PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor malzemelerimi aldım sizce uygun fiyata aldım mı?

m125znu
04 Ağustos 2015, 12:25
1 yıldır ekipmansız şekilde biniyordum.Şirinevlerdeki motomax a gittim son kalan KAPPA KV-1 kaska 450 tl dedi bence ls 2 kask alacaktım eger bu KAPPA KV-1 i 300 e verirsen bunu alayım dedim kabul etti 300 tl ye KAPPA KV-1 aldım.Kappa kv 1 nasıl dayanıklı mıdır sizce

Ayrıca kaskı takınca aynaları net göremiyorm sizde de öyle oluyormu kafamı saga yatırmam gerekiyo aynaya bakacagım zaman

50 tl ye şu eldiveni aldım

https://multiresim.com/image/EOt

50 tl yede dizlik aldım onu da motorun bagajında unuttum

sadece dirsegimi koruyacak malzemem yok onu da satmıyorlarmış bulamadım acaba nasıl temin ederm onu?

bu aldıgım malzemelerin kaza da koruma olasılıgı nedir arkadaşlar?

MiRiM
04 Ağustos 2015, 12:52
Bu sıcakta kask takılırmi be kardeş

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:49 ----------

Bana göre motor keyif işidir tın tın tın yani

Mengu16
04 Ağustos 2015, 12:55

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:49 ----------

Kask takmayınca hem tehlikeli, hem rüzgardan gözlerin şişiyo hem de sinek böcek kaplar yüzünü. Biz bisiklet sürer gibi tın tın sürmüyoruz motoru.

m125znu
04 Ağustos 2015, 12:55

acemiyim daha yasım genç kafamı vurup ölmeye gerek yok:)

Kuralsiz111
04 Ağustos 2015, 13:00
450 lira kaskı nasıl bir anda 300 yaptılar onu merak edıyorum...

Mengu16
04 Ağustos 2015, 13:03
Niye çene açılır kask alıyorsunuz anlamıyorum. En kalitelisi bile güvenli değil, kask yere vurunca açılıyor çene kilidi.

Mr.Yldrmdmr
04 Ağustos 2015, 13:05

Taşlamayın tamam belli ki apache. Kardeş bu sitede kask takmayanlar genelde pek iyi gözle bakmazlar. Daha yenisin yazdığın yorumlara dikkat et benden tavsiye

MiRiM
04 Ağustos 2015, 13:07
Motor ile hız yapacağım diyorsan kask mask hikaye kefen giy daha iyi :)
ben motoru şort terlik tsort ile tın tın tın kullanmaktan zevk alıyorum

Darkcity2000
04 Ağustos 2015, 13:08
kappa ne ya cantacı firmanın sharp da da testi yok bildiğim..

MiRiM
04 Ağustos 2015, 13:09
Taşlamayın tamam belli ki apache. Kardeş bu sitede kask takmayanlar genelde pek iyi gözle bakmazlar. Daha yenisin yazdığın yorumlara dikkat et benden tavsiye

yeni eski tanımam herkes karşılığını alır ustadim kim ne yazarsa karşılığını alır :)

m125znu
04 Ağustos 2015, 13:10
450 lira kaskı nasıl bir anda 300 yaptılar onu merak edıyorum...

son kask diye vermiş olabilir bilmiyorum bi de baska sitede 420 tl ye vardı baska bi sitede de 350 idi inetrnette ben hepsınden ucuza almısım hocam sharptan testi yokmuş sıkıntı olurmu acaba

MiRiM
04 Ağustos 2015, 13:12
Apache de değilim son derece sakin dikkatli ve çevreye trafiğe saygılı kullanır kimseye de rahatsızlık vermedim verene de karşıyım

m125znu
04 Ağustos 2015, 13:14
kappa ne ya cantacı firmanın sharp da da testi yok bildiğim..

evet ben nerden anlayacam peki dayanıklı olup olmadıgını test yok sharpta..

tolgatopozlu
04 Ağustos 2015, 13:15
KASK ŞART NE OLURSA OLSUN ÖNCE SAĞLIK KISA MESAFEDE BİLE KASK TAKIYORUM VE HERKESE TAVSİYE EDERİM.

