yaşayanlar için tavsiye edebileceğim;

Pıtır Motor - Özgür Usta var.

Kendi motorumu yaklaşık 3 yıldır kendisine götürüyorum.

Dükkanı Çiğli Ata Sanayide. Telefon : 0536 950 21 93

merkezkale
22 Ağustos 2015, 13:27
Bu arkadaş usdalardan çekmiş galiba

http://www.dailymotion.com/video/x32mngv

HAZZILHAR
24 Ağustos 2015, 12:54
MOTOPARK MOTORLU TAŞITLAR
Cengiz ÇOLAK (Hyosung için özellikle de GV250 için tek doğru adres)
DENIZKÖŞKLER MAH. MUHTAR KAZIM AKGÜL CAD . KULAÇ SOK. NO:2/1 AVCILAR/İSTANBUL
02126947435

mgora
24 Ağustos 2015, 15:17
MOTOSER
Salih Tozan sk. No:5-7 Gayrettepe/Şişli İstanbul
Erdal ve Doğan Usta
TEL: 0212-356 70 12
www.motoser.com

Oldukça eski ve tecrübeli iki usta.

htekinaslan
25 Ağustos 2015, 10:15
Teşekkürler, tümünü ekledim. Usta önerirken öne çıkan bir özelliği varsa bahsederseniz onu da yazalım. Ayrıca hangi motorlar konusunda uzmansa onu yazmak ta okuyuculara faydalı olabilir.

Sokollu
25 Ağustos 2015, 10:24
Madem Konusu Açılmışken Bende Paylaşayım İstedim,

Kimin İşine Yarar Bilemem Ama,

Benzin İle Çalışan En Az 1 Silindirden Oluşan Ve Sırası İle 2..3..4 Silindir diye Uzayıp Giden MOTOSİKLET'lerin,

Tamir İşlerinden AZDA OLSA ANLARIM Ve Müdahale Edecek Alet Ve Edavat'lara Sahibim,,,

Şu Sıralar DAHA GENİŞ MOTO GARAJ Aramaktayım,

En Kısa Sürede Kaldığımız Yerden Devam Edeceğiz İnşaAllaH...

Moto GaraJ,
535 939 20 86

İstanbul/GaziOsman Paşa...

Kendisi genelde civar semtteki küçük hacimli scooterlar, commuterlar ile meşgul oluyor, gerçi ben sıfır H2r alsam ilk bakıma yine yanına giderim orası ayrı :)

Çok reklamını yapıyorum bu adamın vallahi akrabası değilim, komisyon da almıyorum :)

Umarım daha büyük ve merkezi bir yerde işyeri bulur da hakettiği imaja bir an önce kavuşur dükkanı.

kukuleta
25 Ağustos 2015, 10:31
Kendisi genelde civar semtteki küçük hacimli scooterlar, commuterlar ile meşgul oluyor, gerçi ben sıfır H2r alsam ilk bakıma yine yanına giderim orası ayrı :)

Çok reklamını yapıyorum bu adamın vallahi akrabası değilim, komisyon da almıyorum :)

Umarım daha büyük ve merkezi bir yerde işyeri bulur da hakettiği imaja bir an önce kavuşur dükkanı.

Güzel iş yapıyor işi yaparkan rahat rahat soru soruyosun üşenmeden sıkılmadan ince ince anlatıyor (tabi o sırada bekleyen bi kaç motor daha varsa bukadar geniş olmayacaktır muhtemelen) Ufak tefek iş için gittiğim oldu halleti ona paramı alınır diyip yolladı. Daha iyi bir yer arıyor umarım en kısa zamanda bulurda oda rahat eder bizde :)

htekinaslan
25 Ağustos 2015, 10:47
Siteye usta tavsiye etme formu ekledik, usta önerilerinizi direk o form üzerinden yaparsanız daha doğru bir format olacaktır :)

http://motosikletustasi.com/usta-tavsiye-et/

ilkadam
25 Ağustos 2015, 11:26
İhya Motor Pendik
Yılmaz ustaya birkaç defa gitmiştim işiniz aceleyse gitmeden telefon açın ama yine beklersiniz :queen:
Bir sabah gidip fren merkezimi ve diski değiştirmek için 3 saat beklemiştim, ama ustaların çoğu samimi hatta sofralarına oturdum birlikte kahvaltı yaptık.
Hepsinden ziyade yaptığı iş ve gösterdiği itina önemli. Fiyat konusunda da açık konuşur Yılmaz usta.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:20 ----------

Ayrıca ekliyeyim,
Honda Konşuk'a çok kez gittim taş üstüne taş koymazlar.

