PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmir Ehliyet ve Eğitim

Ege Anıl EFE
19 Ağustos 2015, 18:02
Arkadaşlar bu sene(2015) içinde A2 ehliyet almayı planlıyorum. Ancak eğitimimi ve ehliyetimi nerde almamı önerirsiniz.İzmirde yaşıyorum ve güvenilir bir yer arıyorum.tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı,ücreti hakkında da bilginiz verirseniz çok mutlu olurum,teşekkürler. :)

ENİGMA
19 Ağustos 2015, 18:03
Onu bilmiyorumda son kayıt 10 eylül kaçırma derim

Ege Anıl EFE
19 Ağustos 2015, 18:07
Bunu söylediğiniz iyi oldu acele edip acilen karar vermem lazım o zaman, toplamda ne kadara mál olur,onu da bir an önce hazırlayayım

ENİGMA
19 Ağustos 2015, 18:16
Ben 2014 martta aldığımda B+A2 1200 lira civarıydı

karşıyaka57
19 Ağustos 2015, 18:39
A2 + B 1600 TL hiçbir sınavdan kalmazsan minimum harcayacağın para 3 aşşağı 5 yukarı artık bu.

130 tl A2 vergisi
385 tl B vergisi
120 tl Kart bastırma ücreti
Bu vergiler sabit fiyat.

Yazılı sınav + araba direksiyonu + motosiklet direksiyon sınavı:180 tl

Kurs ücretide 300 tl motosiklet için, 500 tl de araba için.Aşağı yukarı bu ücretler değişebilir kursa bağlı.

Ege Anıl EFE
19 Ağustos 2015, 18:59
Sadece a2 için ortalama 500 ila 800 arası mı yani

Onurhan D
19 Ağustos 2015, 19:17
Ben ehliyeti mi dün çıkarttım A2+B bana toplam 1900 Tl'ye mâl oldu.Ancak B'nin ilk sınavından kaldım.Sana tavsiyem eğer sadece A2 için yazılacaksan emin direksiyona yazılman çünkü motosiklette çok güzel ders veriyolar.Yalnız diğer kurslara göre biraz daha pahalı.Ben A2+B alacağım için çok pahalıya geliyodu başka kursa yazıldım.A2'de rezil oldum.Çünkü sadece sınavdan 1 gün önce 20 dakika kadar sürüp öyle girdim sınava ve geçtim.A2 için 250 ye yazıldım.Yada önce eğitim alıp sonra ehliyet sınavına herhangi bi kursta girebilirsin ama izmir de eğitim çok yok yamaha riding academy burda ki eğitimleri durdurdu benim bildiğim go moto var ancak 700 Tl.Mavişehirde murat karayılan var fakat o çok pahalı istersen özelden yazabilirim.İzmir de eğitim sertifikalı tanınmış ünlü kişilerde var ama çok pahalı .

Ege Anıl EFE
19 Ağustos 2015, 19:26
Tavsiye edebileceğiniz böyle ünlü değil de nasıl desem ehliyetimi verecek ve motorun temelini öğretecek bi kurs felan. Hemen motor sürmeye başlamicam zatrn stajyere düşmemek için alıcam

Onurhan D
19 Ağustos 2015, 19:34
Dediğim gibi emin direksiyon var karşıyaka ve bostanlı da.Yanlış hatırlamıyorsam görüştüğüm de bana 4 saat 450 TL'den başlıyor demişti(yanlış hatırlıyor olabilirim.)Başka kurs bilmiyorum pek ancak % 80 i ders vermeden sınavdan 1 gün önce çağırıp sürdürüyolar yarım saat falan.Ara görüş istersen İzmir Mt bölümğne de yazabilirsin başka kursta öneren olabilir.

Ege Anıl EFE
20 Ağustos 2015, 12:27
En kısa zamanda yazılıcam o zaman napıp edip

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:07 ----------

Şimdi balçova da bi yerle konuştum, vitesli motor varmış onla eğitim veriyorlarmış. Kurs Ücreti 400 tl dedi ama aklımı karıştırdı.A2 de stajyer ehliyet olmayacak ki zaten felan dedi bayan.bende aklım karışınca başka sürücü kursuna gidiyorum şimdi. Bu arada şuan resmiyette A2 ehliyet harcı vs vs tutarı ne kadar acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

Ben ehliyeti mi dün çıkarttım A2+B bana toplam 1900 Tl'ye mâl oldu.Ancak B'nin ilk sınavından kaldım.Sana tavsiyem eğer sadece A2 için yazılacaksan emin direksiyona yazılman çünkü motosiklette çok güzel ders veriyolar.Yalnız diğer kurslara göre biraz daha pahalı.Ben A2+B alacağım için çok pahalıya geliyodu başka kursa yazıldım.A2'de rezil oldum.Çünkü sadece sınavdan 1 gün önce 20 dakika kadar sürüp öyle girdim sınava ve geçtim.A2 için 250 ye yazıldım.Yada önce eğitim alıp sonra ehliyet sınavına herhangi bi kursta girebilirsin ama izmir de eğitim çok yok yamaha riding academy burda ki eğitimleri durdurdu benim bildiğim go moto var ancak 700 Tl.Mavişehirde murat karayılan var fakat o çok pahalı istersen özelden yazabilirim.İzmir de eğitim sertifikalı tanınmış ünlü kişilerde var ama çok pahalı .

Kardeşimin dediği gibi gittim emin direksiyonla konuştum şimdi, bayada ilgilendiren sağolsunlar. Hiçbir ehliyet ve eğitim olmadığı için en az 5 ders almam gerektiğini söylediler 5 ders 1 saat üzerinden 550 tl kurs ücreti sundular.360 da zaten bildiğimiz üzere kart harcı basımı vs. Ücreti toplamda 910 A mál oluyor fakat nedense ilgilerinden mi desem içim rahat etti güvendim. Birde sağolsunlar öğrenci adamız malum 100-150 peşinat verirsin gerisini sen ne zaman müsait olunca o zaman ödersin dediler. Galiba evrakları tamamlayıp gidip kayıt olucam yarın. Hepinize teşekkürler.

CanKarsiyaka
20 Ağustos 2015, 19:10
Hocam merhaba karşıyaka tarafında oturuyorsan ehliyet işinde yardımcı olabilirim...

https://www.facebook.com/Canhepkasar eklersen ordan haberleşip yardimci olurum fiyatta ve eğitiminde :))