PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön frende kesik kesik frenleme sorunu

osmnylmaz
20 Ağustos 2015, 22:44
Mrb arkadaşlar 600rr motorumun dün ön fren balatalarımı ebc marka balata ile değiştirdim, ilk gün bi sorun yoktu ama bugun fren yaptıgımda kesik kesik basıp bırakıyormuşcasına bi durum farkettim, başına gelen varmı yada yorumu olan??

numangokce
21 Ağustos 2015, 09:35
dıskınızı kontrol ettırın. Et kalınlıgı her bolgesınde aynı degılse dedıgınız gıbı olabılır. Bu durumda jantınızın veya dıskınızın balansında problem oldugu dusuncesı uyanır.
Dıskınıze veya balatanıza yag gıbı bır madde bulasmıs olabılır. Bu durumda da kalıperınızı kontrol etmelısınız.

Salih_T
21 Ağustos 2015, 09:41
-diskteki et kalınlığı farklılığı,
-önceki balataların yaptığı yuvaya yeni balataların tam oturmaması,
-yada diskte hafif bir eğiklik olabilir..

UNdocab
21 Ağustos 2015, 14:32
Yeni balata takman ile olduğuna göre sebebp şu;

Balataların diski aşındırması tam düzgün olmamış. Dalgalı aşınmış.
Şimdi yeni balata o dalgaya göre hızla aşınıp oturacaktır. Ondan sonra sorun kalmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:14 ----------

Bu arada benim ön fren takımı da 600 rr takımı. Daha dün Ebc Sintered hh aldım. Kullanmak 10 gün sonraya nasip olacak gibi

osmnylmaz
21 Ağustos 2015, 15:13
teşekkür ederim. sorunu çözersem ayrıca bilgi vereceğim..

osmnylmaz
25 Ağustos 2015, 10:57
NİHAYET ÇÖZDÜM..
Evt arkadaşlar sorunum malum konuda bahsettiğim, ön fren yapınca motorun feci şekilde kafa sallamasıydı, sıfır taktıgım (EBC) balatadan sonra bu sorunla karşılaştım ve #bilgin öztürk kardeşimin yardımlarıyla birlikte motoru karşıma aldım..
- kampana, balata, diskler, jant komple söktüm.. Diskleri tornalatmaya en başından beri kafam yatmamıştı ki bizim diskler araba diski gibi değil ve mühim malzemeler, diskin etrafındaki yüzükler zaten hassas ve bu işi yapmadan önce balatayı inceledim, balatanın üst uç kısımları ortaya nazaran daha fazla aşınmıştı, oraları hafiften traşladım, farkettim ki daha önceden jant lastik ve disk dönme yönünün tersine takılmış, takrar toparladım ve denedim, titreme, silkeleme yok :) yapıştırmaya devam..