Honda GÜNGÖR; (Pendik) iki defa gittim, arka teker damperini değiştirmek için, takozu değiştirmeden önce ve sonra binip kontrol etti usta ve teker bilyası da dağılmış onu da değiştirdim bu vesileyle.
Hava filtresi değişecek dedim usta sökmüş getirdi abi bu temiz görünüyor değiştirmeyelim istersen!!!

Bu ilgi ve itina motorcu adamın kafasını rahatlatır.

jemalizm
25 Ağustos 2015, 12:43
peki hocam, buraya eklemeyi kim yapıyor? diyelim benim moto tamir dükkanım var ve bisikletçiden gelme bir motorcuyum, geldim sana kendimi önerdim yada bir arkadaşıma önerttirdim

?

sitenin içinde motorcuların altında üye olmadan yorum yapabilme özelliğide olsa iyi olur,

belki bir ustada kötü anılarımız vardır :)

htekinaslan
25 Ağustos 2015, 13:38
Güzel bir konuya parmak basmışsın jemalizm. Bu tip konularda şöyle düşündük; en iyi çözüm ustalara yorum yapma ve puan verme hakkını açık bırakmak. Böylece ziyaretçiler zaten durumu belirleyecektir :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:19 ----------

Puanlama özelliğini ekleyip yorumları açtık :)

heia2654
26 Ağustos 2015, 16:47
Bu arkadaş usdalardan çekmiş galiba

http://www.dailymotion.com/video/x32mngv

Hahahha :) Şimdi şöyle açıklayayım kendi adıma:

Karbüratörlü Hyosung GT250'm vardı zamanında. Şehir içinde vs sorunsuz çalışan motor, yüksek hızlarda uzun süreli gaz açık tutunca stop ediyordu. Biraz bekleyince yeniden çalışıyordu. Neyse, 5 tane ustaya gittim; 1inci bobinler dedi, uzun süre gidince ısınıp arıza veriyor, soğuyunca düzeliyor. 2nci karbüratörün diyaframı yırtılmıştır değişecek dedi. Hyosungların da karbüratörü Mitsumi marka iyi bir karbüratördür. 3üncü karbüratörü açıp temizleyecem dedi. 4üncü ayak müşürü dedi, hızlı gidince sarsıntıdan temassızlık yapar dedi (!!?!?!?!). En son beşincisi pompa olmayan motorun benzin pompası bozuk değişecek dedi. Ben de dolanmayı bıraktım.

Peki ne yaptım, baktım ki jikleyi açınca da stop etme belirtileri veriyor, gittim bir tane yakıt katkısı aldım, döktüm depoya ve o depoyu yüksek devirlerde jikle hafif açık bitirdim. Sonraki depoda hiçbir sorun kalmadı.

O yüzden iyi usta kıymete biniyor :)

jemalizm
27 Ağustos 2015, 18:03
hocam yeniden merhaba, önerimi dikkate aldığınız için teşekkürler,
yeni bir öneriyle karşınızdayım,

bir açılır pencereden "İl" leri seçtikten sonra o ildeki ustaları görebilsek güzel olurdu..

lakin mevcut tasarımla önerilen usta sayısı arttıkça "tavsiye edilen ustalar" kısımında bize yakın hangi usta var bulmak çileye dönecektir akabinde İl ve İlçe ihtiyacı da çıkacaktır. :)

sevgiler.

htekinaslan
27 Ağustos 2015, 19:35
Tekrar selam, evet planlarimiz içinde şehirlere ve hatta marka uzmanliklarina göre gruplamak da var, zaman içinde hepsini yapacagiz inşallah. Tesekkurler oneriler için :)

essegesse
27 Ağustos 2015, 20:08
Sadullah ustaya ben de kefilim.Uzun yıllar Honda ve Bmw servisinde çalıştıktan sonra,kendine küçük bir dükkan açtı.Honda servisi bile çözemediği sorunlarda kendisinden yardım ister,şahit oldum.

Bir keresinde toplanamayan bir bmw için taa Antep'e çağırdıklarını da bilirim.Bunları reklam olsun diye değil,doğru olduğu için yazıyorum.