ALDIĞIN ÜRÜNLERİ TAM BİLMİYORUM AMA KASK PİYASA FİYATI 420 TL İNCELEDİM BAYA UYGUN ALMISSIN.

m125znu
04 Ağustos 2015, 13:19
KASK ŞART NE OLURSA OLSUN ÖNCE SAĞLIK KISA MESAFEDE BİLE KASK TAKIYORUM VE HERKESE TAVSİYE EDERİM.

ALDIĞIN ÜRÜNLERİ TAM BİLMİYORUM AMA KASK PİYASA FİYATI 420 TL İNCELEDİM BAYA UYGUN ALMISSIN.

uygun ama sharpta test yokmuş o kaskın dayanıklı olup olmadıgını nasl anlarım

MiRiM
04 Ağustos 2015, 13:19
Kardeş götür geri ver zaten iyi birşey olsaydı 450 yazdığı malı sana 300 e vermezdi bu yönetimin taa amk 450 ye verdiği malı 300 e veriyorsa muhtemelen o kaski 100 tl ye alıyordur satıcı
bu esnaflari sırf batırmak bu yönetim şekline dur demek için serbest piyasaya dur demek için bu ülkeden hiçbirşey almayın kardeşim yabancı sitelerden alın

zulu
04 Ağustos 2015, 13:26
https://www.youtube.com/watch?v=Riwuo_fPVo0

m125znu
04 Ağustos 2015, 13:47

teşekkürler hocam galiba dayanıklıgı ile ilgili bi bilgisi yok bu kaskın

oyunageldim
04 Ağustos 2015, 14:01
Niye çene açılır kask alıyorsunuz anlamıyorum. En kalitelisi bile güvenli değil, kask yere vurunca açılıyor çene kilidi.

En kaliteli markalar bile çene açılır kask üretiyor
Bu adamların işi güvenlik sence güvensiz olsa bu kaskları üretirlermiydi ?

Mengu16
04 Ağustos 2015, 14:59
En kaliteli markalar bile çene açılır kask üretiyor
Bu adamların işi güvenlik sence güvensiz olsa bu kaskları üretirlermiydi ?
Talebe karşılık ticari bir ürünü üretiyorlar, parasını alıp kenara çekiliyorlar. Herkes biliyor çene açılır kaskların güvensiz olduğunu.

capozzz
04 Ağustos 2015, 15:41
Bu tartışma gerçekten anlamsız. Saatte 80km ile giderken alacağınız direkt darbeden sizi koruyacak hiçbir şey yok. Bu durumda, tam kapalı, çene açılır, yarım, nazi hiç fark etmiyor yani hepsinde bir risk var. Tam kapalı kask takıldığında hiçbir şey olmayacak ama yarım kask taktığınızda risk altındasınız tarzında konuşmak yanlış. Belki adam tam kapalı kask ile sıkıntı basıyor ve konsantresi bozuluyor, ama çene açılır taktığı zaman daha güvenli gidiyor, bunu nereden bileceğiz? Motosikleti tercih ederken bu riskleri bilerek tercih ettik, bu aynen "neden araba almıyorsun daha güvenli" muhabbetine benziyor.

Kappa kask güvenli mi değil mi olayına gelince, kaskın arkasına bak kardeşim, orada küçük bir alanda "ECE 22-05" ya da "DOT" yazıyorsa gereken ölçüleri sağlıyordur.

beko12345
04 Ağustos 2015, 16:20

Altın elbiseli adamı az çok takip eden , şu videodaki vücut diline bakarsa bu kaskı mecburiyetten tanıttığını anlar.

AEA ya o kaskı sorduğunuzda önermeyeceğine kesinlikle eminim.

kordinaryus
04 Ağustos 2015, 16:48
aynı eldiveni aliexpress'ten 7 dolara aldım kargo dahil. dolar o zamanlar 2 lira dolaylarındaydı. yahu bu adamların hiç insafı yok. 50 lira istenir mi o eldivene? 3 dolara aldığım disk kilitleri de 20 liraya satılıyor.

Darkcity2000
04 Ağustos 2015, 16:54
Dirsek koruyucu dıye bırsey yok varda yok.. mont alman gerekıyor ayrıca sırtlık uzun yada kısa sırtlık ıle bobreklık.. bunlar olmadan motorun ustune oturma..

