PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : WD 40 ile Alternatif Kullanım Alanları

freewill
06 Ağustos 2015, 16:47
Bir çoğumuz wd 40 motosikletinde kumanda gibi oksitlenme yapabilecek alanlarda kullanıyor ama aklınıza gelmeyecek bir çok işlevi daha var :mrgreen: Videoyu izledikten sonra bana hak vereceksiniz :bounce:

https://www.youtube.com/watch?v=FiMtlfHTGRE

Mengu16
06 Ağustos 2015, 17:00
http://www.youtube.com/watch?v=O6Iss-FsMSE
Abartılı bir WD40 kullanım videosu daha.

freewill
06 Ağustos 2015, 17:26
valla şu sakız olayı acayip işime yaradı bir de kokmasa daha iyi olacak :)

yiwotxxx
06 Ağustos 2015, 18:23
1.45 te döğtüğü şey nedir?

Tundzhay
06 Ağustos 2015, 18:24
iyimiş bea :)

uugguurr86
06 Ağustos 2015, 18:34
valla şu sakız olayı acayip işime yaradı bir de kokmasa daha iyi olacak :)
Üzerine buz koy. Sakız donduktan sanora kolayca çıkar :)

Onurhan D
06 Ağustos 2015, 18:35
Araba da açıp kapatırken kapıda cızırdama sesi varsa onun içinde kullanabilirsiiz,çok işe yarıyor.

Thracian
06 Ağustos 2015, 18:44
Valla bizim hanım pastalar böreklerde bile kullanıyor.:mrgreen:

muAff
07 Ağustos 2015, 00:52
Motor için Altın elbiseli adam videosu yeterli bence.

Günlük alanda sağda solda gıcırdayan şeylere anında çözüm. Genelde her Ota yarıyor ama aman dikkat, iletkenliği arttırsa da Eksi ve Artı kutup kabloların birbirlerine yakın oldupu yerlere sıkmayın. Bu sıvı o boşluğu kapatıp, şasiye neden oluyor ve elinizde yanmaya başlıyor ısıdan.

Carbondioxid
07 Ağustos 2015, 01:11
Kaliteli bir solventtir , ancak videolarda AEA dahil abartıdır, yağlama özelliğinden çok çözücüdür.

Elektronik aksam, iletken için kontak sprey kullanılır , wd40 değil.

Sakız numarası mantığı şudur, basınçlı spreyler mmalumunuz nick'imde olan ( muzurca oldu kabul) co2 gaz ile püskürtür, ve ilk çıkışta eksi derecelere kadar soğuktur, sakızı yukarda yazılan yorumda olduğu gibi şok soğuk mahareti ile çözmektedir, wd40 değil.

Pas çözme yeteneğide abartıldığı kadar değildir, dünya üstündki en taktiksel reklam başarısıdır... nane maydonoz...

Yinede severiz:P

CxAnKACx
07 Ağustos 2015, 02:09
Abarti mabarti tek kutuda on marifet yatiyo bence super bi bulus, yakinda terleme karsiti olarak kullanmayi dusunuyorum :D

bassturbin
07 Ağustos 2015, 12:45
1.45 te döğtüğü şey nedir?

Alkol, alkol alkol muş, uzun uzun yazdım kısa msj kabul etmiyor cici forum.

hamzasimsek
07 Ağustos 2015, 13:28
iyi günler

paslı açılmayan iki pense bulup denedim birinde wd 40sıktım düzenli aralıklarla zorla açtım kapadım, diğerini bildiğimiz kolanın içinde yarım gün bekletim kola olayı çözdü, birkeresinde arabanın aküsünü sökmem gerekti 5cm vida var anahtar kırıldı vida kımıldamadı dahi... aklıma kola geldi bir kutu kola işimi gördü...
kola içindeki asitte işe yarıyor dağda bayırda aklınızda olsun...
birde Q16 diye bir temizleyici sıvı var ana metal üzerindeki herşeyi kaldırıyor,sır kaplı nikalaj vidanın üzerinden elma kabuğu soyar gibi cikardı herşeyi :)

geçenlerde benzini kesik kesik alıyordu karbürotör temizlenmesi gerekiyordu galiba sökmeye üşendim benzin deposundan hortumu cikardım, tahliye vanasından şamandıradaki benzini tahliye ettim, bol wd 40 sıktım benzin girişinden bikaç marş yaptım onuda tahliye ettim sonra tekrar wd 40 sıktım benzin hortumunu taktım yaklaşık bir 15-20 km rolanti çok düzensizdi ama yaklaşık 1000 km sonra kendine geldi öncesinde 90 km zorlayan motor 110km yi rahat görüyor...
bilmiyorum iyimi yaptım kötümü contalara iç aksama kalıcı zarar verirmi vermezmi ama ilk tepkiler güzel :)

CompanERROR
07 Ağustos 2015, 13:49
Çoğunda saçmalamışlar. Misal pc ekranı kuru bez tabiki silmez ıslak olursa alır ama :) deneyin görün.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:43 ----------

ama kaygan oldugu için kasaya vs yapabilirseniz kolay toz tutmaz dikezler için iyi misal ben denedim

iptaluyelik01
07 Ağustos 2015, 13:50
Yararlı paylaşım :)

eek
07 Ağustos 2015, 14:22
WD40 çok amaçlı olduğu için kullanımı kolay geliyor, fiyatı da uygun. Ancak her ihtiyacı biraz karşıladığı için hareketli parçaların yağlanmasında silicon sprey, plastik parçalar için yine kaydırıcı bakım spreyi, elektronik aksam için kontak spreyi daha uygun olur. WD40 ben de kullanıyorum ama her yere boca edilmesi çok saçma geliyor.