PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfır motosiklet- plaka- ruhsat işlemleri

Mexico
19 Ağustos 2015, 15:41
Merhabalar. Bugün motorumun satış kağıtlarını alacağım. Önceki motorum da takipçiye vermiştim ama bunda durum farklı. Özel plaka alma durumu var, bu yüzden kendim gitmek istedim. Aklımda bir kaç soru var tecrübeliler yanıtlayabilirse sevinirim.

1-Gitmeden sigortayı yaptıracağım. Önce ziraat bankasından fiyat alacağım, sonra tanıdık sigortacılardan. En uygununu yaptıracağım sigortalar arası fark var mı?

2-Uygunluk belgesi.(Teknik Belge) diye bir şey istiyorlar bunu bayi mi verecek?

3- Tescil ve Trafik belgesi (Trafik Tescil Şube veya Bürosu'ndan), Şoförler Odası'ndan yeni kayıt dosyası.
Bu iki belgeyi trafik şubeye gitmeden önce mi alacağım, sonra mı?

4- Genel olarak tavsiyeniz var mı? Yanına şunu al, şu lazım olur gibi?

İşlemleri bitirdikten sonra buraya yazacağım, benden sonrakilerde yararlanabilsin diye.

Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

Yukarıda bulunsun

re_death
19 Ağustos 2015, 16:06
yanına bayinin verdiği fatura,yetki belgesi,uygunluk belgesi,ötv ödeme belgeleri ni alıcaksın ve bunların fotokopileri
sigortanın aslı ve fotokopisi yanında olsun
kimlik aslı ve fotokopisi
ek-1 belge kadıköy ve bazı yerler istemiyor yeni motorlarda bu belgeyi , üsküdar istiyor, genelde trafiğin şubesinin cevresinde yapanlar var 20-30 tl arasında bilgisayarda doldurup veriyorlar, trafik şubeye girmeden yaptırman gerekiyor isteniyosa , bir gün önceden yada 10-15 dk önceden işlemleri yaptırcağın yerden ek-1 isteniyomu öğrenip yaptırt bence
178,50 tl trafik bilmem ne masrafları için şube alıcak , ve sana plaka nı alabilmen için bir kağıt vericek onunla plaka en yakın plaka basım yerinde 13 tl ye plakanı bastırtıp olayı sonlandırıyorsun.

Mexico
20 Ağustos 2015, 11:37
Ziraat bankasina gittim ugrasmalarina ragmen sigortami yapamadilar. Daha once hic yapmamislar bilmiyorlarmis. Bende ciktim sigortacilari dolastim en ucuzu 388 tl. Birisi 220 tl ye farkli model yazarsak olur dedi onuda istemedim. Yarin sabah baska subeye gidecegim ziraate.
Re death tesekkurler yazi icin. Antalyanin trafik sitesinde yazmiyor ek 1 istemiyorlar sanirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:54 ----------

Sabah 9 da evden ciktim. Bankaya gidip trafik sigortasi yaptirdim. Ordan trafige gittim islemleri hallettim. Plakayi bastirdim. Toplam 2 bucuk saatte hallettim. Muameleciye para yedirmeyin.

Bthndmrl
20 Ağustos 2015, 13:00
Abi bende c tesi pcx i alıyorum inşallah pcx in sigortasını kaça ve nereye yaptırmıştınız rica etsem öğrenebilir miyim?
Tekrar hayırlı olsun