Arkadasta 7 dolarlık eldıvenden bahsetmis .. ben olsam o eldıvene guvenmem 20 tl ye kıslık eldıven vermezler kartopu oynamak ıcın

Macit250
04 Ağustos 2015, 17:00
Ala ala gidip en dandik eldiveni almışsın tebrikler yani.Foruma üye olacak kadar bilgin var neden araştırmadan alıyorsun ki yaw.80 90 bandında deri venom eldivenler var bu bildiğin bez parçası aynısın siyahı var bende.Mangal yakarken felan giyiyorum elim yanmasın diye iyi oluyor sdfd

Mengu16
04 Ağustos 2015, 17:02
Çiftini 70-80 liraya sattıkları deri eldivenlerin çinden gelişi 1-2 dolar bişey. Üzerine yüksek fiyat koyunca güvenli mi oluyor ?

Macit250
04 Ağustos 2015, 17:14
Deri eldiven çindede 1 2 dolar olmaz.Deri deridir.Bez bez dir.Düşersin bir gün kıymetini anlarsın derinin.Her çinden gelen de kalitesiz olacak diye bir kaide yok tabiki.Soınuçda herşey çinde üretiliyor.

Onurhan D
04 Ağustos 2015, 17:24
Aldıktan sonra araştırmanın hiç bir önemi yok.O işi almadan önce yapacaktın.O eldiveni 30 Tl ye sahibinden de görmüştüm.Ayrıca 450 den 300 e inmişse o kask 100 150 tl'dir.Kask alıyosun sonuçta kafana şapka almıyosun.300 Tl ye Mt revenge sharp 5 yıldızlı,ece,reg,22.05 güvenlik sertifikalı kask alırdın.

Tequ
04 Ağustos 2015, 17:30

Talebe karşılık ticari bir ürünü üretiyorlar, parasını alıp kenara çekiliyorlar. Herkes biliyor çene açılır kaskların güvensiz olduğunu.

Dostum bu is tercihtir defalarca yazıldı cizildi. Kimse yarım kaskla yadaceneden acilir kaskla SS'e binip gazlamıyor zaten. Rahat adam isidir yarım-ceneden acilir kask. Bi kaza anında yuz ve cenene darbe alma olasılıgın boynunu kırma olasılıgınla aynı bence.Dusuk yani :)

m125znu
04 Ağustos 2015, 18:54
Bu tartışma gerçekten anlamsız. Saatte 80km ile giderken alacağınız direkt darbeden sizi koruyacak hiçbir şey yok. Bu durumda, tam kapalı, çene açılır, yarım, nazi hiç fark etmiyor yani hepsinde bir risk var. Tam kapalı kask takıldığında hiçbir şey olmayacak ama yarım kask taktığınızda risk altındasınız tarzında konuşmak yanlış. Belki adam tam kapalı kask ile sıkıntı basıyor ve konsantresi bozuluyor, ama çene açılır taktığı zaman daha güvenli gidiyor, bunu nereden bileceğiz? Motosikleti tercih ederken bu riskleri bilerek tercih ettik, bu aynen "neden araba almıyorsun daha güvenli" muhabbetine benziyor.

Kappa kask güvenli mi değil mi olayına gelince, kaskın arkasına bak kardeşim, orada küçük bir alanda "ECE 22-05" ya da "DOT" yazıyorsa gereken ölçüleri sağlıyordur.

Kask şuan Yanımda degil bakamıyorum ama şu sitede
http://m.n11.com/kappa-kv-1-mat-siyah-cene-acilir-kask-P39487140#Product/descriptions

Ece belgeli oldugunu söylüyor sence bu kask beni korur mu yani

Onurhan D
04 Ağustos 2015, 19:16
Kask ece belgeli ayrıca sharp 4 yıldız dandikte değilmiş öyle.

kadango
04 Ağustos 2015, 19:23
Bu probiker ler aliexpresste 10 dolara satılan eldivenler değil mi?

m125znu
04 Ağustos 2015, 19:44
Kask ece belgeli ayrıca sharp 4 yıldız dandikte değilmiş öyle.

Hocam sharp testi yok diyorlar nerden baktın 4 Yıldız olduğuna