PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Depo Çatlak ve Delinme

Iron&Road
14 Ağustos 2015, 16:27
Merhaba arkadaşlar,

Geçen hafta motosikletin deposu çatladı, benzin sızdırıyor. Şehir dışındaydım o nedenle macun gibi bir yapıştırıcı ile yapıştırtmak durumunda kaldım geçici çözüm olarak ama depo çok az da olsa hala sızdırıyor ve açıkçası güven vermediği için yatıyor. Bugün güvendiğim tamirci arkadaşıma gideceğim ama daha önce başına gelmiş olanlar varsa tecrübelerini paylaşabilir mi?

Depoyu satın almak için fabrikayı aradım ancak depo ellerinde yokmuş.:pr:

O nedenle;
- Başka bir depo uydurmak ne kadar mümkün olur?
- Kaynak, lehim vb uzun ömürlü bir çaresi var mıdır? Meşhur bu işte tecrübeli bir usta var mı bildiğiniz?
- Ya da çok standart bir depo yaptırsam sıfırdan ne kadara mal olur? Nereden kimden yaptırabilirim?

Şimdiden teşekkür ederim...

Mertcan39
14 Ağustos 2015, 17:17
depo kaynatanlar var fakat çok naz ediyorlar yok 1 gün suda beklesin filan bazılarıda elektrod kaynağınla deniyor ve deliği büyütüyor kaynak yapamıyor başkasına gidiyorsun kymco nun deposunu kaynattırmıştık

Iron&Road
14 Ağustos 2015, 17:43
depo kaynatanlar var fakat çok naz ediyorlar yok 1 gün suda beklesin filan bazılarıda elektrod kaynağınla deniyor ve deliği büyütüyor kaynak yapamıyor başkasına gidiyorsun kymco nun deposunu kaynattırmıştık

Teşekkürler, kaynak en son yaptırmak istediğim şey açıkçası.

Başka bir depoyu uydurmak için yardım edebilecek olan var mı acaba? Ne gibi uyuşmazlıklarla karşılaşırım?

Iron&Road
17 Ağustos 2015, 15:08
Arkadaşlar fikri olan var mı acaba?

oguzhan6161
17 Ağustos 2015, 15:11
2.50 elektrod ile yaparsan problemin çözülür ancak 3.25 ile deliği büyütürsün.
not: rutil / bazik ayrımına dikkat edilmesi gerekir.

chevy64
17 Ağustos 2015, 15:16
Eskiden kursun eritirlerdi,benim eski suzukide depodaki deligin etrafini boyadan bi guzel temizleyip ustune havya ile kursun dokup yedirmisti usta ama simdilerde yapan var mi bilmiyorum.

burak5353
17 Ağustos 2015, 15:27
elk ark kaynağıyla yapılcak iş değil

oguzhan6161
17 Ağustos 2015, 15:30
Elektrod olmaz diyorsanız sunfix deneyebilirsiniz. Macunu sürünce beton gibi olur http://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/sun-fix-sunfix-quick-kaynak-macun-40-gr-182228434?opi=118821395

en olmadı bir çinli depo ile kesin çözüme ulaşırsın :)

Iron&Road
17 Ağustos 2015, 20:01
Elektrod olmaz diyorsanız sunfix deneyebilirsiniz. Macunu sürünce beton gibi olur http://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/sun-fix-sunfix-quick-kaynak-macun-40-gr-182228434?opi=118821395

en olmadı bir çinli depo ile kesin çözüme ulaşırsın :)

Ustaya sordum bu yapistirici veya cinli depo olmaz dedi ama yani ne kadar zor olabilir diye dusunuyorum, sonucta kulaklari uymuyorsada kadro uzerine uygun noktalara yer yapilamaz mi?

chevy64
17 Ağustos 2015, 20:14
delik çok mu büyük birde alt kısımda mı?

Iron&Road
17 Ağustos 2015, 20:22
Eskiden kursun eritirlerdi,benim eski suzukide depodaki deligin etrafini boyadan bi guzel temizleyip ustune havya ile kursun dokup yedirmisti usta ama simdilerde yapan var mi bilmiyorum.

Sari lehim yapilacak dedi usta, radyatorcuye yonlendirdi ama ne kadar uzun omurlu olur emin olamadim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:19 ----------

delik çok mu büyük birde alt kısımda mı?

