PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bursa - Nilüfer'de Motor Tamircisi Arıyorum!?

Okan Esen
14 Ağustos 2015, 12:58
Merhaba arakadaşlar Keeway superlight 150 kullanıyorum ve motorumda son hafta itibari ile gaz yememe sorunu oluştu, karbüratörden şüphelendim temizledim taktım sorun devam etti, benzine su kaçmasından şüphelendim kontrol ettim yakıttada sorun yok, karbüratörde atladığım yer var mı diye tekrar açtım temizledim en ince videlarına kadar... Bu seferde sanırım bazı vidaları çok fazla sıkmışım motora tekrar taktığımda cikle kapalı halde 6bin devirde rolantide çalışmaya başladı cikleyi açtığımda ya da orta seviyeye indirdiğimde rolanti normale döndü ancak hala daha gaza yüklendiğimde boğulup kendini kapatma durumu yaşıyorum, aklınıza gelen muhtemel sorunları ve çözümlerini benimle paylaşırsanız minnattar olurum. Ve aklınıza birşey gelmiyorsa Nilüfer - İhsaniye'de ya da yakın çevresinde bildiğiniz bir tamir atölyesi varsa söylerseniz çok çok minnattar kalırım. Sanırım artık bu sorun beni aşmaya başladı. Hem yazımı sıkılmadan okuduğunuz hemde vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

130 kişi görömüş biri birşey yazmamış.. Teşekkürler motorcu dostlar! :farao:

bilginozi
14 Ağustos 2015, 13:50
Muhtelemen tamirci bilmedikleri içindir. Bende şöyle bir düşündüm ama kimse aklıma gelmedi. Özgün motor yenileme diye bir yer var ama tamir yapıyormu bilmiyorum orayı bir deneyin isterseniz.

bursagsli
14 Ağustos 2015, 16:20
Depo kapağına bak eğer kapak çok sıkı ise karbüratöre benzin gelmiyordur
Yada karbüratörün hava ayar vidasını tam sık 1.5-2 tur gevşet

Okan Esen
16 Ağustos 2015, 02:11
Teşekkür ederim bunu deneyeceğim yarın.