PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Katalizör yardım

mehmet1.
18 Ağustos 2015, 20:02
Selam arkadaşla bugün cg125 çin motorumun geri dönüşümünü söktüm söktüğüm katalizörüde çöpe attım sonra motorum çalıştırdım baktım ses değişik geliyor katalizörü söktüğüm delikten hava sesi geliyor bu deliği nasıl kapatıcam motorcullar tapa tak oraya diyor nasılolacak anlamadım orada tapa takacak diş varmı bazı arkadaşlar yazmış katalizörü sökünce motor daha güçlenir felan bende ondan söktüm şimdi o katalizörü söktüğüm yerdeki o külpüratör kapağındaki deliği nasıl kapatıcam motorun güçü daha beter düştü böyle nasıl yapıcam lütfen yardım ne yapayım bide motordan subap seslei gelmeye başladı katalizörü sökünce bu nolmal mi nedn oluyor cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar nasıl yapayım yardımm:thumright

Mertcan39
18 Ağustos 2015, 20:08
katalizor kapaktaki cikistan havayi tekrar emme manifolduna gonderiyor katalizorun borusunun onune metrelerden yada bir sac kesip kapamaniz lazim birde karburatorun ordanda bir delik var orayida kapamaniz lazim

mehmet1.
18 Ağustos 2015, 20:12
metreler ne oluryor anlamadım nasıl yani borunun uçunumu kapatıcam

Mertcan39
18 Ağustos 2015, 20:25
bilgisayarda olsam resinle anlatırdim motorun çıkişinda iki civatali meta bir boru varya hava gitmesin diye serit metreler var metal 5m filan satiliyor onu kesip arasina sikistirip civatalari sikiyorsunuz katalizor iptal oluyor siz komple atmissiniz birde manifoldun ordada bir delik var orayida kapamaniz lazim yoksa oradan fazla hava ceker motor cekis duser rolantise duzenli durmaz

mehmet1.
18 Ağustos 2015, 20:31
hıı anladım siz o katalizör borusunun altına saç koyup vidaları sık diyorsunuz olabilir kutu kola tenekeside olabilir o zaman ben katalizörü attım o boru duruyor olmazzsa yarın bide dediğiniz gibi onun altına sac koyup takayım boruyu güzel fikir teşekkürler

Mengu16
19 Ağustos 2015, 12:18
Oraya kılavuzla diş çekip cıvata sık en güzel böyle oluyor.

boora
19 Ağustos 2015, 16:58
o motor nasıl çalışıyor ? karbüratör boğazında delik var ordan hava alır dengesizleşir. üst kapağın oraya sac kes. karbrt.. boğazınada ucundaki hortumun ucuna vida tak ayrıca hava filtresinin orayada bir şey tıkamn lazım

mehmet1.
20 Ağustos 2015, 23:37
saolun arkadaşlar hepinize tşkr ederim karbürotor boğazına vida taktım o metal borunun ucunuda kaynakladım hava almıyor