PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İnternetten kask alma

TaTTo0
19 Ağustos 2015, 14:07
Arkadaşlar çok özür dileyerek konuyu açıyorum. Biliyorum çok sıktı kaks konuları ama yardımınıza ihtiyacım var. İlk kez motor alıcağım önce aksesuarları toplayım dedim. Kask alıcam interneten kafa ölçümü aldım 58 çıktı. Acaba M kask alsam çok mu bol gelir? zamanla esneme oluyor mu kasklarda teşekkürler

Bune
19 Ağustos 2015, 14:10
O işe girme gireceksen de şöyle yap aynı kaskı bir mağazada bul test et bedenine emin ol ondan sonra al. Bazı kasklar oval yapıdayken bazıları yuvarlak oluyor haliyle kafanı sıkabiliyor. XL beden kafa ölçüm var diye gidip internetten MT Revenge kask aldım aldıktan sonra 1 ay olmadan gidip başkasına daha büyük zararla sattım.

otopsici
19 Ağustos 2015, 14:18
dostum kafa ölçünü doğru aldığından emin ol
internetten o ölçüye göre sıkıntısız alabiliyorsun
feyizoğlu na bak bi telefon et hiç çekinmeden bütün sorularına cevap veriyorlar

schumacher__
19 Ağustos 2015, 14:21
kafa ölçüsü kesin çözüm değil ki, ben aynı markanın farklı model 2 kaskını denedim biri kafama tam olurken diğerinin kalıbı uymuyor. Kafa şekli, modelin kalıbı asıl önemli olan. Denemeden kask alınmaz, başlıkta yazdığın gibi "Denemeden internetten kask alma"

TaTTo0
19 Ağustos 2015, 14:24
O işe girme gireceksen de şöyle yap aynı kaskı bir mağazada bul test et bedenine emin ol ondan sonra al. Bazı kasklar oval yapıdayken bazıları yuvarlak oluyor haliyle kafanı sıkabiliyor. XL beden kafa ölçüm var diye gidip internetten MT Revenge kask aldım aldıktan sonra 1 ay olmadan gidip başkasına daha büyük zararla sattım.
Hocam n11den alcam galiba değiştirme olayı var 10 gün içinde bi arayıp sormak lazım.

dostum kafa ölçünü doğru aldığından emin ol
internetten o ölçüye göre sıkıntısız alabiliyorsun
feyizoğlu na bak bi telefon et hiç çekinmeden bütün sorularına cevap veriyorlar
feyizoğlunda istediğim kask yok sanırım. eğer o ölçü arkadaşın dedği gibi oval yuvarlağa göre değişmiyorsa tam bedenimde mi alayim yoksa 1 alt mi alayim genişleme ihtimaline göre.

ysn17
19 Ağustos 2015, 14:25
Kaskı deneyin olmaz ise değişimini talep edip büyük/küçük olanını alabilirsiniz.

Darkcity2000
19 Ağustos 2015, 14:43
2 kaskida internetten aldim sorun olmadi..

TaTTo0
19 Ağustos 2015, 15:03
Arkadaşlar teşekkürler aradım satıcıyla konuştum eğer beden sıkıntı olursa kullanmadan gönderin değiştirelim dedi. Zaten n11 güvenilir site sıkıntı olacağını düşünmüyorum hepinize teşekkürler.

Onurhan D
19 Ağustos 2015, 15:07
İnternetten aslında alınabilir.Ürünü geri iade edebileceğin internet sitelerinden alabilirsin.Mesela motosikletaksesarları.com da ben kasklara bakarken online destekten mesaj geldi yardımcı olabileceğimiz bi konu var mı diye bende kaskın beden ölçüleri uymaz ise geri iade oluyor mu diye sordum,14 gün içinde kask ta dahil almış olduğunuz bütün ürünleri değiştirebilirsiniz dedi.Yani eğer internetten alacaksan önce alacağın site ile iletişime geç değiştirme onayı aldıktan sonra al uymazsa değiştirirsin.

vader
19 Ağustos 2015, 15:57
Arkadaşlar çok özür dileyerek konuyu açıyorum. Biliyorum çok sıktı kaks konuları ama yardımınıza ihtiyacım var. İlk kez motor alıcağım önce aksesuarları toplayım dedim. Kask alıcam interneten kafa ölçümü aldım 58 çıktı. Acaba M kask alsam çok mu bol gelir? zamanla esneme oluyor mu kasklarda teşekkürler

Selamlar,

Kısa ve öz ; İnternetten kask falan alma, git bir mağazaya görerek ve deneyerek al kaskını.

Saygılarımla.

Green Arrow
19 Ağustos 2015, 17:02
Çok büyütüyorsunuz bence. Kaskın kendi sitesine giriceksiniz kask markasının. Orada kask'ın hangi kafa yapısına uygun olduğu genelde şematik olarak gösterilir. Birde kendi kask cm ölçüleri yazar. Universal ölçüye göre ölçüp alırsanız hata oluşur. Bazı kasklar çok sıkar bazısı geniş yapılıdır.

yeknet
19 Ağustos 2015, 17:25
denemeden sipariş vermeyin. markalara göre bedenler değişebilir. kafa yapınıza bağlı olarak belki de hiçbir bedeni olmaz. Başıma geldi ordan biliyorum. AGV 'nin K3 ve K3sv K4 dahil hiçbir bedeni kafama olmadı. İnternetten uygun fiyat bulduysanız önce bir mağazaya gidip deneyin sonra yine internetten sipariş verin derim.

oguzhan06
19 Ağustos 2015, 18:28
Ben n11 den ls2 marka cross kaski aldim s beden küçük geldi ve 1 gun boyunca içine yastik sikistip beklettim esneme oldu şimdi tam oluyor deneyerek almak en iyisi tabiki ama netten alirsan da çok fazla sıkınti yasamazsan sadece ugrasirtirir bedeni olmazsa

oguzhan6161
19 Ağustos 2015, 18:32
İnternetten kask alırken kafa ölçülerine dikkat edin.

http://www.motorcular.com/assets/js/lib/kcfinder/upload/images/kask_olcu_tablo.jpg

Darkcity2000
19 Ağustos 2015, 18:39
Ben n11 den ls2 marka cross kaski aldim s beden küçük geldi ve 1 gun boyunca içine yastik sikistip beklettim esneme oldu şimdi tam oluyor deneyerek almak en iyisi tabiki ama netten alirsan da çok fazla sıkınti yasamazsan sadece ugrasirtirir bedeni olmazsa

iyi fikir..