Delik ufak aslinda ve ust kisimda, deponun kadroya birlestigi kulaklarin ustunden catlamis. Depo 8 litre, 4 litreden az benzin varken sizdirmiyor o sekilde soyleyebilirim belki fikir verir...

pcmnyk
17 Ağustos 2015, 20:22
Radyatorculer yapar ben delinen radyatoru yaptirmistim bi kere

burak5353
18 Ağustos 2015, 10:15
argon kaynağı ile depoyu kaynattırabilirsin izlediğim bir tv promramında motor tasarlıyan ustalar argon kaynağı ile depoyu tamamlıyorlardı benm meslegimde kaynakcılık elk ark ustasıyım işi bıraktım üni okuyorum suan argondan pek anlamam ama 2 kola tekenekesini birbirine tutturanı görmüştüm sanayide

lifespeed
18 Ağustos 2015, 11:22
Ben sun fix denilen ürünle egzoz deliğini kapatmıştım. Kuruduktan sonra taş kesiliyor zaten. Sonra canavar ile törpüsünü aldım, boyadım. Çok orjinal olmuştu.
http://www.hepsiburada.com/sun-fix-universal-verwendbar-macun-kaynak-40-gr-pm-hrenssunfixuni40g

Iron&Road
18 Ağustos 2015, 18:49
Arkadaslar herkese tesekkurler. Bu hafta sonu sunfix'i deneyip bir muddet bakacagim. Inceledim bence de sunfix olayi cozer gibi. Olmazsa lehim yaparim artik..

Sonucu herkese yardimci olmasi amaciyla fotograflarla paylasirim.

Iron&Road
25 Ağustos 2015, 20:04
Arkadaslar sun fix ile olmuyor, denedim gayet de ozenerek guzelce yaptim ama benzini tutamiyor illa bir yerden sizdi. O nedenle ileride denemek isteyen olursa bosuna ugrasmasin yapistiricilarla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

Arkadaslar sun fix ile olmuyor, denedim gayet de ozenerek guzelce yaptim ama benzini tutamiyor illa bir yerden sizdi. O nedenle ileride denemek isteyen olursa bosuna ugrasmasin yapistiricilarla.

Sun fix iyi guzel bir yapistirici ama benzin yalitimi olmuyor bu madde ile. Onun disinda her iste kullanilabilir ben ilk defa kullandim ve begendim. Sadece depoda ise yaramaz, imkansiz.

Iron&Road
31 Ağustos 2015, 12:15
Çetin Oto - Ümraniye Sanayi
0535 717 18 45

Deponuzda delinme, çatlak, sızıntı ne varsa bu adama gidin. Gözünüz kapalı bırakın halletsin.

Sorunu burada çözdüm, gayet güzel oldu, Çetin usta da çok düzgün bir insan. Tavsiye ederim.

nefess
31 Ağustos 2015, 14:08
Her türlü kaynak yapılabilir fakat deponuzun malzeme özelliği ve kalınlığına göre paremetler değişir. Kaynak ustasının parametreleri doğru ayarlayabilmesi için de depo malzemesi ile aynı kalite ve kalınlıkta parçalarla deneme yapması gerekir. Bu da çok mümkün gözükmüyor. o yüzden depo yu değiştir.:d

ilkadam
31 Ağustos 2015, 14:49
Argon kaynağı veya oksijen kaynağı ile eli düzgün bi usta yapabilir.
Elektrik(elektrot) kaynağı ile yaparım diyenden uzak dur.

brtvrdrl
31 Ağustos 2015, 15:21
Hocam çatlak yada delik yeri oje ile kapatabilirsin. Akıntı sızıntı olmaz, iyi bir çözümdür

rebeka
01 Eylül 2015, 18:02
sunfix ile yaptım 7 ay dayandı.
belki daha çok dayanırdı,mecburiyetten motorum bir gün boyunca yaz güneşinin altında 12 saat kaldı , benzin ve deponun genleşmesinden dolayı az az kaçırdı benzini.
yine sunfixle kapattım sorun yok.
orjinal daposunu alana kadar bu şekilde idare edeceğim çünkü depom küflenmiş ve çürümüş kaynakla çözülecek iş değil bana göre.

onun için sunfix yada 404 le yapabilirsiniz.

yapıştırmadan önce benzini boşaltın ve depoyu sökün,zıparalayın delik olan yeri benzin şamandırsı ve depo kapağını sökün içide kalan azda olsa benzin buralardan uçup gitsin ki o delinen yerden çıkmasın çünkü yapıştırıcı kuruyana kadar hem baskı yapar o benzin hem ilacın kimyasını bozar ve tutmaz.