PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yuki sportsman 3000

lowenhart
20 Ağustos 2015, 11:26
Arkadaşlar merhaba,

Motosikletler hakkında pek bilgi sahibi değilim o yüzden işin uzmanlarına bir iki soru sormak istedim umarım yardımcı olursunuz, şimdiden teşekkürler.

İstabulda yaşamaktayım, trafik eziyetinden bıktığım için aracımı elden çıkardım, geçenlerde Yuki'nin sportsman 3000 diye bir elektrikli motosikletine rastladım, benzerlerinin yanı sıra racing tipinde tasarlanmış ve göze gayet hoş gelen bir araç

işyerim ile evim arasında çok az bir mesafe var fakat yürümeye kalksam bayağı yokuş inip çıkmam gerekiyor, toplu taşımada ise çok trafik olduğu için motorla 3-4 dakikalık yolu otobüsle yarım saatte gitmek zorunda kalıyorum.

İnternette model hakkında neredeyse hiç yorum bulamadım o yüzden burada sormaya karar verdim, acaba işimi görürmü alsam pişman mı olurum siz olsanız ne yapardınız?

Ertugyigit
20 Ağustos 2015, 11:54
bir kere racing değil çıplak , hatta monkey bike. honda msxs 125 birebir kopyası. İşinizi görebilir ama yuki markası direk çinli olduğu için çok sıkıntı da çıkarabilir size. Honda msx 125 de bakabilirsiniz o da 2 litre falan yakması lazım az yakıyor vergisi yıllık 110 tl.

lowenhart
20 Ağustos 2015, 11:57
Cevabınız için teşekkür ederim, msx125'i de incelemiştim evet ona çok benziyor, fiyat olarak daha makul olduğu için ilgimi çekti

DeliDolu'MT
20 Ağustos 2015, 12:35
Daha önce 2 tane elektrikli bisiklet eskittim bir motosikletin yerini kesinlikle tutmuyor. Ona vereceğiniz parayla YBR alabilirsiniz. Sağlamlığı ve kalitesi ile herkes tarafından bilinen, kendini ispatlamış bir motosiklet. Satmak istediğinizde de aldığınız fiyata yakın satabilirsiniz.

Usercom
20 Ağustos 2015, 14:41
Elektrikli bisiklet pişmanlık olur

bu araçlar kesinlikle büyük şehre uygun değiller zaten aslı kullanım yerleri küçük şehirler ve kasabalar

üretim amaçları: açık havalarda bir kişiyi asgari düzeyde sorunla en fazla 80km uzağa götürmek (ayrıca gidilen yol rampasız engebesiz ve hız yapmayı gerektirmeyen bir yol olmalı)

ayrıca elektriklileri 2.el olarak satamazsınız belirli bir km (örn.25.000) kaldırıp atmanız gerekir

250watt üstü olanların ehliyet (a1) gerektirdiğini bilin (yuki sportsman 3000watt)

bu araçların tümünün kalkışı yavaştır hızlı gitmezler (max 55-60) yokuş çıkamazlar yağmurda kullanmak tehlikelidir vs

ayrıca bu aracı kullanabilmek için geceden şarja takmalısınız yani gece şajda duracak sabah kalkıp kullanacaksınız akşam yine şarj

senede bir akü değiştirmeniz gerekir akü fiyatı 350-400

size benzinli basit bir motor öneriyorum

http://image5.sahibinden.com/photos/71/85/90/168718590r0x.jpg

ben elektrikli bisikleti sadece trafiğe merakı olan ama ehliyet yaşı tutmayan çocuklara öneriyorum forumda

sadoreis
14 Ekim 2016, 06:44
SAYIN ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE SLmLAR BEN YUKİ SPORTSMAN 4500 VEYA KRAL AVA 4500 ARASINDAKİ FARK NEDİR.
İKİSİNİNDE HIZI 60 SÜRATTİR DİYORLAR.
YANLIZ AYRINTIDA BİŞEY VAR BENİM EVLE İŞYERİM ARASI 20'KM DİR.
BU MOTORLARIN MENENZİLLERİ TEK ŞARJLA 70-80 KM ĞÖTÜREBİLİR DİYORLAR.
ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM YARDIMCI OLURMUSUNUZ DİĞER MOTORLARI DÜŞÜNMÜYORUM BNM TEK KONUM BU.

SAYGILAR

astrofizik
14 Ekim 2016, 08:54
Yuki modelleri için özellikle daha kaliteli beyin kullanılıyor deniyor,özellikle elektrikli motorlarda en önemli bileşen motordaki beyindir,
Motorun gidişi,mesafesi,şarj etme performansı ,pilin yönetimi tamamı ile beyin ile alakalıdır ,
Beynin, yüksek sıcaklığa ,kullanım koşullarına ve pilin durumuna göre değişen ani voltaj değişimlerine uzun vadede dayanıklı olması, beyinde kullanılan bileşen, yazılım ve pcb baskı kalitesine bağlıdır.
Ben olsam yuki sportsman ı tercih ederdim,
Ayrıca piyasadaki en güzel görünüme sahip elektrikli motor.
Yinede jel tipi akü ile uğraşmak zordur,
Sanırım sportsman modelinde 6 tane 12v jel akü var(72V) bu akülerden 1 veya 2 tanesi bile bozulsa kısa zamanda diğerleride bozulmaya başlıyor ve tüm akü setini değiştirmeniz gerekiyor, ayrıca pili
her kullanımdan sonra şarj etmeniz gerekiyor sonuna kadar bitirip şarj ederseniz kısa vadede piller çöp olur,
Çoğu kullanıcının hatası budur zaten ,
Bu aküler araba ve motosikletler de kullanılan jel aküdür,
Araba ile her yola çıktığınızda şarj dinamosu aküleri şarj eder ,
Akü 12v altına inerse şarj kapasitesi düşer,
Aracı 6 ay kullanmaz iseniz 10v altına düşer ve akü şarj tutmaz.
Sonuna kadar bitirip şarj ettiğiniz pil türü
Ni-MH denilen kalem pil türüdür ve jel akü ile hiçbir alakası yoktur.
Lityum-ion pillere sahip modellere bakmanızda fayda var, daha sorunsuz ve uzun ömre sahiptirler.
Lityum pil %20 seviyesine kadar rahatça kullanılır ve sürekli şarj etmeniz gerekmez .

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:39 ----------

Şu an türkiye'de bulabileceğiniz en kaliteli ve lityum pil kullanan scooter markası İtalyan etrix firmasıdır.
Giriş seviyesi modeli 2000w ve 50-60km hızlara kadar çıkabiliyor,
Fiyatı 5.500tl olması lazım
Yuki sportsman a 4000 vermekten çok daha iyidir.

neobirzenci
14 Ekim 2016, 09:54
Elektrıklı motosıklet tamamen para ziyanlığı olduğunu düşünüyorum bajaj boxer alabilirsiniz 3000 lira civarı heryere goturur sizi

astrofizik
14 Ekim 2016, 14:20
Şu an için elektrikli motor almak gerçekten pek akıllıca değil,
Bende elektrikli motor almak çok isterim ama daha zamanı var,
4 büyüklerden bir elektrikli gelse o zaman alınır işte,
Ama bmw ilginç bir ürün çıkarmış fiyatını tahmin bile edemiyorum
Ama türkiye'ye gelme ihtimali var
0-100 5sn

http://m.bmw-motorrad.com.tr/tr/tr/urban_mobility/C_evolution/cevolution_overview.html

Romedon
14 Ekim 2016, 14:38
50 cc bir motosiklet alırsanız daha sağlıklı olur