PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik sigortasını ucuza yapmak isteyenler bakabilir

Janne
05 Ağustos 2015, 00:04
Ivır zıvır birçok firmayla gorustum sigortam. net vs de buna dahil.Geçen sene 0 motora 200 liraya anadolu sigortadan yaptırdım. Bu demek değil ki en ucuzu o.Birçok firmayı sistemlerinde taratan aracı firmalar bazı firmalar ile çalışmıyor. İşte bu bazı firmalar bize cüzi miktarlarda sigorta sağlamakta.

Yaş 22
Motor 100cc 2014
Yaptirdigim firma ve ücreti 103 TL Demir sigorta(%10 hasarsızlık indirimi dahil)

Dipnot:Ergo fiyat çıkarmadı.O da çok uygun fiyata çıkartabiliyor, ordan da teklif almanizda fayda var.

Grozny
05 Ağustos 2015, 01:36
90 ve üzeri doğumlulara ergo fiyat vermez
Demir motor sigortalarında uygundur (ama her zaman geçerli değil)
Bazen umulmadık şirketler güzel fiyat verebilir
Araştırmadan yaptırmayın
Önceden motor kullanmışsanız ve ikşnci motorunuzu almışsanız hasarsızlık indiriminiz olduğunu belirtin yoksa hasarsızlığa bakmazlar.

sezgingulmez
05 Ağustos 2015, 07:23
eğer sigortayı ucuz yaptıracaksan motorun plaka büyük şehir olmamalı mümkünse bayan üzerine olmalı hasarsızlık zaten geliyor ama 100 tl de %10 çok birşey fark etmez ben 170 cc motoru kendi adıma olmasına rağmen 105 tl ye yaptırdım. uzun zaman aynı motoru kullanacaksan plaka değiştirmekte fayda var

YBRMANİA
05 Ağustos 2015, 08:40
Öncelikle günaydın :)

Sigortanızın uygun çıkmasını istiyorsanız;

1. 30 yaş üstü olmanız veya anne veya baba üzerine satışı alınabilir.

2.İstanbul,Ankara,adana,Bursa,Adana gibi büyük illerimiz plakasını taşımayacak.Nüfusu daha az olan şehirlerde daha çok etkiliyor.Belki de en önemli faktör budur.

3.Daha önceden kazanız falan olmaması gerekli.

4.Demir sigorta şu ana kadar en düşük rakam veren sigorta firmasıdır.motosikletlilere özel bi kampanyası olduğunu söylemişti sigortacı.

Örnek;

Benim 5 ay önceki cbf 150 2011 model motoruma;Allıanz sigortada 160 çıktı yaptırdım.2000 maddi hasarlı kazam ver kendi motoruma çıkan masraf bu yaşım 24 motosiklet kendi üzerimde.

yine benim 2005 model kawasaki er-5 motoruma allıanzdan 270 e yaptırdım 10 senelik motor ne de olsa o zaman demir sigorta yapan biri bulamadım.pimpirikliyim hemen yaptırmak istedim eminim ki demir de kat kat daha uygun çıkacaktı.

Kardeşimin 2010 model ybr esd sine allıanzda 340 civarı çıkmış.Demir sigorta 150 küsura yapmış.Yaşı 19 kazası yok motor kendi üzerine.

Bir arkadaşımın groupama da 320 tl civarı birşey yaptı.ama demire yaptırdık onu 170 gayme.yaşı 32 önceden motosikleti yok ilk motoru motosiklet kazası yok.

Velhasıl kelam

İyice araştırmadan yaptırmayalım demir de en uygunu çıkıyor genellkle sonnda gene demir e yaptırıyorsunuz :)